Poprzedni temat «» Następny temat
Makaron ry?owy

Makaron ry?owy najlepiej smakuje:
w m?ce
14%
 14%  [ 1 ]
surowy
14%
 14%  [ 1 ]
z Martini
0%
 0%  [ 0 ]
nie smakuje
14%
 14%  [ 1 ]
lubi? placki
57%
 57%  [ 4 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
mroczna sarna 
Cactuar
Live long and prosper

Wysłany: Czw 20 Paź, 2016 12:57   

Gosia - ale to nie by? mój pomys?, tylko Zella. On jest gospodarzem imprezy (jak co roku) i to on upiera? si? przy dok?adnie tym zestawie ?niadaniowym. Odk?d wróci?em z Japonii, dosta? w?cieklizny na japo?skie ?arcie i za ka?dym razem jak u mnie jest, to serwuj? mu tylko kuchni? japo?sk?. Powtarza?em mu na kilka tygodni przed zlotem dok?adnie Twoje s?owa; ?e to, i? on uwielbia natto i takie ?arcie mu smakuje, to nie oznacza, ?e b?dzie smakowa?o innym. Ja tego si? spodziewa?em, ale gospodarz si? upar?, poza tym, na zlocie by?a celebrowana jego 30, wi?c nie by?o sensu si? k?óci?. Zlotowicze mieli co je??, bo na ka?dym zlocie jest tona ?arcia - generalnie te zloty maj? to do siebie, ?e jedna cz??? ludzi woli siedzie? i gra?, a inni imprezuj? gotuj?c w kuchni - tam g?odny nikt nie chodzi. Tak wi?c prosz?, nie nazywaj mnie ignorantem i egoist?, bo ja akurat w pierwszej kolejno?ci my?la?em o innych.

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Czw 20 Paź, 2016 13:01   

mroczna sarna napisał/a:
to on upiera? si? przy dok?adnie tym zestawie ?niadaniowym

Follow the leader nie wysz?o lol

mroczna sarna napisał/a:
jego 30, wi?c nie by?o sensu si? k?óci?.

A niby ludzie z wiekiem m?drzej?... Pono? 5latki ju? wiedz?, ?e ró?ni ludzie maj? ró?ne gusta....

mroczna sarna napisał/a:
Tak wi?c prosz?, nie nazywaj mnie ignorantem i egoist?, bo ja akurat w pierwszej kolejno?ci my?la?em o innych.

Ok, niech b?dzie. Sorasy... Przyklej? to do Zella za? :v Zell - Ty egoisto :v

mroczna sarna napisał/a:
a inni imprezuj? gotuj?c w kuchni

GZO, na co czekasz?! :lol:

Grzybek Z Octu 
Moderator
W?saty Pan

Wysłany: Czw 20 Paź, 2016 20:32   

No mimo wszystko sarna - skoro przewidzia?e?, ?e wi?kszo?ci smakowa? nie b?dzie to imo szkoda, ?e jednak si? podj??e? zadania wbrew sobie. No a co gorsze, w takim wypadku to by?o prawie ?wiadome zmarnowanie produktu (który, jak doczyta?em, ma imponuj?ce w?a?ciwo?ci prozdrowotne).

G?, nie cierpi? gotowa? z wi?cej ni? jedn? osob?, zw?aszcza, je?li np nie ma poj?cia o podstawach w kuchni i si? wym?drza. A obawiam si?, ?e na tego typu zlotach ?atwo o takie osobliwo?ci. :)

Jaco 
Dark Flan
Blame yourself or god...

Wysłany: Czw 20 Paź, 2016 21:01   

Go Go Yubari napisał/a:
Zell - Ty egoisto :v

Zell by? kiedykolwiek na k-ff?

Grzybek Z Octu napisał/a:
No mimo wszystko sarna - skoro przewidzia?e?, ?e wi?kszo?ci smakowa? nie b?dzie to imo szkoda, ?e jednak si? podj??e? zadania wbrew sobie. No a co gorsze, w takim wypadku to by?o prawie ?wiadome zmarnowanie produktu (który, jak doczyta?em, ma imponuj?ce w?a?ciwo?ci prozdrowotne).

Ja wiem... gdyby kto? mnie poprosi? to pewnie te? bym zrobi?. Chocia? spodziewa?bym si?, ?e nie b?dzie wi?kszo?ci smakowa?, to jednak mia?bym nadziej?, ?e chocia? z szacunku do mnie, co czasu jaki nad tym sp?dzi?em, czy wydanych pieni?dzy nie wyrzuciliby tego, tylko zjedli. Albo chocia? wyrzucili jak nie patrz? ;p Nawet mogliby wszystko zala? ketchupem.

mroczna sarna 
Cactuar
Live long and prosper

Wysłany: Czw 20 Paź, 2016 21:37   

Nie by? :D

Ale k-ff by?a u niego (w osobie qfasa z ma??onk? i audiona) :D

Daj spokój, m?odzi - to gdzie tam szacunek :D

Zadania si? podj??em, bo cz?owiek o którym piszemy to taki typ, który jak wbije sobie co? do ?ba, to ju? mu tego nie wybijesz. Ta my?l mu zakie?kowa?a jak tylko us?ysza?, ?e wróc? z Japonii.

Tak, natto jest bardzo zdrowe, st?d praktycznie ?adne ?niadanie tam nie mo?e si? bez niego obej?? (i tak, akurat mi te? natto by?o najbardziej szkoda).

"nie cierpi? gotowa? z wi?cej ni? jedn? osob?, zw?aszcza, je?li np nie ma poj?cia o podstawach w kuchni i si? wym?drza. A obawiam si?, ?e na tego typu zlotach ?atwo o takie osobliwo?ci"
W?a?nie wyobra? sobie, ?e nie :) Kuchnia jest u Zella ogromna (jak ca?a ich cha?upa) i zwykle wygl?da to tak, ?e kilka osób jednocze?nie przygotowuje swoje pomys?y. Przyk?ad - ?ona qfasa robi sa?atk?, w tym samym czasie Zell gotuje zup? tajsk?, a audion robi swoj? popisow? mulist? zatok? Jangcy :D Do tego jest ca?a armia m?odzie?y, któr? mo?na sobie rozporz?dza?, je?li potrzebna jest pomoc ("qfas, chod?, pomo?esz pokroi? szalotki i chilli" itp.) Ja od paru lat g?ównie w kuchni z lud?mi imprezuj? :D w tym roku, to ani razu pada do r?ki nie wzi??em, a jedyny czas, jaki sp?dzi?em przy konsoli, to jak by?y nocne seanse Star Treka :)

W kwestii gotowania, to wykrystalizowa?y nam si? ju? mniej wi?cej grupki, które specjalizuj? si? w ró?nych kuchniach; i tak, jest para, która zwykle bierze na tapet? hinduskie ?arcie, Zell to zawsze co? tajskiego robi, qfas z ?on? to polskie ?arcie i kuchnia fusion (ech ta sa?atka jego ?ony...uwielbiam j?), audion, to autorskie przepisy na kurczaka na tysi?c sposobów, oraz mistrz grilla w ogrodzie - itd. Nikt nikomu w drog? nie wchodzi i nikt si? nie wym?drza ;)

...a jeszcze w kwestii tematu, to makaron ry?owy by? na zlocie serwowany w zesz?ym roku, Zell co? tajskiego z nim robi? :D

Yakuza 0 (PS4)

Grzybek Z Octu 
Moderator
W?saty Pan

Wysłany: Czw 20 Paź, 2016 21:45   

No ok, wszystko wydaje si? by? pouk?adane jak trzeba. Ale bawi mnie troch? wsz?dobylsko?? Audiona. Ile? ten cz?owiek ma w sobie energii. I chyba u?ywa teleportów, bo zdaje si? by? czasem w kilku miejscach jednocze?nie.

PS. W imieniu swoim i Jaco (Ty debilu! :p ) poprosz? o raz jeszcze o podzielenie si? przepisem na niezdrow?, japo?sk? tempur?, je?li oczywi?cie tym dysponujesz i masz ch?? si? podzieli?. ;)

mroczna sarna 
Cactuar
Live long and prosper

Wysłany: Czw 20 Paź, 2016 21:51   

Spoko, cho? sam nie robi?em - bo po prostu tempura to nie moje rejony kulinarne, to polec? Ci fajny kana? na yt, Japonka go prowadzi i pokazuje wszystko dok?adnie. Mieszkaj?c prawie dwa lata w Japonii, musia?em nauczy? si? wielu przepisów - prawie wszystko z tego kana?u bra?em. Rozumiem, ?e chodzi Ci o najbardziej znany i popularny rodzaj tempury, czyli krewety w cie?cie.

https://www.youtube.com/watch?v=adLjNuZGxo8

P.S. Od siebie gor?co polecam, by? spróbowa? zrobi? misokatsu - kotlety w pa?cie miso. Jeden z moich ulubionych przysmaków, z tej mniej zdrowej cz??ci menu :D

Yakuza 0 (PS4)

Grzybek Z Octu 
Moderator
W?saty Pan

Wysłany: Czw 20 Paź, 2016 22:02   

mroczna sarna napisał/a:
Rozumiem, ?e chodzi Ci o najbardziej znany i popularny rodzaj tempury, czyli krewety w cie?cie.

https://www.youtube.com/watch?v=adLjNuZGxo8

Widzia?em to chyba kiedy?. Pami?tam fragment z dodawaniem skrobi do krewetek celem wyp?ukania z nich rybnego zapachu, nacinaniem w odpowiedni sposób ?eby si? nie zwija?y oraz tego zupe?nie niepasuj?cego do klimatu gotowania pudla... (chocia? w sumie to azjaci... pewnie zjedliby nawet sfermentowany odbyt takiego? zwierz?cia, albo surowy, jeszcze ciep?y, polany octem ry?owym :D ) Nie spróbowa?em z okruszkami ale chyba to zrobi?. Ocaj - Ty te? spróbuj. Thanks anyway. :)

Jaco 
Dark Flan
Blame yourself or god...

Wysłany: Pią 21 Paź, 2016 09:30   

zupe?nie niepasuj?cego do klimatu gotowania pudla

Japo?ce to s? g??by ;p W ogóle jaki sko?ny ten pudel :lol:

Nie spróbowa?em z okruszkami ale chyba to zrobi?. Ocaj - Ty te? spróbuj.

Yup, spróbuj?, chocia?, pewnie jak Tobie, chodzi?o mi bardziej o to jak ogarn?? ten proszek, który kupujemy w marketach ;p

qfas 
Cactuar
Skwaszony Buc

Wysłany: Sob 22 Paź, 2016 09:03   

mroczna sarna napisał/a:

Ostatnio, na zlocie pod Warszaw?, zrobi?em japo?skie ?niadanie dla 30 osób. Zell si? upar?, ?ebym zrobi? (przywioz?em maszyn? do gotowania ry?u), cho? mówi?em mu, ?e ludziom smakowa?o nie b?dzie. Wywali?em kup? kasy w b?oto, bo jakie? 80% ludzi wywali?o swoje porcje do ?mieci.

Prawie nikt nie tkn?? natto - najdro?szy sk?adnik ?niadania, a? ?al by?o patrze? na kolejk? do ?mietnika.

Ja zjad?em ?adnie wszystko :D Cho? utwierdzam si? w przekonaniu, ?e kuchnie inne ni? europejskie (w tym ta prawdziwie chi?ska, nie nasze podrabiane "chi?czyki") nie s? dla mnie.

Co do ankiety, ?eby nie offtopowa? - zaznaczy?em, zgodnie z prawd?, ?e lubi? placki. Makaron ry?owy te? jem, chocia? najcz??ciej na sposób Jaca, z pesto i pomidorami koktajlowymi. W ogóle makarony z pesto rz?dz?.

mroczna sarna 
Cactuar
Live long and prosper

Wysłany: Sob 22 Paź, 2016 15:12   

qfas napisał/a:

Ja zjad?em ?adnie wszystko :D Cho? utwierdzam si? w przekonaniu, ?e kuchnie inne ni? europejskie (w tym ta prawdziwie chi?ska, nie nasze podrabiane "chi?czyki") nie s? dla mnie.

Co do ankiety, ?eby nie offtopowa? - zaznaczy?em, zgodnie z prawd?, ?e lubi? placki. Makaron ry?owy te? jem, chocia? najcz??ciej na sposób Jaca, z pesto i pomidorami koktajlowymi. W ogóle makarony z pesto rz?dz?.

By?e? jednym z nielicznych (Ty, Zell i chyba Arf jeszcze zjad?) :D

Co do zdrowego jedzenia - dzisiaj sa?atka z pora oraz pyszna zupa z jarmu?u.

Yakuza 0 (PS4)

Jaco 
Dark Flan
Blame yourself or god...

Wysłany: Pon 24 Paź, 2016 14:13   

qfas napisał/a:
W ogóle makarony z pesto rz?dz?.

Amen! Tak na dobr? spraw? nic wi?cej ju? nawet nie trzeba. My?la?em, ?e za studenta szczytem by?o je?? makaron z sosem pomidorowym (z torebki)... ?e ja wtedy pesto nie zna?em... Mimo wszystko obecnie wol? ju? doda? co? wi?cej.

Jeszcze lubi? je?? makaron z tak? self-made past? tu?czykow?. Jak ju? nie mam pomys?u na obiad a chc? co? w miar? szybko zje??. Czasami kupuj? jeszcze jakie ogromne muszle, do których pcham t? past?. Co to za pasta? 2 puszki tu?czyka w kawa?kach w sosie oboj?tnie jakim, pó? kostki sera favita ala feta, troch? ?mietany i du?o koperku. Ew. troch? jeszcze pieprzu zio?owego. Dobrze smakuje nawet na drugi dzie? na zimno ;]

Grzybek Z Octu 
Moderator
W?saty Pan

Wysłany: Pon 07 Lis, 2016 22:01   

W Auchan dorwa?em w ko?cu m?k? ry?ow?. B?d? próbowa? zrobi? w?asny makaron ry?owy oraz piero?ki (dark raven, pierogu!). Ma kto? sprawdzone patenty na japo?skie/chinskie piero?ki?

Temat drugi, ale te? pierogowy. Ostatnio znajoma by?a w Japonii i przywioz?a takie bardzo dziwne co?, co przypomina?o wygl?dem pierogi, ale nimi nie by?o. Tzn nie wiem w ko?cu czy by?o czy nie, ale mia?o bardzo dziwn? konsystencj?, ciasto jakby surowe a jeszcze dziwniejszy, nijaki smak. Mia? by? imbir, cynamon, zielona herbata i wodorosty (dla mnie wszystko to smakowa?o dok?adnie tak samo). Jedli?my to prosto z paczki, bez poddawania obróbce termicznej. Kto? wie jak si? nazywa to cholerstwo i czy na pewno dobrze to jedli?my?

PS. Nikt si? nie zatru? ani nie mia? sraczki. :D

Jaco 
Dark Flan
Blame yourself or god...

Wysłany: Wto 08 Lis, 2016 08:28   

W Auchan dorwa?em w ko?cu m?k? ry?ow?. B?d? próbowa? zrobi? w?asny makaron ry?owy oraz piero?ki

Zajebista sprawa takie w?asne wyroby. Ja niestety wpadam w pu?apk? XXI wieku, w pe?ni ?wiadomie, i szukam sposobów na to, aby jak najkrócej siedzie? w kuchni. Domowe wyroby rz?dz?, ale, szczerze mówi?c, cz??ciej (praktycznie tylko, niestety) kupuj? teraz gotowy makaron, tortill?, pierogi, kopytka czy placki ziemniaczane (chocia?by te z biedronki, smakuj?... normalne ;p) zamiast babrania si? z m?k?, jajami i innymi "surowcami" ;p Ale zjad?bym taki roso?ek z domowym makaronem... ostatni raz chyba z 6 lat temu mia?em okazj?. Na szcz??cie mamy weekendy i czasami chce mi si? posiedzie? ca?y dzie? w kuchni i co? potworzy?.

Brakuje mi tylko dobrych, kupnych sosów pieczeniowych. Jak chce sos, to nie ma bata, trza kupi? mi?cho i je podusi?. Te wszystkie sosy z proszku... serowe s? ok, koperkowy te? ujdzie, ale pieczeniowe... Tutaj chyba problem polega na tym, ?e nie jad?em home-made sosów serowych czy koperkowych ;p

Zawsze mnie zastanawia, czemu jak tworzymy posta i wybieramy opcj? "Minimalny" dla rozmiaru, to minimalna warto?? wynosi 7? Gdzie tu minimalny? Ja nie wiem, co Przemo sobie my?la?...

PS. Nikt si? nie zatru? ani nie mia? sraczki. :D

Grunt to nie miesza? z domestosem!

Grzybek Z Octu bez octu napisał/a:
dark raven, pierogu!

Nieee... "dark, pierogu jeden, masz rodzynki ko?o dupy!"

Grzybek Z Octu 
Moderator
W?saty Pan

Wysłany: Sro 30 Lis, 2016 21:36   

Chcia?em zameldowa?, ?e w ci?gu ostatniego tygodnia jad?em makaron ry?owy chyba ze trzy razy. I by?o to dobre.

Odpowiedz do tematu