Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Sephiria
Sob 13 Gru, 2008 21:40
Krypta :P
Autor Wiadomość
Raven 
Redaktorzy
zóe zóo

Wysłany: Sob 25 Lip, 2009 14:44   

LOL [2]

Co za ró?nica, o czym jest forum? Je?li jest o grach komputerowych, to interpunkcja jest niepotrzebna? A je?li o hip-hopie, to b??dy ortograficzne s? promowane? Co to za logika w ogóle? :roll: Poprawno?? j?zykowa nie jest ?rodkiem stylistycznym towarzysz?cym podnios?ej tre?ci. Jest WYMOGIEM ka?dego j?zyka którego u?ywasz (ka?dego, ?eby nie wyg?asza? wznios?ych mów o j?zyku ojczystym).

A kolega Sarna jest bardzo sympatyczny, ale rzeczywi?cie nie u?y? spacji w tamtym po?cie. Je?li b?dzie tak robi? dalej, to Go z pewno?ci? zainteresuje si? i nim :twisted:
Niech soczyste ?O K***A obija si? o ?ciany

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Sob 25 Lip, 2009 14:54   

Za brak spacji to ju? ban normalnie.
Zrobi? si? OT, wiec teraz wszyscy grzecznie id? zaj?? si? czym? bardziej po?ytecznym.

PS: Sarna, wazeliny mamy pod dostatkiem.

Gveir 
Moderator
The Cyborg

Wysłany: Sob 25 Lip, 2009 14:55   

Mati, je?eli my?lisz, ?e tu tylko niektórzy dostaj? warny, to si? grubo mylisz. Praktycznie wszyscy ze starych userów mieli przynajmniej kiedy? po jednym, a generalnie dosy? cz?sto - wi?cej. Te? kiedy? dosta?em - od Go w?a?nie. Za spoilery. I jako? si? cholera nie obrazi?em. Te psuj? zabaw? z ogl?dania i grania, a interpunkcja na poziomie pierwszych klas podstawówki utrudnia czytanie maksymalnie. Czy to piszesz o Panu Tadeuszu czy o ostatnim, pot??nym rozwolnieniu. Kolega sarna jak to powiedzia? dark, te? powinien popracowa? ;]

Go mo?e co? jeszcze chcie? doda?, ale dalsza dyskusja jest IMO ca?kowicie bezcelowa i przy dalszym braku pojmowania mo?e doprowadzi? do kolejnych nie tyle warnów, co na pewno zatargów, a to nie sprzyja ?adnej dobrej dyskusji. A od tego jest forum. Prosi?bym w takim razie o zako?czenie tej ja?owej debaty o dupie Maryny.

Prywatna dygresja: nie s?dz? ?eby? móg? udziela? w takim wieku rad modom i administracji z takim sta?em jak Go i Sephi. Hamulce, bo popadasz w ?mieszno??.

Masamune 
Kupo!
Chocomaniac!

Wysłany: Sro 06 Lut, 2013 22:40   

W sumie z tego co widz? to kilkukrotnie odk?d tu jestem (czyli od niedawna) przewin?? si? zwrot "nic si? nie dzieje/ forum jest martwe".

Oczywistym jest, ?e nie mo?na pisa? na temat którego? Finala (w sumie to jakiejkolwiek gry) w niesko?czono?? bo cie?ko napisa? co? nowego, gdy wszystko zosta?o ju? napisane.

Wi?c, pytanie.

Dlaczego nie rozszerzycie 'dzia?alno?ci' stronki do jRPG 'ogólnie'? Mnóstwo nowego materia?u i z tego co widz?, jest tutaj kilka naprawd? kumatych osób majacych spore poj?cie o innych tego typu grach. My?l?, ze mo?na by spróbowa?, bo wielu serwisom i nawet gazetom wychodzi to na dobre.

Przyk?ady:

PSX Extreme nie zatrzyma?o si? tylko na konsolach Sony.

Serwis honmaru.pl b?d?cy na samym pocz?tku stronk? po?wi?con? Tekkenowi 3 Online rozrós? si? do miana Fighting Online Center.

Taka zmiana, takie 'poszerzenie horyzontów' mo?e tchn?? nowe ?ycie w Wasz serwis:).

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Czw 07 Lut, 2013 18:16   

Masamune napisał/a:
Dlaczego nie rozszerzycie 'dzia?alno?ci' stronki do jRPG 'ogólnie'?

Bo wywalczenie Kingdom Hearts u w?a?ciciela(patrz: Krakersa) kosztowa?o nas litry potu, ?ez i krwi. Uda?o sie tylko dlatego, ?e KH ma co? wspólnego z S-E i jest tego sporo.

Powiedzie? "brakuje, rozszerzcie, inne serwisy tak maj?" jest ?atwo, gorzej z wykonaniem. Poza tym ilo?? materia?ów na stronie nie zawsze sie przek?ada na aktywno?? forum. Kilku sta?ych userów nigdy nie gra?o w FF D:

Masamune 
Kupo!
Chocomaniac!

Wysłany: Czw 07 Lut, 2013 21:31   

Ale kiedy to by?o? To Kingdom Hearts. Ile lat temu?

Kto stoi w miejscu, ten si? cofa. Takie jest moje zdanie, ale hej, to nie mój cyrk i nie moje ma?py:).

Jaco 
Dark Flan
Blame yourself or god...

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013 00:13   

wpierw Masamune napisał/a:
My?l?, ze mo?na by spróbowa?, bo wielu serwisom i nawet gazetom wychodzi to na dobre.

po czym napisał/a:
nie mój cyrk i nie moje ma?py:)

Wiesz, jak sam zauwa?y?e? - my jeste?my kumaci i tego typu rozwi?zania nie raz pewnie przechodzi?y przez g?ow? niejednemu z nas (wypowiadam si?, jakbym tutaj mia? co? do gadania, no ale dla mnie k-ff to co? wi?cej ni? jakie? tam forum, wi?c sobie na to pozwol? ;) ). Ale naj?atwiej jest w?a?nie rzuci? pomys? i umy? r?ce. Do tego potrzeba ludzi, którzy by chcieli pisa? newsy, solucje, etc. Tylko teraz, czy by to w czym? pomog?o. Chyba IW (jako? szczerze mówi?c nie kojarz? innych znacz?cych portali o jrpg w Polsce, ale te? nigdy ich szczególnie nie szuka?em) ma w tej chwili monopol na tego typu rzeczy, a solucje - od tego mamy gejmfaki. Biedni s? tylko Ci, co j?zyka ang. nie znaj?, no ale w dzisiejszych czasach...

Ja solucj? do CT mog? napisa? od r?ki, bez patrzenia na gr? i nawet bym za du?o rzeczy nie pomin??. Ale... 1) nie chce mi si?; 2) nie mam na to czasu; 3) kiedy? si? wezm? za dzia? FFT, obiecuj?! [jakby kto? by? ch?tny.... tak do ko?ca roku by by?o XD] <zacz??em 100 lat temu ju? tworzy?, w liceum jeszcze, ale sko?czy?o si? na paru zapisanych stronach w wordzie, które gdzie? przepad?y...>

Có?, fajnie by by?o rozrusza? mimo wszystko k-ff. Nazw? by?my zmienili na k-ff (to jak nasza klasa sta?a si? nk :lol: ), albo Krypt? po prostu. Ale... samo si? nie zrobi, no i
Go Go Yubari napisał/a:
Poza tym ilo?? materia?ów na stronie nie zawsze sie przek?ada na aktywno?? forum.

Zajrza?em na Inn?Witryn? i jako? tam te? zbyt wielkiego ruchu nie widz?... Chyba si? po prostu zmienia mentalno?? graczy, lub poziom jrpgów maleje... dlatego te? ma?o nowych userów na tego typu forach.

Jest jeszcze inna kwestia - ludziom si? nie chce pisa?. Jest du?o tematów, gdzie nowi userzy mogliby si? wypowiedzie?, ale tego nie robi?. Jak Ty nie napiszesz A, to ja ju? tym bardziej nie napisz? B. Starzy userzy nie b?d? po raz n-ty pisa? w temacie np. dot. najlepszej cz??ci FF o swoich preferencjach. Nawet jak cz?owiek postara si? co? wyci?gn?? od "nowych", ci?gnie za j?zyk to dostaje w pysk:
Bajkopisarz w temacie dot. CT napisał/a:
Wykr?ce si?
& napisał/a:
No to poczekasz bardzo d?ugo.

Nic na si??... a mo?na by?o poci?gn?? temat :P

Forum si? o?ywi?o, bo w ko?cu kto? napisa? co? o pude?ku! My naprawd?, co zosta?o chyba udowodnione, jeste?my g?odni nowych postów! I ch?tnie pewnie popolemizujemy nawet, powyzywamy, przyznamy czasami racj?... ale sami tworzy? postów na si?? nie b?dziemy. Takie rzeczy nie przesz?yby nawet na jakim? devianckim forum, bo po latach znudzi?oby si? nam odpowiadanie sobie nawzajem na pisane cz?sto na si?? posty.

Tak?e ludzie - pisa?, pisa?, pisa?!

Bajkopisarz 
Kupo!

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013 00:16   

Dostaje w pysk? Chyba przesada, po prostu nie mam czasu teraz na rozpisywanie si?. :P

Jaco 
Dark Flan
Blame yourself or god...

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013 00:18   

To taka metafora do "w odpowiedzi" ;)

qfas 
Cactuar
Skwaszony Buc

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013 00:27   

Pami?tam, jeszcze w gimnazjum zrobi?em sobie (na w?asne potrzeby) opis do Vagarant Story. zeszyt 64 kartki, zapisany linijka w linijk?, tabelki, mapy pencil-made , z rozwi?zaniem puzzli i roz?o?eniem itemów. Wszystkie nazwy w?asne po niemiecku, bo tak? wersj? j?zykow? gry dysponowa?em. Kiedy? mi si? chcia?o i mia?em czas na tego typu rzeczy. Co nie znaczy, ze gdyby kto? mnie kiedy? ?adnie poprosi?, to bym co? takiego na krypt? przygotowa? :) . No, ale jak ju? Go kilka razy w tym temacie pisa?a - Krakers ma tak? a nie inn? wizj? portalu, a z adminem si? nie dyskutuj?, admina si? s?ucha :) .

Raven 
Redaktorzy
zóe zóo

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013 01:22   

S? dwie proste przyczyny spadku popularno?ci tego typu stron, pomijaj?c ju? to na ile dobrze trzyma si? seria, i dodanie nowych dzia?ów wiele nie zmieni:

1. Fora dyskusyjne po?wi?cone w?skiej tematyce mia?y swoje lata ?wietno?ci w poprzedniej dekadzie. Obecnie wi?kszo?? ruchu przenosi si? albo na Facebooka/Twittera/itp, albo na grupy na livejournalach i tego typu stronach, z którymi potrzeba du?o mniej zachodu przy zak?adaniu i utrzymaniu

2. Jak pisa? Ocaj, ludzie (na ca?e szcz??cie) w coraz wi?kszej ilo?ci ogarniaj? angielski, wi?c pr?dzej polec? na gamefaqs gdzie dostan? bardzo obszerny opis zaraz po wyj?ciu gry, ni? zajrz? na (nawet ca?kiem dobry) opis na krajpcie czy IW kilka miesi?cy pó?niej, za to PO POLSKU.

To ju? nie jest tak, ?e akurat naszej ekipie si? znudzi?o, bo je?eli po zajrzeniu wieczorem na do nie tak dawna bardzo aktywne, oraz bardziej od nas zró?nicowane tematycznie forum innejwitryny dowiaduj? si?, ?e jestem jedynym u?ytkownikiem, to o czym? to ?wiadczy :P
Niech soczyste ?O K***A obija si? o ?ciany

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013 18:57   

Jaco to zgrabnie uj??. My mo?e by?my chcieli, bo ostatni rozruch (co ju? znowu pada) pokazuje, ze na forum zagl?damy. Potem dajemy zna? komu? na fb, ?e sb ?yje i mamy t?umy. Wystarczy te? odwiedzi? nas na FB (chocia? nasz profil tam jest prawie równie ?ywy co strona).

Ja wychodz? z za?o?enia, ?e co za du?o to niezdrowo. IMO IW ma tego wszystkiego a? nazbyt wiele. Jak widze liste, to mi sie odechciewa (pomijam layout :P ) *cough cough*. co nie zmienia faktu, ze siedzenie w FF i KH tez nie wszystkim sie podoba. Persony bym nawet ch?tnie opisa?a w wolnej chwili. Ha. I tu kolejny, juz wcze?niej wspominany problem, nie kazdy ma czas. 8 lat temu to luz, blus i orzeszki, ale teraz wielu ludzi jest na studiach/pracuje/chowa potomka/wszystko na raz. Ja osobi?cie padam po przyj?ciu z pracy i wole sobie serial obejrze? (uzale?nienie od Fringe to zuo @_@).

No i wizja Krakersa, to wizja Krakersa. Nawet, je?li Krakers nic nie pisze solucji, ani nie odwiedza forum... Ja bym ch?tnie przej??a. Jak do tego dojdzie, to wtedy pogadamy.

Masamune 
Kupo!
Chocomaniac!

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013 21:35   

Don't gimme that Jaco. To nie ?adne umywanie r?k. Ja mog? co? napisa?, ?aden problem bo czas si? zawsze znajdzie, ale nie zamierzam pcha? si? z tym na si??.

Mog?, ok.
Ale skoro k?óci si? to z wizj? w?a?ciciela serwisu to 0 napinki, nie mam zamiaru na chama naciska? ze swoim bo to nie mój cyrk w?a?nie:).

Kwestia aktywno?ci na honmaru, je?eli o ten serwis Ci chodzi?o to naprawd? temat rzeka i d?uga historia, ale zapewniam, ?e Krypta czego? takiego nigdy nie do?wiadczy. Nie ta tematyka. Ale to nie temat o tamtym serwisie.

Z opisami na gamefaqs to ciekawa kwestia jest. Wiecie, tu chodzi o sentyment do polskich opisów. Przeczyta?em kilka Waszych od tak o, po prostu i wiecie co? Fajnie mi si? je po prostu w?a?nie CZYTA?O, na sucho, bez grania. Przypomnia?y mi si? stare dobre czasy Play Station Plus, serio. Nostalgia, damn, stary ju? jestem:).

Pami?tajcie, ?e to ma by? przede wszystkim dobra zabawa. Nikt nad nikim nie stoi z biczem i nie goni aby pisa? opisy na zawo?anie bo deadline czy co? (trust me, this sucks). To tylko zabawa, dla niektórych mo?e hobby.

Persony FTW:).

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Sob 09 Lut, 2013 17:59   

Masamune, z ca?ym szacunkiem - siedze tu z 8 lat, a ty nie znasz Kraka. Namawianie go na KH zaje?o nam sporo czasu, wielu userów i masy dobrych argumentów. Wi?c wiemy lepiej, o czym mówimy.

Masamune napisał/a:
Pami?tajcie, ?e to ma by? przede wszystkim dobra zabawa.

Nie wiem co autor mia? na my?li. My sie do niczego nigdy nie zmuszali?my, a predko?? z jak? Raven napisa? poradniki do KH jest godna podziwu. Tylko trzeba mu by?o powiedzie? "ok, mozesz pisac, wrzucimy to na stron?". Nikt tu nie ma na nic parcia, nikt nie jest do niczego przymuszany. Wszystko co piszemy, piszemy dla ludzi z w?asnej, nieprzymuszonej woli i z checi? (wiem Sephi, Mixy...wiem D: ).

Podsumowuj?c, daruj sobie z?ote my?li z cyrkami, checiami etc. My doskonale wiemy co robimy i chetnie by?my robili wiecej. Moze niech kto? za?atwi petycj?. _^_'

Odpowiedz do tematu