Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Go Go Yubari
Wto 02 Cze, 2009 23:31
Ookami
Autor Wiadomość
Sogetsu 
Malboro

Wysłany: Nie 06 Maj, 2007 13:25   Ookami

w?a?nie jestem po uko?czeniu tego cuda. ponad 75 godzin na liczniku (przy czym ani chwili nudy) i jeszcze kilka sekretów do odkrycia. Clover uda?o si? dokona? czego? niesamowitego - stworzyli gr?, przy której ka?da chwila jest niezwykle przyjemna - niewa?ne, czy akurat walczysz, rozwi?zujesz zagadki, czytasz dialogi, czy po prostu biegasz sobie Amaterasu po przepi?knych lokacjach (jest to chyba jedyna gra, w której w?a?nie z samego hasania sobie po miejscówkach mo?na czerpa? przyjemno??).

o grze pewnie wszyscy s?yszeli/czytali, wi?c w szczegó?y nie b?d? si? wdawa?. wiadomo - kierujemy poczynaniami Amaterasu pod postaci? bezp?ciowego, bia?ego wilka. zadaniem Ammy jest oczyszczenie Nipponu ze z?ych mocy, które przygaszaj? natur? oraz walka z odrodzonym Orochi. towarzyszem Amaterasu jest Issun - ma?y, z czu?kami jak u owada, dzier??cy "mieczop?dzel" "wró?ek", s?u??cy Ammy porad?, prowadz?cy dialogi (wilk nie potrafi mówi?) w?a?ciciel kapitalnych tekstów. jak dla mnie, jest on prawdziw? gwiazd? Okami.

oczywi?cie, najpopularniejsz? atrakcj? gry jest Celestial Brush, przy pomocy którego (dos?ownie) mo?na czyni? cuda: krojenie, ostrzeliwanie przeciwników, zamiana nocy w dzie? a dnia w noc, wywo?ywanie wiatru, przywracanie ?ycia usch?ym ro?linom, regenerowanie uszkodzonych przedmiotów (z?amane mosty, zburzone kolumny, itp.), spowalnianie czasu i wiele innych. wszystko za pomoc? kilku ma?ni?? p?dzla.

Okami ma najlepszy system walki jaki widzia?em. Amaterasu porusza si? ?wawo i z gracj? w?ród wrogów, do pewnego stopnia lockuj?c si? na najbli?szych celach, wi?c nie ma obawy, ?e zaczniemy atakowa? powietrze, albo zamiast najbli?szego przeciwnika próbujemy bi? najdalszego, przez co bez sensu macha si? broni? w powietrzu (jak w Kingdom Hearts :/ ). ?eby nie by?o, ?e walki to pro?cizna polegaj?ca na wciskaniu kó?ka, wi?kszo?? przeciwników pokona? mo?na tylko wykorzystuj?c Brush Techniques (np, zas?aniaj?cemu si? mieczem wrogowi przecinamy or??) a walka z bossami to czysty majstersztyk. a je?li kto? wci?? ma ochot? na wyzwanie, to jest kilka miejsc, w których mo?na powalczy? z twardzymi przeciwnikami. co ciekawe, ca?? gr? mo?na przej?? w ogóle nie walcz?c z pionkami. w Okami statystyki rozwijamy za pomoc? punktów Chwa?y (Praise), które dostajemy za pomoc przyrodzie i ludziom. natomiast kas? na umiej?tno?ci mo?na zdobywa? sprzedaj?c znalezione skarby lub z?owione ryby (jest do tego bardzo fajna mini gierka). wi?c jak kto? ma ochot? na challenge, to mo?e si? pobawi? w unikanie nieobowi?zkowych walk.

oprawa A/V gry to ju? legendarne arcydzie?o - przepi?knie wykonany cell shade'ing oraz niesamowita muzyka (to co pisali w N+ to prawda - jak tak si? gania po Shinsu Field s?uchaj?c motywu muzycznego to a? samemu ma si? ochot? pobiega?). otoczenie to przede wszystkim zielone równiny, lasy, doliny ale tak?e kilka jaski?, wiosek oraz innych atrakcji. do wszystkiego odpowiednio dobrana muzyka, zarówno do otoczenia jak i do sytuacji.

na plus zaliczam grze to, ?e niczego z wa?niejszych rzeczy nie da si? przegapi?, mo?na wróci? i jeszcze raz przeszuka? teren w poszukiwaniu przeoczonych sekretów (a jak si? nie da wróci?, to znaczy, ?e nic wa?nego tam nie by?o). gra pod kilkoma wzgl?dami mnie bardzo zaskoczy?a (oczywi?cie pozytywnie) a czasem nie?le rozbawi?a. jeszcze tylko tych kilka sekretów odkryj? a potem dam grze odpocz?? na jaki? czas, po czym zagram sobie na new game +.

[ Dodano: Nie 13 Maj, 2007 15:37 ]
specjalnie dla Ivy na zach?t? przedstawiam bisha Wak?. smacznego.
dla panów znajdzie si? wi?cej smakowitych k?sków: Sakuya, Kushi, Fuse, Rao, Otohime Himiko. chyba nikogo nie pomin??em. (w razie zapotrzebowania postaram si? znale?? screeny)
Ostatnio zmieniony przez Go Go Yubari Wto 02 Cze, 2009 23:31, w całości zmieniany 1 raz  

UNOisMAD
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Maj, 2007 06:39   

Mkey nalezaloby troch? rozkr?cic ten temat wi?c opisze swoje przezycia z t? gr? :
Gram ju? 1 godzine 23 minuty i 27 sekund.
Pierwsze co zauwazylem to bardzo dlugie intro (no moze nie takie jak w FF XIII)
a potem zacze?a si? gra . Przechodze sobie tego "tutka" az tu mam za zadanie poslugiwac si? Celestial Brush...?wietne to xD narazie mam 3 moce i nie moge sie doczekac tego dalej (no nie ma jak za pomoc? p?dzla mozesz zmaterializowa? s?onko :) .
Jak narazie gra mnie bardzo wci?g?a i polecam jej kupienie.

[ Dodano: Nie 27 Maj, 2007 22:09 ]
Co musi byc zrobione by Waka w czasie drugiego starcia "skamienil si?" ?

Sogetsu 
Malboro

Wysłany: Sro 13 Cze, 2007 15:16   

UNOisMAD napisał/a:
Co musi byc zrobione by Waka w czasie drugiego starcia "skamienil si?" ?

ju? dok?adnie nie pami?tam tej walki, wi?c nie mog? odpowiedzie? :P (ale i tak ju? wiesz XD )

Kermi 
Cactuar

Wysłany: Sro 13 Cze, 2007 15:52   

Okami to faktycznie super gra :) gram z 10 godzin jak narazie i stoje w miejscu od 2 miesiecy, bo niestety brak mi czasu na gre. A jak przerwe na jeden dzien, to potem juz mi brak zapalu dalej grac xD ale pomijajac. Muzyka jest swietna. Grafika jest... magiczna. W ogole, cudownie wymyslili, zeby wlasnie zrobic ta gre w takiej kulturze japonskiej... To malarstwo, powiazania z mitami... Cudowne :)

Schrödinger 
Cactuar
Made in China

Wysłany: Czw 14 Cze, 2007 14:00   

gra z serii "nagomu". nawet zagorzale przeciwniczki gier, ktore uwazaja, ze "granie to strata czasu" daja sie oczarowac pieknym swiatem przepelnionym ekologicznymi cudami, bajerami itd. idealna na randke w domu w deszczowych dniach.
... no, albo ze macie cos lepszego do roboty...

Siostra Ramm
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Cze, 2007 11:25   

Witam wszystkich!!!
Gram w okami ju? troch? czasu i stan??am na tym, ?e nie moge znale?? 7 psa w Agatha forest- nie wiem co robi? (Ume tez nie wiem gdzie). I jeszcze gdzie ta dzio?cha z Sasa Sanctuary??? i do kogo mam si? zg?osi? po nowe magiczne malowanie wody??? pomo?e mi kto?? prosz?!!!!! Ju? nie mog?. Wszystko przesz?am 3 razy i nic...
Naprawd? prosz? o pomoc.
Pozdrawiam!

Isador
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Cze, 2007 13:52   

:573: NIE MA NIC LEPSZEGO OD OKAMI. GRAM 30 GODZIN I JESTEM T? GR? ZACHWYCONY. MóJ BRAT CHYBA NIE POTRAFI DOSTRZEC PI?KNA TEJ GRY, BO MóWI ?E JEST BEZNADZIEJNA. JA GO NIE ROZUMIEM, AKTUALNIE WSZED?EM DO MRO?NEJ KRAINY (ZAPOMNIA?EM JAK SIE NAZYWA :oops: )

Ivy 
Moderator
Zmora

Wysłany: Sro 20 Cze, 2007 22:23   

Isador, Capslock Ci si? chyba zablokowa? xD Napraw to, bo b?dzie ci??ko ;>

Odpali?am Okami i na razie zobaczylam tylko dluuugie intro i kawa?ek samej gry. Spokojnie moge powiedziec, ze juz sie zakochalam. Mam ogromna slabosc do takich rysunków, kolorystyki, nawet te uproszczone postacie s? pi?kne *_*
Sogetsu napisał/a:
ponad 75 godzin na liczniku

A ile mniej wi?cej trwa standardwowe przejscie gry? Tzn bez pospiechu , ale tez bez odkrywania kazdego sekretu po drodze? Trzeba sobie jakos rozplanowac czas, zeby wyrobic sie z przejsciem.

Sogetsu napisał/a:
specjalnie dla Ivy na zach?t? przedstawiam bisha Wak?. smacznego.

Ten pan jest niczego sobie, chyba jednak odloze DMC3 i wezme sie najpierw za Okami xD

Isador
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Cze, 2007 11:38   

:mrgreen: wydaje mi sie ze przej?cie trwa oko?o 70-80 godzin z wszystkimi secretsami, takie bez zabawy w odkrywania pi?knego :roll: ?wiata NIPPON :roll: oko?o 50 godzin.
Ja osobi?cie uwielbiam ?owi? ryby. Nie do?? ?e jest to przyjemne to jeszcze sie na tym zarabia.
Mam pytanka - co si? dostanie jak si? znajdzie wszystkie STRAY BEADY?? :lol:

Sogetsu 
Malboro

Wysłany: Sob 30 Cze, 2007 16:31   

Ivy, ciesz? si?, ?e Ci si? spodoba?o :)
Ivy napisał/a:
A ile mniej wi?cej trwa standardwowe przejscie gry?

what Isador said. dok?adnie nie mog? powiedzie?, bo po drodze robi?em questy, ,ale my?l?, ?e 50h b?dzie.
Isador napisał/a:
co si? dostanie jak si? znajdzie wszystkie STRAY BEADY??

Kod:
nie testowa?em jeszcze, ale wg GameFAQs dostajesz nie?miertelno??. haczyk w tym, ?e ostatni, 100 stray bead dostajesz po przej?ciu gry, wi?c nie?miertelno?? masz tylko w new game +

UNOisMAD
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Sie, 2007 16:16   

Ja ju? kawa? czasu temu przeszed?em t? gre (nie na 100%) i stwierdzam ze to by? dobrze sporz?dzony czas. Taka ma?a ciekawostka : najlepszym speed runerem w Okami jest Polak Maciej 'groobo' Maselewski , czas 9:19:21 , a tu do ?ci?gni?cia s? jego "wypociny" http://speeddemosarchive.com/demo.pl?Okami_91921

Coco 
Cactuar
DeathBlow!!

Wysłany: Sro 22 Sie, 2007 09:42   

o tym,ze gra jest boska,genialna,swietna itepe sie rozpisywac nie bede-to juz wszyscy wiedza xD. warto zagrac.

pytanie: czy z dziadkiem za shinsu field mozna sie scigac w kazdym momencie? wyczytalam gdzies,ze za wygranie z nim wszystkich wyscigow mozna dostac t? brakujac? cz??? dla goscia na wiezy w sei-an city,ale jak poszlam go poszukac (jestem po pokonaniu ninetailsa) to go nie bylo..czy pojawi sie tam w innym momencie/czy da sie zdobyc t? cz??c w inny sposob?

Lady Luck 
Kupo!
Witch Team

Wysłany: Sro 22 Sie, 2007 19:03   

Wydaje mi si?, ?e chodzi nie o kole?k? z Shinshu, a z?odzieja z miasta.

W ka?dym razie sprawd? na www.gamefaqs.com

Ivy 
Moderator
Zmora

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 00:52   

Wed?ug gamefaqs, w dalszej cz?sci gry mo?na sie z nim ?cigac przy kazdej wizycie (moze s? od tego wyjatki, ale nie pami?tam. Ja posz?am tam pod sam koniec gry) Raz nie mog?am go znale?c, ale wroci?am po pewnym czasie i dorwa?am na sciezce, któr? zawsze biega (np na moscie obok chatki bezimiennego faceta)- zaliczylam wyscigi za jednym razem, zmieniaj?c tylko por? dnia. Byc mo?e musisz najpierw poscigac sie z drugim facetem na wybrze?u Ryoshima. W ka?dym razie quest jest raczej latwy i mozna go sobie spokojnie wykonac w kazdym momencie bez obaw, ze bedzie pozniej nieaktywny. Jesli z jakiegos powodu faceta na shinsu nie ma, to odpusc i wróc za jakis czas- u mnie podzia?a?o. Nie ma sensu si? stresowac ;P

Btw uko?czy?am Okami po 70h gry, odpuszczajac sobie tylko wyscig po Yoshpet (nie mialam cierpliwosci, choc to byl ostatni Stray Bead do zdobycia xD), zdobylam wszystkie techniki dodatkowe, zwiedzilam swiat gry dosc dokladnie i musze przyznac, ze nie poczulam znuzenia *_* Gra jest magiczna, pi?kna i niebezpiecznie wciagaj?ca-
Kod:
nawet napisy ko?cowe dopracowane jak trzeba _^_

Coco 
Cactuar
DeathBlow!!

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 21:54   

ok-juz go mam.po prostu w dzien go nie bylo,a w nocy owszem-w tym momencie jakos nie rozroznilam xD w kazdym razie dzieki :]

Odpowiedz do tematu