Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Go Go Yubari
Wto 02 Cze, 2009 22:14
Kreskówki
Autor Wiadomość
Haichi 
Cactuar
Kiss&Cry

Wysłany: Wto 25 Mar, 2008 22:12   

^ Ja mam podobnie ... tyle, ?e je moja satelita posiada chyba ... 20(?) kana?ów z kreskówkami, od najwi?kszych shitów po najwspanialsze klasyki. Równie? po angielsku, ale to akurat nie problem. Kiedy jednak by?em w Polsce jeszcze, równie? nurtowa? mnie brak porz?dnych kreskówek ... szczególnie, ?e kiedy? ogl?da?em je na?ogowo Oo'.

Miszekra
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 10:30   

Wychowa?am si? na Simpsonach, które to mój wujek przywozi? mi kontenerami. Nic nie rozumia?am z tych odcinków, nie wy?apywa?am ironii i dobrych ?artów, ale i tak mi si? podoba?y. Przerazi?am si? kiedy? jednego odcinka, w którym panowa?a jaka? dziwna mg?a, która wywraca?a ludzi na drug? stron?. I jak zobaczy?am Barta, Margie i reszt? wywróconych na lew? stron? to uciek?am z krzykiem. Do dzisiaj nie wiem, jak sko?czy? si? ten odcinek.
Uh... Jak mia?am kana?y to ogl?da?am kreskówki, nie no, nadal to robi?, co niektórych dziwi. Znam tytu?y, które tutaj si? posypa?y, jaki? Ludwiczek, bli?niaki Marianek i Lucjanek, Atomówki, i te wszystkie inne. Wiadomo. Nie za bardzo pami?tam South Park, prawie wszystkie odcinki wylecia?y mi z g?owy. Jak by?am ma?a to wstawa?am ca?kiem rano i ogl?da?am Spidermana. Co ja gadam, jak by?am ma?a to, mi?dzy przerwami wspinaczki na drzewa, ogl?da?am prawie wszystko prócz kilku, których nie trawi? do dzi?. Brr... Taki ZigZap. Mo?e jestem jaka? nienormalna, ale trz?sie mnie, gdy widz? te H2O czy inne duperele (z okropnym dubbingiem i sztucznym zachowaniem. W kreskówce wszyscy zata?cz?, jak im zagrasz).
Teraz wol? kreskówki na Marvelu. M?odzi Tytani. G?ównie dzi?ki Slade'owi, ten jego g?os i komentarze... Zacz??am ogl?dam Lig? Sprawiedliwych, nie z przyjemno?ci (cho? ta na pewno te? gdzie? jest), potrzebuj? informacji o charakterach tych bohaterów.
Poza tym wkurza mnie Disney Channel. Raz na rok puszcz? tam jak?? fajn?, godzinn? baj? (Tarzan, Mulan, Iniemamocni itp.), a w dodatku te bajki s? te same. W kó?ko. Pyta?am si? ci?gle siebie: Kiedy b?dzie saga Króla Lwa? Pewnie j? przespa?am.
Cytat:
Nienawidzi?am 'ScoobyDoo' - bosz, to by?o takie krety?skie i nudne, nawet jak mia?am te xx lat mniej.

Mam, mia?am, b?d? mie? tak samo. W ka?dym odcinku to samo, najpierw wszyscy krzycz?, uciekaj?, przy okazji ?api? w locie jakie? nic nieznacz?ce wskazówki. Potem pogo?, pu?apka, przychodzi policja, kto? z paczki ?ci?ga mask? potworowi i t?umaczy ca?? histori?. Ko?o Macieja. Ju? lepszy by? film, bo mia? jak?? fabu??. A Scooby mnie dra?ni? swoim tchórzostwem. Zawsze prosi?am potwory, aby go wreszcie zjad?y i by?by spokój.
Cytat:
Jednak przyznam, ?e ostatnio jest z CN coraz gorzej- spolszczaj? imiona postaci (znacie bli?niaki Cramp? nawet do obejrzenia. ale tylko ze starym dubbingiem- Lucjanek i Marianek zamiast Luszyna i Wayne`a to jaka? kpina) i emituj? jakie? crapy, których tytu?ów nawet nie jestem w stanie przytoczy?.

Mo?esz ja?niej? Bo ju? kiedy? s?ysza?am taki zarzut, bardzo dziwny zreszt?, a g?upio by by?o wszczyna? dyskusj?, nie znaj?c tematu. Co do reszty, zgadzam si?. No, je?li my?limy tak samo. Dom dla Zmy?lonych..., Robotboy, Ben10 (mimo ?e podobny do tych, co lubi?, to jednak ty?em mi wy?azi), Jagoda Lee... Ught. Lubi? Samuraja Jacka. Bardzo, te jego przygody, wieczny, niespe?niony cel i naiwno?? m??czyzny. Sympatyczne.
Ostatnio, co mnie napad?o to Mroczne Przygody Billy'ego i Mandy. G?upie, a daje tyle rado?ci!

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 12:53   

Miszekra napisał/a:
Kiedy b?dzie saga Króla Lwa?

Zapewne nigdy. Co najwy?ej cz??? 2 i 3. Gdzie? czyta?am, ze Disney nie pozwala puszcza? swojego "najwi?kszego" dzie?a w tv... we w?asnej jak wida?, tak?e nie. Disney ma mas? innych filmów, które mo?e da? w zamian.

Miszekra napisał/a:
Mroczne Przygody Billy'ego i Mandy

Klasyk. Kocham Mandy. Ten mrok, mimo niewinnego wygl?du, ta ironia lol.

Miszekra napisał/a:
Ludwiczek, bli?niaki Marianek i Lucjanek, Atomówki, i te wszystkie inne.

Mega strata czasu. S?odkie atomówki, wiecznie na to samo kopyto. Popularno?ci Ludwiczka nie rozumiem, ale te? nie zaliczy?am ani jednego odcinka w ca?o?ci. Te wszystkie domy dla zmy?lonych, bli?niaki jakie? tam - minimalny wysi?ek animatorów i humor nie wiem sk?d...z usa...o.

Liga Sprawiedliwych w rozszerzonej wersji to taka pa?ka - masa postaci i nic z tego nie wynika. IMO.

Miszekra
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 15:48   

Ahh...
Do Ligii si? zgodz?. Ogl?dam aktualnie w internecie i u?wiadamiam sobie, ?e nic nie rozumiem. Ten opening odstraszy? mnie, gdy przez ekran przelecia?o mi trzysta sze??dziesi?t osiem bohaterów z ca?ego ?wiata. Ma?y strach, zdarza si?. Wola?am t? starsz? wersj?, w której to by?o tylko kilku (nastu) bohaterów, ale ka?dy z nich mia? w?asny, niepowtarzalny i charakterystyczny charakter. Mas?o ma?lane, ale wiadomo, o co chodzi. Bo teraz jest sze??dziesi?ciu bohaterów i ka?dy dostaje jakis ma?y akapit w Lidze, przez co nie ma tam ju? wyrazistych postaci, bo nie starczy czasu. Niestety.
Co do Disneya... Eh, szkoda, wielka szkoda, bo kaseta Video z tym filmem d?uuuuuugi czas temu zosta?a obsikana przez mojego kota. Z drugiej strony, trzeba mie? poj?cie, ?e Disney mo?e obawia? si?, i? kto? móg?by zgra? sobie z TV t? klasyk? na komputer. Chocia? to argument jaki? taki nietrafny, ale nic innego nie potrafi? wymy?li?.

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 16:02   

Ogl?da?am JL 1. Nie by?o ?le. No i fabularnie ta seria tak nie kwicza?a jak JLU. Kanarek WTF? Twórcom si? pewnie nie chcia?o robi? 50 ro?nych kreskówek, wi?c wcisn?li wszystko do 1. Jedyny odcinek, który lubi? to ten, jak biegali jako dzieciaki. Ma?y Batman <3

Disney ma zbyt wysokie mniemanie o sobie. W dzisiejszych czasach, gdy konkurencja ro?nie w si??, a anime robi si? coraz bardziej popularne, Król Lew nie jest ju? czym? nadzwyczajnym. Dobry film, ale na lito?? bosk?, nie jedyny. :roll:

Miszekra
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 16:44   

Cytat:
Jedyny odcinek, który lubi? to ten, jak biegali jako dzieciaki. Ma?y Batman

Ja spad?am z wrzaskiem z krzes?a pod koniec odcinka "Ta ma?a ?winka". To by?o tak nierealne w swej postaci, ?e my?la?am, ?e w??czy?am jak?? ?wietn? parodi?. O, jeszcze mnie plecy bol?.
O egoistycznym nastawieniu Disneya nie wypowiadam si?, bo nie wiem nic na ten temat. Chocia? fakt, ?e na W?ASNYM kanale nie chc? pu?ci? swojej chluby o czym? ?wiadczy... hmm... jak my?l? o bajkach Disneya zaraz za Królem Lwem staje mi obraz niezliczonych ilo?ci ksi??niczek w pi?knych, z?ocistych p?aszczach, mieni?cych si? diamentowym blaskiem koronach, srebrnych bucikach i w trzech kilogramach bi?uterii z rubinów i szafirów. Och, fuj. Dobrze, ?e Simba jest taki wielki - swoim cieniem przys?ania te wszystkie lukrowe produkcje, które lepi? si? od ilo?ci cukru.
PS: Piszesz: "Ogl?da?am JL 1". Na kanale, czy w Internecie? Te? bym z ch?ci? sobie przypomnia?a, tylko ?e CN ani innych ju? nie mam.

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 16:57   

Miszekra napisał/a:
PS: Piszesz: "Ogl?da?am JL 1". Na kanale, czy w Internecie? Te? bym z ch?ci? sobie przypomnia?a, tylko ?e CN ani innych ju? nie mam.

Jak lecia?o na CN, to ogl?da?am. Teraz mam lepsze rzeczy do roboty.

http://www.youtube.com/watch?v=CRX1O5ztexY - i tyle wystarczy z JLU.

Disney sie stacza. Jedynie Pixar ratuje sytuacje imo. Ko?cz? sie oryginalne pomys?y, a bajki o dziewcz?ciu, które je?dzi wielka dynia i wychodzi za m?? po 2h balu, s? ma?o przekonywaj?ce. "Zaczarowana" to niby parodia...niby tak, ale jednak nie bardzo. -_-

Brakuje mi bohaterów a'la Sinbad. Ironiczny, egoistyczny i szowinista 8)

Sephiria 
Administrator
Divinity of words

Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 19:49   

Mi brakuje starszych bajek z CN, tak z ko?ca lat 90, jak cho?by z bloku Power Zone - Space Ghost, The Herculoids, Thundar the Barbarian, Galtar and the Golden Lance, The Galaxy Trio, Birdman. Jak chodzi?am jeszcze do podstawówki to przecie? by? jeszcze blok "The Morning Crew", gdzie by?y takie s?awy jak: Snagglepuss, Lippy the Lion and Hardy Har Har, Atom Ant, Huckleberry Hound, Yogi Bear.

Od obecnych pieszczochów a la Robotboy, Ben10, Mistrzowie Shaolin czy jako? tak dostaje dreszczy - jakie? to wszystko dr?twe, a niby aspiruje do bycia "jazzy".

Scooby nie by? z?y, zreszt? w?a?nie tak? pseudo detektywistyk? lubi?am. Poza tym dziewczyny ogl?daj?c to mia?y?my z grubsza po 6-9 lat i takie niuanse jak realizm, którego Go si? pok?tnie uczepi?a nas wtedy po prostu nie zajmowa?y - by?a baja i ju?. Jednak przyznam, ?e moimi ulubionymi by?y serie ze Scrappym, ale te bez Flim Flama (The 13 Ghost of Scooby Doo). Do dzi? uwielbiam tego ma?ego gdy wo?a: "Puppy Power!"
Let down and lived and let go.

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 20:07   

Co ma realizm do nielubienia Scooby-Doo? Nie lubi?am, bo wszystko dla mnie by?o tak samo. Nasz team, potwór, gonitwa za potworem, zdemaskowanie potwora i "uda?oby mi si?, gdyby nie te dzieciaki" <paw>. Monotonia i tyle.

Bahamut 
Kupo!
Espers, Time travelers, Aliens

Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 20:20   

Sephiria napisał/a:
Mi brakuje starszych bajek z CN, tak z ko?ca lat 90

Te najs?awniejsze mo?na zobaczy? na Boomerang i a? serce si? mi raduje jak widz? ju? po raz 9000 Tom&Jerry :P szkoda tylko ?e raczej nie mam czasu na kreskówki, mój g?upi brat ogl?da bajki ucz?ce mi?o?ci itd. Osobi?cie uwa?am, ?e to od rodziców, a nie od bajek ogl?danych przez dziecko zale?y rozwój jego psychiki, sam wychowa?em si? na FoxKids'ie i CN (kiedy? by?em taki dobry ?e zna?em wszystkie kwestie w moich ulubionych odcinkach na pami?? xD) i nie skoczy?em z dachu.

Oke rozpisa?em si? nie na temat wi?c ju? ko?cz? zanim Go b?dzie z?a.

Ivy 
Moderator
Zmora

Wysłany: Sro 28 Maj, 2008 17:29   

Sephiria napisał/a:
Ben10

Calkiem zabawne, widzialam kilka epow i nie ziewalam. Z telewizji to ja ostatnio tylko kreskowki ogladam, a Ben10 akurat na CN czesto sie zdarza.

Ostatnio odnowilam sobie cala serie Batman Animated i znow sie zakochalam *__* Kreska w sezonie 4 moze i jest skopana, ale nadal oglada mi sie swietnie. Moze dlatego, ze nietoperz ma chyba najbardziej znosny stroj wsrod wszystkich facetow w rajtuzach, a moze przez niezla dawke humoru, ktory pomaga przebrnac przez niektore intantylizmy xD

Garrett
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Maj, 2008 11:11   

Uwielbiam kreskówki. Nielicz?c Eurosportu kiedy leci Snooker lub Curling, Kuchni.tv i od czasu do czasu Discovery, kana?y z kreskówkami s? jedynymi które ogl?dam. Co prawda teraz te nowe bajki s? kiepskie (na szcz??cie przerzuci?em si? na anime&manga :P ) to kiedy? by?y extra. Ludwiczek wymiata, znam z po?owe tekstów jakie tam padaj? na pami?? xD. Scooby-Doo te? jest niez?y ale ten najnowszy jest beznadziejny. A z filmów to najbardziej lubie ten, w którym Kud?aty si? zamienia w wilko?aka (nie pami?tam tytu?u). Tamten Dracula jest po prostu genialny :D .
Co do nowych kreskówek to czasem trafi? si? fajne odcinki. W Domu dla zmy?lonych przyjació? jest fajny odcinek z "duchami". W JLU, odcinek, w którym Batman, Green Lantern i Wonder Woman przenosz? si? w czasie. Oczywi?cie na 1 cz??? trafi?em ju? 4 razy, a na drug? dalej nie moge :/

Cytat:
Ostatnio odnowilam sobie cala serie Batman Animated i znow sie zakochalam *__* Kreska w sezonie 4 moze i jest skopana, ale nadal oglada mi sie swietnie. Moze dlatego, ze nietoperz ma chyba najbardziej znosny stroj wsrod wszystkich facetow w rajtuzach, a moze przez niezla dawke humoru, ktory pomaga przebrnac przez niektore intantylizmy xD

No Batman TAS jest ?wietny. Wyst?puje tam mój ulubiony Joker :D
TwoFace: Get out of my face!
Joker: Which one? xD
No i nigdy nie zapomne jak jaki? go?? zacz?? strzela? do Batmana i policjantki z TomciaGiwery. Co zrobi? Batman? Nie ukry? si?, nie u?y? batragna.. pozosta? w miejscu i zas?oni? si? peleryn? xD. Magia :D Moim ulubionym odcinkiem jest chyba "Almost Got 'Im"

Co do Batmana to niez?y jest jeszcze "The Batman". Batman jest rysowany bardziej jak cz?owiek. Nie ma nawet kwadratowej szcz?ki! Niestety zmienili to od 4 sezonu. Z?e postacie s? zupe?nie ró?ne od tych z TAS (pod wzgl?dem design'u). Nie podoba mi si? Poison Ivy i Catwoman ale za to Penguin i Killer Croc s? du?o lepsi. Pierwsze dwa sezony s? spoko, trzeci da si? prze?y? ale 4 i 5 to ju? nie to. No, w czwartym jest par? fajnych odcinków. Zw?aszcza "Artifacts" jest ?wietny. Wizja przysz?o?ci w której Batman jest bardziej kwadratowy ni? kwadrat xD.

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 20:47   

Garrett napisał/a:
Snooker

Jak mnie wkurza O'Sullivan ><

Ben10 nie jest z?y. Ogl?dam jak mi si? trafi. Typowy ch?opak z uber stuffem. |Omg jestem bohaterem" XD a nie jaki? grzeczniutki ulizany heros. Zacnie k?óci si,? z kuzynk?, a dziadka tylko pozazdro?ci?. Nie wieje nud? po 6 odcinkach i jest do?? zabawne. Przy takim nat?oku kreskówek, jest to naprawd? ciekawa pozycja.

Lenneth 
Moderator
Twincest RLZ ^^

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 22:23   

Go Go Yubari napisał/a:
Ben10 nie jest z?y. Ogl?dam jak mi si? trafi. Typowy ch?opak z uber stuffem. |Omg jestem bohaterem" XD a nie jaki? grzeczniutki ulizany heros. Zacnie k?óci si,? z kuzynk?, a dziadka tylko pozazdro?ci?. Nie wieje nud? po 6 odcinkach i jest do?? zabawne. Przy takim nat?oku kreskówek, jest to naprawd? ciekawa pozycja.

Jak dla mnie nud? wieje na kilometr. Za du?o odmó?d?aj?cej naparzanki w wykonaniu fluorescencyjnych dziwolo?gów, a za ma?o ciekawych scenariuszy czy humoru. Co z tego, ?e g?ówny bohater ma par? wciele?, skoro ka?de jest badziewne, a wszystkie odcinki wygl?daj? podobnie? Totalna strata czasu, no chyba, ?e samemu jest si? dziesi?cioletnim ch?opcem, którego rajcuj? kosmiczne gad?ety i ?ubudu. Dziadek w porz?dku, ale serii IMHO nie ratuje. Whatever. Ju? chyba wol? Robotboy'a, tam przynajmniej wyst?puje element rozrywki w postaci grubego, zarozumia?ego dzieciaka... Ale i tak podtrzymuj? opini?, ?e CN zesz?o na psy, a wszystkie nowe kreskówki nijak nie umywaj? si? do klasyków typu Laboratorium Dextera...

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008 22:45   

Lenneth napisał/a:
za ma?o ciekawych scenariuszy czy humoru.

Ró?ne kreskówki chyba ogl?da?y?my...no, ale Tobie si? podoba Zakoscielny, wi?c... :P

Lenneth napisał/a:
Co z tego, ?e g?ówny bohater ma par? wciele?, skoro ka?de jest badziewne

IMO s? zró?nicowane i nie jest ?le, zw?aszcza, gdy gnojek zamieni si? nie w to co chcia? akurat.

Lenneth napisał/a:
otalna strata czasu, no chyba, ?e samemu jest si? dziesi?cioletnim ch?opcem

Mów mi Ada? 8)

Lenneth napisał/a:
Ju? chyba wol? Robotboy'a

Pozwol? sobie waln?? recenzj? w quotach.
Lenneth napisał/a:
Jak dla mnie nud? wieje na kilometr.

Lenneth napisał/a:
za ma?o ciekawych scenariuszy czy humoru.

Lenneth napisał/a:
Totalna strata czasu, no chyba, ?e samemu jest si? dziesi?cioletnim ch?opcem

Lenneth napisał/a:
Ale i tak podtrzymuj? opini?, ?e CN zesz?o na psy, a wszystkie nowe kreskówki nijak nie umywaj? si? do klasyków typu Laboratorium Dextera...

nod nod

Odpowiedz do tematu