Poprzedni temat «» Następny temat
Final Fantasy Versus XIII
Autor Wiadomość
hay 
Cactuar
Jak gadaj? Cactuary? :/

Wysłany: Sro 23 Gru, 2009 14:05   Final Fantasy Versus XIII

Premiera FFXIII zbli?a si? du?ymi krokami, jako ?e w Japonii to ju? fakt dokonany i Nomura w ko?cu zasiad? pe?n? par? do Versusa, wypada?o by zrobi? podsumowanie tego co ju? wiemy i zrobi? miejsce na to, co przyniesie jutro.

Versus jest jedn? z aktualnie zapowiedzianych 3 gier kompilacji Fabula Nova Crystalis i z tego co li?ni?to fabu??, opowiada? ma histori? ostatniego dziedzica dynastii rz?dz?cej miastem posiadaj?cym ostatni kryszta?. Miasto, ze wzgl?du na wysoki poziom odgrodzi?o si? od reszty mniej zaawansowanych. Gra ma opowiada? fabu?? 2 nacji t?uk?cych si? zawzi?cie o ostatni kryszta?.
Po scenach Noctisa ze Stell? mo?na próbowa? wywró?y? "Romeojuliowe" klimaty.

Na temat mechaniki czy systemu walki nic jeszcze nie wiemy, ale z plotek i wycieków wynika ?e b?dzie to action w stylu Kingdom Hearts/Crisis Core.

Na jednym z pierwszych trailerów wida? Noctisa walcz?cego z band?, która pono? chce zdoby? kryszta?y dla w?asnych celów. I co? co tygryski lubi? najbardziej...
http://www.youtube.com/watch?v=b6At_bb1PNU
Krew. Versus zosta? skategoryzowany jako gra dla osób pe?noletnich i mam nadziej?, ?e to si? nie zmieni. Mroczny FF? Dla mnie bomba.

Drugi pokazuje nam ju? znacznie wi?cej. Pustkowia poza miastem, które wygl?daj? nieco rodem z Mad Max'a, kumpli g?ównego bohatera i kilka innych scen bardziej sk?aniaj?cych do my?lenia ni? pokazuj?cych jakie? konkrety.
http://www.youtube.com/watch?v=kGyVZRHZ2ow

No i trzeci z dolepion? cutscenk? in-game.
http://www.youtube.com/watch?v=9sga_LB0Yro

I na koniec "wyciek?e" zdj?cia z tablicy developerów.
http://www.youtube.com/watch?v=Okbmyo6ZBQs

Nie wiem jak wy, ale ja zraszam grobl? ile razy ogl?dam te filmiki.

Z ostatniego wywiadu z Nomur? dowiadujemy si? tak?e, ?e grafika widoczna w 3 jutubowym linku zosta?a znacznie podrasowana i cytuj?c wodza, ci??ko jest rozró?ni? render od in-game. Czyli gra idzie w przeciwnym kierunku ni? FFXIII, któr?(ku mojej rozpaczy i niezadowoleniu) ubiedniali z trailera na trailer.

By zwi?kszy? realizm wygl?du postaci, twórcy postanowili "ubra?" je w markowe stroje Roen. Nowe wdzianko:
http://finalfantasyversus...new-outfit.html

Podobno b?dzie mo?na postacie ubiera? w ró?ne kreacje, nawet samochód ksi?ciunia b?dzie mo?na "upi?ksza?".

Edit:
Ostatnio dowiedzieli?my si?, ?e zespó? pracuj?cy nad Versusem ma ju? grywalny world map i airshipy. Po mocno nijakim FF13 szykuje si? powrót do jRPGowych rozwi?za?.

Caladbolg 
Kupo!
Celestial Weapon

Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010 20:35   

Hah, nie mog? si? doczeka? ;)
W FFXIII troch? dziwny system walki by?, ale da?o rad? si? przyzwyczai?, lecz tu ma by? co? w stylu KH - EXTRA! :)
Zapewne ta cz??? b?dzie rozgrywana w tym samym uniwersum (w ko?cu versus XIII!)
Nie mog? si? doczeka?, a jak na razie id? pom?czy? Finala trzynastk? ^^

hardniski 
Kupo!
hardniski

Wysłany: Wto 18 Maj, 2010 20:33   

W Final Fantasy XIII jest ca?kiem nowy system walki, ca?kiem nowy schemat. Troszk? uci??liwy z pocz?tku, ale w miar? dalszego rozwoju fabu?y przyzwyczjamy si? do systemu i odkrywamy, ?e jest on naprawd? ?wietny. I zawsze to co? innego, a nie ci?gle to samo ito samo. Co do fabu?y to jest do?? dziwna i szczerze mówi?c spodziewa?em si? czego? troszk? lepszego, cho? nie jest najgorzej. Ogólnie bardzo du?y plus dla Square-Enix i oby tak dalej. Powodzonka

hay 
Cactuar
Jak gadaj? Cactuary? :/

Wysłany: Wto 18 Maj, 2010 21:19   

"Osom"! Pierwszy offtopuj?cy post!

Zacz??y kr??y? plotki jakoby wyczekiwany Versus mia? doczeka? si? wersji na Xboxa. Nie ?ebym rzuca? fanbojowe teksty, ale Xbox ssie bagiet? i lepiej ?eby Versus zosta? exclusivem!!!11oneonetwofive

A tak na powa?nie, jeszcze nic nie wiadomo, plotki to plotki. Poni?ej ?ród?o:

http://www.andriasang.com..._multiplatform/

Gokulo 
Cactuar
Archetype

Wysłany: Sro 19 Maj, 2010 18:02   

Plotki to za duzo powiedziane, bo wypowiedziala sie na ten temat osoba z S-E, ale chodzi dokladnie o takie cus:

Cytat:
The guy who originally said it has clarified that it's only a possibility because it hasn't been ruled out yet, there were no "official" discussions at the meeting he was at on making it multi-platform.

Bulimiarexia 
Kupo!
.

Wysłany: Wto 15 Cze, 2010 23:44   

Szczerze powiedziawszy, wedlug mnie ff13v. jest najbardziej intryguj?c?, ?e tak powiem cz??cia ;>. Wydaj? si? by? bardzo klimatyczn? gr?, czego w moim odniesieniu brakowa?o kilku ostatnim cz??ci?. ?rednio si? odnajduj? w "ploteczkach" na temat owej gry, interesuje mnie tylko jedno, kiedy dostane je w swoje ?apki ;>. Ale pewnie jeszcze troche sobie poczekam ;]. Co do xboxa... Jestem na nie, w ko?cu po co? kupi?em ps3. ;D

spioszeq 
Kupo!

Wysłany: Nie 20 Cze, 2010 20:22   

Ja tam bym chcia?, ?eby wyszed? na xboxa, bo jestem fanem serii i nie rozumiem ludzi przeciwnych tej mo?liwo?ci. PS 3 to ?wietna konsola nawet je?li ten tytu? b?dzie multiplatformowy, a wychodzi na to, ?e kupili?cie j? tylko po to, ?eby versus nie wyszed? na x-pud?o. Ja jestem za tym, aby by?o jak najmniej exclusivów, bo tracimy na tym tylko my, gracze.

Sephiria 
Administrator
Divinity of words

Wysłany: Pon 21 Cze, 2010 19:22   

spioszeq napisał/a:
Ja jestem za tym, aby by?o jak najmniej exclusivów, bo tracimy na tym tylko my, gracze.

Gracze trac? na niedopracowanych i awaryjnych konsolach. Jedyn? metod? miernika zadowolenia jest sprzeda? konsol i (g?ównie pó?niej) zbyt gier na dan? konsol?. Gdyby nie exclusive'y X-Box mia?by si? o wiele gorzej.
Let down and lived and let go.

uQuad 
Kupo!
Anime _43v3r

Wysłany: Pon 21 Cze, 2010 22:22   

Tak samo jak kazda inna konsola, playstation tez zbudowalo swoja potege na exclusach a nie wpadla z pustymi lapami od tak. Ps2 tez mialo poczatkowo kiepskie lasery i zdychalo ostro.
To o czym on mowi jest malo realne bo dotyczy sytuacji jak teraz z dwiema takimi samymi konsolami pod wzgledem mozliwosci. Pewnie chcialby zeby bylo tak na zawsze i na obie te same gry. To jest biznes spioszek a nie koncert charytatywny. :) Jak bardzo firmy maja w tylku klienta mowi ostatni news szefa Activision ze gdyby to od niego zalezalo juz na wczoraj mislbys abonament w Call of Duty multiplayer. Inni prezesi poprostu nie sa jawnymi idiotami i dbaja o PR.

Gokulo 
Cactuar
Archetype

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 12:28   

New Final Fantasy Versus XIII Info Coming at TGS

I believe there were some reports during E3 of The Last Guardian making an appearance at this year's Tokyo Game Show. Well it won't be carrying the PS3 all by itself! Famitsu has an article on Final Fantasy Versus XIII this week, complete with new screenshots (finally!) and a Tetsuya Nomura interview! It looks like Nomura confirms some announcements for the game at TGS!

Quote:More Versus, Agito, and 3rd Birthday Updates

This update comes from FF Reunion. The Square Enix fan site reports the following bits, presumably based off various flying get sources from Famitsu and Dengeki, both of which seem to have some major Square Enix media this week:

* The Versus screenshots show a fight with a weaponized Behemoth in a city.
* Square Enix will be showing an unannounced title at TGS. Given the context, I think this means a Nomura game.
* Nomura says that the Versus visual quality will improve even beyond what's shown in the new screenshots.
* Agito's development is progressing well. You'll be able to move about on the world map via Chocobo and air ship.
* The 3rd Birthday will be of such quality that you won't think it's a PSP game. This applies to the graphics and volume.
* Nomura apparently says The 3rd Birthday will be the ultimate PSP title... until Agito comes out.

Quote:A few extra Versus XIII Details

Game Jouhou has updated with a few additional Versus XIII details from either Famitsu or Dengeki.

Apparently, the included screens show a massive wilderness scene. Also included is a battle scene that's set in a city modeled after Shinjuku, and a scene showing a gasoline stand.

Says Nomura about the game's world, "If you try to go all the way to the end, it's truly far."

Also from the Nomura interview:

* The game's cloud effects use real physics calculations
* The world is an open field, and you can go everywhere except for the mountains
* The battles are seamless
* The game's encounter system is both random and symbol-based (meaning you can see enemies in advance). Hmm... what could this mean?
* The game's world is mostly seamless, although there are some load points when you switch between the massive areas.
* You can destroy objects that you find on the road.
* The quality of the combat scenes is so high that people will not be able to believe it when they first see it.
* The staff is excited about making the game.

Nomura also confirms that the screens in the magazine are all realtime, captured off the PlayStation 3. Of course, this won't mean much until we can actually see the screens...

uQuad 
Kupo!
Anime _43v3r

Wysłany: Pią 25 Cze, 2010 15:20   

Ze niby mam uwierzyc ze versus 13 jest bardziej przemyslany i lepiej zrobiony od 13? Tunelowosc i bieda lokacji az bily, czemu tu ma byc specjalnie inaczej. Marketingowy belkot. No i baty za idiotycznosc nazewnictwa.. versus 13. -_- Gdyby to zmienili na 15 nikt by sie nawet nie skrzywil.

Gokulo 
Cactuar
Archetype

Wysłany: Pią 25 Cze, 2010 17:59   

Co to znaczy bieda? Pod jakim wzgledem?

uQuad 
Kupo!
Anime _43v3r

Wysłany: Pią 25 Cze, 2010 21:53   

Wzgledem poczucia realnosc lokacji + nie do opisania.. styl artystyczny architektury? Nie mowie ze wszystkie, np. Eden byl swietny, Oerba gdy byla wieksza.. ale vile peaks czy gapra whitewood, to jakas jawna prowokacja przeciez. Nie da sie opisac bo sam nie wiem dokladnie. Jakos lost oddysey albo star ocean byly bardziej wiarygodne + mialy miasta jako takie.

bastek66 
Kupo!

Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 19:59   

Przynajmniej wreszcie uko?czyli scenariusz http://www.ppe.pl/news-16..._skonczony.html

Fox Nine Tails 
Kupo!

Wysłany: Nie 28 Lis, 2010 19:28   

Moim zdaniem b?dzie to godny nast?pca 7(no mo?e ??cznie z VIII).Nareszcie dostajemy bohatera designem zblizonym do Clouda.Nareszcie po??dna obsada boh w Finalu!Bez obrazy ale poza VIII,III i VIII to bohatorowie byli do d....W XIII Lightning odegra?a dobr? rol? i ?wietnie pasuje do roli g?ownej bohaterki jak i równierz bardzo mi si? podoba jednak wol? Facetów na bohaterów ;)

GGY: No tak, bo przeszed?e? wszystkie cz??ci, ?eby móc tak ?mia?o si? wypowiada? na temat wszystkich mo?liwych bohaterów...
Ostatnio zmieniony przez Go Go Yubari Nie 28 Lis, 2010 20:24, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu