Poprzedni temat «» Następny temat
Platforma NES - gry, które wspominasz z ?ezk? w oku...

Jaki typ gier twoim zdaniem najlepiej sprawdzi? si? na platform? Nes/Pegasus?
Action
38%
 38%  [ 15 ]
Adventure
43%
 43%  [ 17 ]
Fighter
2%
 2%  [ 1 ]
Sport
2%
 2%  [ 1 ]
Strategy/Logic
5%
 5%  [ 2 ]
Inne (jakie?)
7%
 7%  [ 3 ]
Głosowań: 39
Wszystkich Głosów: 39

Autor Wiadomość
Markfrompoland 
Cactuar
Czy te oczy mog? patrze??

Wysłany: Sob 14 Cze, 2008 00:43   

Ciekawe, nie wiem czy umkn??o mojej uwadze, ale nikt chyba nie wspomnia? o Legendzie Zeldy, jak?e uznanej i owocnej wieloma sequelami gierce.

Heh, a ja si? mog? pochwali?, ?e moi dziadcy maj? NESa, którego kupi?a i przynios?a babcia, jak by?a w Stanach, no i tak?e orginalne m. in. Mario Bros. + Duck Hunting, Mario Bros. 3, Adventure Island 2, Doktora Mario (w którego babcia jest miszczem i wiele razy na pokaz przechodzi?a 20 level na hardzie i potem te wirusy odlatywa?y do kosmosu (zawsze mnie to wzrusza?o)), Teh Legend of Lezda (które w ogóle jest zajebiste, bo ten kartrid? jest pomalowany ca?y z?ot? emali? i tak szpanersko wygl?da), jaki? ch?amisty Robocop, jaki? Mike Tyson Challenge, czy co? w tym stylu, a tak?e przyjemna strzelaninka Capcomu Gun Smoke, ?e si? jest szeryfem i si? zabija bandytów, chyba ?e oni nas, no i jeszcze Iron Snake - taka gra o rajdzie na Normandi?, i tam si? je?dzi czo?giem, i jak si? wje?d?a w nazistów to si? dostaje ?ycie, a potem takie jebutne czo?gi nas jad? i strzelaj? atomówkami. =3

Adder1984
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2008 14:02   

Ja bym chcia? przedstawi? jeszcze jedn? gr?. Nie jest ona zbyt znana, ale pami?tam, ?e bardzo mi si? podoba?a. Kiedy? w moim mie?cie by?a wypo?yczalnia dyskietek do Pegasusa i m.in. wypo?yczy?em t? gr?. Mia?a ciekaw? fabu?? i ekstra, naprawde ekstra muzyk?. Tak fajn?, ?e nagra?em sobie j? na ta?m? magnetofonow? i s?ucha?em np. podczas odrabiania lekcji. Grafika by?a te? dobra, jak na te czasy, poziomy urozmaicone i bossy w ka?dej lokacji.
Oto screeny:

i linki do nich, bo mi si? na forum nie pokazuj? (nie wiem jak Wam):
Screen tytu?owy gry i screen pierwszej planszy
Znacie jakie? gierki na Pegasusa, z dinozaurami w roli g?ównej (lub pobocznej), inne ni? Big Nose i Flinstonki?

Grzybek Z Octu 
Moderator
W?saty Pan

Wysłany: Pią 20 Cze, 2008 14:38   

Adder1984 napisał/a:
Mia?a ciekaw? fabu?? i ekstra, naprawde ekstra muzyk?. Tak fajn?, ?e nagra?em sobie j? na ta?m? magnetofonow? i s?ucha?em

Hehe, sk?d ja znam ten schemat. Muzyka w niektórych grach by?a naprawd? rewelacyjna. I wystarczy?a prosta ?cie?ka, bez wielkich kombinacji. Tej, któr? tu zapoda?e? nie znam, ale j? wkrótce poznam. :D

Cytat:
"Znacie jakie? gierki na Pegasusa, z dinozaurami w roli g?ównej (lub pobocznej), inne ni? Big Nose i Flinstonki?"

Jurassic Park/Dinosaur land :P Ca?kiem dobrze mi si? w to gra?o, cho? pewne etapy do?? trudne.

Yuna 
Kupo!

Wysłany: Pią 20 Cze, 2008 21:24   

Miras napisał/a:
W Micro Mashines daleko doszed?em, nie lubi?em tylko wy?cigów po pla?y "Turbo wheels", pojazdy szybko wpada?y w po?lizg i l?dowa?em zwykle w rzece albo na kamieniach xD.

BigNose- The Caveman, dok?adnie to nie wiem ile ma ona poziomów, doszed?em tylko do
pterodaktyla. Mia?em kiedy? po?yczony oryginalny cart z t? gr?, wi?c zna?em j? jeszcze wcze?niej.

A ja uwa?am, ?e Turbo Wheels nie s? takie trudne, po prostu trzeba uwa?a?, chocia? The Dare-Devil Dunes mo?e si? okaza? trudn? map?. Mnie irytowa?y troszk? Tanki, a czasem jeszcze Powerboat (trudno si? wje?d?a w tak? pewn? rur?). Z ulubionych map (a zarazem trudnych) to Pencil Plateau, Sahara Sandpit, Pitfall Pocket no i The Perilous Pit-Stop.

W The Caveman jest:
- Paradise Island- 6 map
- Monster Island- 7 map
- Terror Island (moja ulubiona)- 6 map (bardzo ciekawa jest 5)
- Chaos Island (takie po??czenie wszystkich poprzednich)- 7 map
Mam nadziej?, ?e si? nie pomyli?am

mnq 
Kupo!
:3

Wysłany: Wto 12 Sie, 2008 15:20   

Dla mnie NES to przede wszystkim number one ever czyli... CONTRA. Straci?em po?ow? dzieci?stwa przy tej grze, zw?aszcza jak si? zasiad?o z kumplem albo bratem. Wbrew pozorom, zawsze wola?em gra? czerwonym a nie niebieskim :D

Troch? dalej, klasycznie Mario Bros. oraz Adventure Island 2

Sogetsu 
Malboro

Wysłany: Sro 13 Sie, 2008 19:12   

Adder1984 napisał/a:
Znacie jakie? gierki na Pegasusa, z dinozaurami w roli g?ównej (lub pobocznej), inne ni? Big Nose i Flinstonki?

Colour a Dinosaur XD

Co do Zeldy, mam tego z?otego carta i przeszed?em obydwa questy par? razy. Jednak najlepszym Action RPG, w jakiego gra?em na tej konsoli (czy raczej ju? tylko na emulatorze) to Radia Senki: Reimeihen. Oczywi?cie polecam:)

Uleq_w_Sztyfcie 
Kupo!
/\/\ Paint v.Kid

Wysłany: Wto 05 Maj, 2009 12:10   

A ja dorzuc? co?, czego chyba nikt jeszcze nie poda?:

Kings Knight
Gierka taka sobie, idzie posta? i spotyka ró?ne gadziny. Ale kiedy zaczyna?em gra?, nie wiedzia?em, ?e jest to produkcja Kwadratowych! To chyba przez t? produkcj? firma upada?a...
Kilka SS:

(To u góry to pasek ?ycia)

Sogetsu 
Malboro

Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 16:37   

http://famicon2009.prv.pl/

Grzybek Z Octu 
Moderator
W?saty Pan

Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 19:49   

Hmm..z tego co zd??y?em podpatrze? na forum, wygl?da, ?e si? wybierasz. Przyznam, ?e jestem nieco zaskoczony faktem organizowania takiego zlotu. Jednak bardziej by?bym zaskoczony, gdyby okaza? si? on klap?. :lol: Jedno mi si? tylko nie podoba - rzucanie terminatorem. Po choler?? -__-'

Anyway, Licz? na par? fot lub ma?e sprawozdanko, Sog. ;)

kwazi 
Redaktorzy
Deviant :]

Wysłany: Sob 04 Lip, 2009 07:42   

Kto? wpad? widz? na zacny pomys? - szkoda tylko, ?e mapki nie zrobili bardziej.... dok?adnej :lol: 90z? za wst?p daje po 30z? na dzie? - wiem ze tu nie o kas? chodzi ale IMO nieco zawy?ona ta cena biletu ;)

O ile razem z GZO nie widzimy zbytniego sensu urz?dzania konwentów wszelkiej ma?ci, to taki ?wie?y pomys? z?y nie jest ;)

Kwazimierz approves :]

Grzybek Z Octu 
Moderator
W?saty Pan

Wysłany: Sob 04 Lip, 2009 08:55   

Przesadzasz kwazi. True fan pozwoli sobie na ten wydatek.

A propos samych nes-gier - ostatnio rozegrali?my parti? w Golfa :> . By?o czadersko. Nigdy nie zrozumiem, na czym polega podkr?canie pi?eczki i dostosowywanie si? przy tym do wiatru. Damn, I hate this game..

Natomiast na szczególn? uwag? zas?uguje Jungle Book - gra pomimo up?ywu czasu jest bardzo grywalna i jak na mo?liwo?ci Nesa, do?? zaawansowana graficznie. Poch?on??a mnie na d?ugie godziny przy telewizorze. Teraz mi?o by?o sobie przypomnie? pierwsze levele. Co ciekawe, intuicyjnie pami?ta?em, gdzie rozmieszczone s? Gemy :) .

Sogetsu 
Malboro

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 13:26   

Zlot by? w planach ju? od dawna i dopiero teraz wszystko dochodzi do skutku. Cena nieco zaporowa - fakt, ale ma s?u?y? jako "sito" tak, ?eby pokazali si? w?a?nie "true fani". B?dzie to pierwszy zlot, najpierw musimy zobaczy? co wyjdzie, co nie, ogarn?? wszystko i dopiero przy okazji przysz?ych edycji (o ile takie si? odb?d?) b?dziemy my?le? o spotkaniu na wi?ksz? skal?.

Co do rzutu Terminatorem - chodzi oczywi?cie nie o carta z gr? tylko o t? marn? podrób? Pegasusa do dzi? masowo produkowan? w Chinach. Z?om psuje szybko, ma kiepsk? konstrukcj? a obudowa jest chyba z utwardzanej plasteliny.

Aparatu nie bior? bo nie mam, ale ch?opaki b?d? robi? jakie? fotki, wi?c co ciekawsze tu powrzucam :)

[ Dodano: Pi? 24 Lip, 2009 23:57 ]
Ok, mia?a by? relacja:)

FamiCON2009 - 2 tygodnie po.

Ogólnie zlot uwa?am za bardzo udany; zreszt?, nie tylko ja - wszyscy si? ?wietnie bawili i wyjechali stamt?d z mi?ymi wspomnieniami.

Pierwszy dzie? zacz?? si? od zbiórki o godz. 14 na peronie autobusu 708 na warszawskich M?ocinach, gdzie stawi?a si? wi?kszo?? pegasusowej braci. Stamt?d w dwóch ekipach: 1. Dziad, Ryan i sprz?t samochodem oraz ca?a reszta autobusem dotarli?my do Izabelina, sk?d czekoladowym vanem dojechali?my na miejsce. Zlot odbywa? si? w wynaj?tej sali weselnej w remizie stra?ackiej. By?o wi?c wystarczaj?co du?o miejsca, ?eby roz?o?y? si? ze sprz?tem i "zrobi? se le?e". Musieli?my jeszcze poczeka? na cz??? ekipy z Podkarpacia, która wioz?a reszt? sprz?tu.

Wi?kszo?? pierwszego dnia up?yn??a pod znakiem spontanu. Kto tylko móg? urz?dzi? k?t do giercowania. Oprócz dania g?ównego - Pegasusa, pojawi?o si? m.in. stoisko z Commodore 64, oraz k?cik Ryana, w sk?ad którego wchodzi?y wszelkiej ma?ci olschoolowe sprz?ty: Amiga 600 (lub 500), ZX Spectrum, ma?e Atari oraz prawdziwy unikat: konsola do Ponga dzia?aj?ca na zasadzie podobnej do oscyloskopu (nie wy?wietla grafiki w formie pikseli, tylko manipuluje elektronami w lampie kineskopowej). Paletkami steruje si? za pomoc? ga?ek. Tak mi si? ten sprz?t spodoba?, ?e postaram si? kiedy? na? zapolowa?. Gdzie? tam pojawi?o si? tak?e PS2, PSX oraz maty do Stepmanii. Niestety, po tym jak Rocket pokaza? jak si? ta?czy na najwy?szym poziomie trudno?ci, prawie nikt nie próbowa? si? kompromitowa?.

Wieczorem pierwszego dnia, po skompletowaniu ekipy zacz??y si? atrakcje. Jedn? z pierwszych by? naturalnie wieczór za%oznawczy - oby?o si? bez wi?kszych ofiar. Oprócz tego zacz?to zawody w rzucie Terminatorem. Ka?dy móg? zaprezentowa? swoj? technik? rzutu na a? dwóch ró?nych wersjach tej "konsoli".
W niedziel? jeden z Terminatorów zosta? wysadzony w powietrze Achtungiem - huk by?, ?e a? s?siedzi straszyli policj? XD Szcz?tki drugiego Terminatora pos?u?y?y natomiast jako organy wymienne. Mój IQ502 doczeka? si? sprawnego gniazda od zasilacza:)

Dnia drugiego (sobota), po pobudce przy muzyce w rytmach Italo Disco (przewodni gatunek w oprawie muzycznej zlotu, thx to aboabo), ogarni?ciu si? oraz spo?yciu jakiego? ?niadania, nast?pi?o oficjalne otwarcie zlotu. Specjalnie na t? okazj? zosta?o napisane demo, które nagrane na cartridge zosta?o puszczone z konsoli. Nast?pnie przeszli?my do turniejów. Wszelkie projekcje oraz turnieje odbywa?y si? na konsoli pod??czonej do projektora. W ko?cu mia?em okazj? przekona? si? jak to jest gra? na Pegasusie w kinie. Zacz?to od Micro Machines. Wszystkie zawody odbywa?y si? w systemie pucharowym. Niestety, poleg?em w drugim pojedynku. Turniej MM wygra? Qurek. Nast?pnie odby? si? turniej w Tetrisa. Grali?my na zasadzie "kto si? d?u?ej utrzyma" od 5 poziomu trudno?ci (fina? od 6). Tu mia?em ju? wi?cej szcz??cia ale w finale wygra? Rocket.

Po rozegraniu dwóch turniejów zrobili?my przerw?, podczas której odby?a si? projekcja starych reklam Pegausa oraz projekcja filmu Wizard, b?d?cego cz??ci? ameryka?skiej kampanii reklamowej Super Mario Bros. 3. Reszta turniejów growych nie cieszy?a si? a? takim zainteresowaniem; by?a m.in. gra w Recc? na punkty. Wieczorem odby?a reszta konkursów - tym razem wiedzowych. Test wiedzy o konsolach Famicom/Nintendo/Pegasus by? naprawd? trudny. Maksymalnie kto? zdoby? chyba ok 60-70% punktów. Pytania by?y z ró?nych dziedzin: gry, sprz?t, akcesoria, technikalia, historia Nintendo. Najwi?cej zabawy by?o chyba przy konkursie graficznym. By?y trzy kategorie: ?atwa, w której tytu? gry trzeba by?o zgadn?? po g?ównym bohaterze; ?redni, w którym zagadkami byli przeciwnicy oraz trudny, gdzie trzeba by?o odgadn?? gr? na podstawie fragmentu scenerii lub japo?skiego loga gry.

W niedziel? rano wi?kszo?? uczestników zlotu (których ogó?em by?o 19 osób), wybra?o si? na wycieczk? do sklepu Tomela na growe zakupy. Reszta dnia up?yn??a na wspólnym graniu, gadaniu i spo?ywaniu Chmiel Potions (oraz Elixirów). W poniedzia?ek rano si? zmy?em z cz??ci? ekipy.

Z atrakcji, które pojawi?y si? na zlocie warto jeszcze wymieni? custom carty z takimi grami jak:

*D-pad Hero, czyli Nintendowska wersja Guitar Hero, w której w rytm muzyki dusimy przyciski na joypadzie. Jest to bardzo dobrze napisana gra. Cieszy?a si? spor? popularno?ci? na zlocie.

*Final Fantasy III - jeden z pierwszych devcartów zrobionych przez Senshu, obecnie w posiadaniu Rocketa. Z tego co pami?tam, jeden z userów EMU-NES #PL zamie?ci? kiedy? na krypcie zdj?cia z procesu powstawania tego carta.

*Airball - cart z gr?, która mia?a by? wydana na NESa ale zosta?a cofni?ta. Komu? uda?o si? zdoby? ROM i teraz devcart z t? gr? znajduje si? na terenie Polski - obecnie w r?kach jednego z laureatów jednego z konkursów zlotowych.

Atmosfera by?a bardzo przyjazna a ludzie sympatyczni. Dzi?ki niewielkiej liczbie osób uda?o si? stworzy? nie tylko kameralny klimat ale tak?e atmosfer? wzajemnego zaufania. Ludzie zwie?li mas? ró?nego sprz?tu i mo?na to by?o wszystko zostawi? komu? pod opiek? bez obawy, ?e co? zginie. Nast?pny zlot musi si? odby?, nie ma bata:)

Po fotki zainteresowanych odsy?am do w?tku na forum EMU-NES #PL link. Polecam te? lektur? relacji autorstwa Dafczynskiego - ch?opak ma talent do pisania (swoje zdj?cia te? fajnie opisa?). Mo?na te? gdzie? tam znale?? plik z ROMem dema napisanego na zlot oraz test wiedzy.

Shen 
Kupo!
Radical Dreamer

Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010 00:45   

Najlepiej wspominam gry z serii Kunio Kun.

Kunio Kun no Nekketsu Soccer League [ znane rowniez pod nazwa GOAL3] super strza?y, okladanie sie po pyskach to glowne atrakcje tej gry.

Ike Ike! Nekketsu Hockey Bu! - gra podobna do GOAL3, ale tutaj druzyny byly bardziej zroznicowane

Kunio Kun Kakutou Densetsu - chodzona bijatyka, grajac we dwoch to byl czysty miod

Tytulow z tej serii godnych polecenia jest wiecej, ale te trzy byly chyba w Polsce znane najbardziej.
I'm gonna let you in on a little secret.Every day,once a day,give yourself a present.Don't plan it,don't wait for it,just... let it happen.Could be a new shirt at the men's store,a catnap in your office chair,or two cups of good, hot,black coffee.

Rikkux33 
Kupo!

Wysłany: Czw 30 Wrz, 2010 21:38   

Kunio Kun no Nekketsu Soccer
League. ?ezka mi cieknie jak przypomn? sobie ile bramek w tej grze zniszczylam, ile bramkarzy znokautowalam i druzyne Mongolii :D Same karki z pieknymi 'ryjami' :D .

No i Mario ! Do dzisiaj gdzies mam Cartridge z tymi dwoma grami gdzie? :D

Kolekcjoner 
Kupo!
Kolekcjoner

Wysłany: Pon 18 Lip, 2011 21:56   

Ja najbardziej pami?tam gr? Contra, Tiny Tunes Adventures (Wspania?a muzyka mam j? do dzi? w telefonie) Nie mo?na tak?e zapomnie? o wspania?ej ,,Z?otej Czwórce" z Soccerem na Czele. Wspania?e czasy dzieci?stwa a? ?za w oku si? kr?ci :)

Odpowiedz do tematu