Poprzedni temat «» Następny temat
Kabarety

Najlepszy kabaret
Ani Mru Mru
52%
 52%  [ 25 ]
Mumio
6%
 6%  [ 3 ]
?owcy.B
8%
 8%  [ 4 ]
Grzegorz Halama
4%
 4%  [ 2 ]
Kabaret Moralnego Niepokoju
14%
 14%  [ 7 ]
Kabaret(y) starsze
0%
 0%  [ 0 ]
Inne
12%
 12%  [ 6 ]
Brak okre?lonego lub nie interesuje mnie to
2%
 2%  [ 1 ]
Głosowań: 48
Wszystkich Głosów: 48

Autor Wiadomość
Zeratul 
Kupo!
Soko made da.

Wysłany: Czw 03 Lis, 2005 16:24   Kabarety

No wi?c zdecydowa?em si? za?o?y? temat, bo chcia?em tu troch? zasi?gn?? Waszej opinii o kabaretach znanych z telewizji oraz pogada? ogólnie o humorze typu kabaretów.

W ankiecie umie?ci?em te kilka najbardziej znanych kabaretów, które pojawiaj? si? w programach typu "Dla mnie bomba". Sorry, ?e nie ma w niej wielu znanych kabaretów, ale jest ich ogrom, wi?c da?em tylko kilka ostatnio najbardziej znanych.
Poza tym - ankiet? w tym temacie traktuj? raczej drugoplanowo (szkicowo - LOL).

A wi?c pierwsze podstawowe pytanie: Who's the BEST ?
I dla mnie odpowied? brzmi: MUMIO!

Czekam na opinie reszty ?wiata.

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Pią 04 Lis, 2005 14:21   

By? ju? kiedy? taki temat i zdech? ?mierci? naturaln?. ?eby nie by?o, dam mu szans?, ale jest pod moim nadzorem. Zag?osuje na "Ani Mru Mru", ale na Mumio te? bym g?os odda?a.

BeeBBo 
Cactuar

Wysłany: Pią 04 Lis, 2005 19:37   

"Ani Mru Mru" jest chyba najlepszym kabaretem jaki widzia?em. Teksty Marcina i mistrzowska gra na scenie Micha?a daj? pokaz kabaretu najwi?kszej klasy. Z czystym sumieniem na nich zag?osuje. :wink: Na drugim miejscu jest oczywi?cie Mumio. :P

Zeratul 
Kupo!
Soko made da.

Wysłany: Pią 04 Lis, 2005 20:44   

Humor Ani Mru Mru dla mnie jest ju? troch? przejedzony. Ale musz? przyzna?, ?e par? miesi?cy temu na pewno zag?osowa?bym na nich. Obecnym fawortem bez w?tpienia jednak dla mnie jest Mumio. Ludzie mówi?, ?e humor absurdalny nie jest ?mieszny. Mumio jednak jest tak specyficzne, ?e spa?? mo?na od ich tekstów. S? tak IDEALNIE bez sensu, ?e ?mia? si? chce nie wiadomo z czego. Ale wg mnie w humorze Mumio w?a?nie o to chodzi, ?eby nie by?o wiadomo, o co chodzi. A szcególn? specyfik? ich humoru dodaje jednak fakt, ?e ich skecze na pocz?tku maj? jaki? minimalny sens - a dopiero potem go trac? - i dzieje si? to tak spektakularnie, ?e ROTFL^2 !

Natomiast je?eli chodzi o AMM, to wydaje mi sie jadnak, ze to co oni prezentuj? nieub?agalnie po jakim? czasie zaczyna si? nudzi? - chocia? na pocz?tku ROZWALA! i zauwa?y?em u nich jedn? wad? - chudy Wójcik (ciagle myl? ich imiona i nie wiem który to który) jest o wiele ?mieszniejszy od tego drugiego, a w?a?ciwie to czasami tylko on jest ?mieszny - i nic poza nim.

Ja tymczasem przytocz? jeden z do?? znanych tekstów Mumio:

Kod:
Kabaret Mumio - "Kino Kultowe"

Prosz? Pa?stwa, z prowdziw? przyjemno?ci? i z rado?ci? witam Pa?stwa na kolejnym spotkaniu z filmem kultowym, w?a?ciwie z kinem kultowym, czyli z filmem, bo przecie? kino i film to to samo medium.
Jest Europa, koniec siedemnastego wieku, Katarzyna Medycejska, niemowl?, jeszcze w ko?ysce, godzi ze sob? s?siednie kraje, kraje nie chc? si? pogodzi?, Katarzyna raczkuje, nie bardzo sobie radzi z t? sytuacj?; pojawia si? bardzo subtelnie potagonista filmu - Niuniuni. Dochodzi ju? po pierwszych paru sekundach filmu, w?a?ciwie w pierwszych dwóch sekundach, do wspania?ego zdarzenia, kiedy Niuniuni wraz z ksi?ciem, tak? persona non grata, poszkuje pieni??ka pod forsycj?. Ja mo?e przybli?? t? scen?.
"Nie ma. Niuniuni, Niuniuni, zobacz z drugiej strony. Zobacz w tej szczelinie, zobacz, ksi??e, zobacz w tej szczelinie. Nie widz? tutaj nic w tej szczelinie. Nie ma, kurcz?, nie ma."
Ta wspania?a scena pe?na dynamiki, pozornie, ale równie? faktycznie. Prosz? Pa?stwa, re?yser prowadzi nas swoj? wspania?? technik?, w?a?ciwie rewolucyjn?, tzw. living camera, czyli kamera samoistna, samodzielna, puszczona swobodnie, bez operatora, w?a?ciwie bez statywu, kamera szaleje po planie, raz jest tu, raz tam, w?a?ciwie nie wiadomo gdzie jest, w ko?cu nie ma kamery; re?yser si? nie martwi, bo przecie? jest doros?y.
Prosz? Pa?stwa, kolejna posta? filmu - Korowina, posta?, która od pocz?tku budzi sympati?, jednocze?nie antypati? widza; jest to posta?, której w?a?ciwie nie ma w filmie, bo praktycznie przez u?amki sekund si? tylko pojawia na ekranie; nawet re?yser musia? wielokrotnie zwalnia? ta?m?, ?eby sprawdzi?, czy Korowina si? nagra?a, czy nie.
Prosz? Pa?stwa, nagra?a si?. Nagra?a i to bardzo dobrze. Chia?em przedstawi? Pa?stwu scen?, kiedy Korowina zostaje nies?usznie osadzona w wi?zieniu.
...
Pi?kna scena, wyciskaj?ca ?zy, czujemy, ?e Korowina jest niewinna, widzimy to, a jednocze?nie nie mo?emy nic zrobi?, bo to jest przecie? tylko celluloidowa ta?ma.
Prosz? Pa?stwa, du?o by mówi? o (?) i o jego filmach; wystarczy powiedzie?, ?e ostatni? scen?, kulminacyjn? jest przepi?kny moment, kiedy Gunter importuje zbo?e. Ja mo?e przybli?? t? scen?.
"Daj zbo?e! Daj zbo-?e! Daj!"
Prosz? Pa?stwa! Scena jest wymowna; widz normalny wychodzi, widz kultowy zostaje. Prosz? Pa?stwa, na sam koniec chcia?em przybli?y? muzyk?, muzyk? z filmu, z filmu, który Pa?stwo zobacz? za tydzie?.
...

MUMIO RULEZ !!!

Jaco 
Dark Flan
Blame yourself or god...

Wysłany: Pią 04 Lis, 2005 20:53   

Niestety Mumio znam tylko z reklam..... Ani Mru Mru s? ?wietni, ale ju? dawno nie widzia?em nic nowego w ich wykonaniu. Za to uwielbiam Grup? MoCarta :D Taki kabaret smyczkowy. A? dziwne, ?e si? z tego chce ?mia? ;) Jednak g?os na Wójcików.

Boni 
Dark Flan

Wysłany: Pią 04 Lis, 2005 21:12   

TOFIK!!! :) :grin: :D :lol: Ye, wampir i Tofik roxuj? XD Ta muzyka, ta r?ka... ten g?os... lol :lol:

Dobra, ani mru mru mi tutaj ;]

[ Dodano: Pi? 04 Lis, 2005 ]
na kolejnym miejscu Kryszak i oczywi?cie kabaret Tej (?) Hej (?)

Zeratul 
Kupo!
Soko made da.

Wysłany: Pią 04 Lis, 2005 21:19   

Boni napisał/a:
Kryszak

Raczej ten morderczy ?miech Kryszaka.

A Mumio podobno jaki? pe?nometra?owy film robi! Wie co? kto??

PS. Reklamy: http://reklamy.plusgsm.pl/mixplustv.html

[ Dodano: Pi? 04 Lis, 2005 21:41 ]
Jaco napisał/a:
Niestety Mumio znam tylko z reklam

Uwa?aj! Nie oceniaj tego kabaretu tylko na podstawie reklam Plus GSM, poniewa? s? one tylko namiastk? tego, co prezentuj? oni w skeczach.
Skecze s? tak pokie?basione, ?e doprowadzaj? widza do stanu, w którym nie da si? normalnie funkcjonowac umys?owo. I to jest w?a?nie najlepsze!

A Mumio w po?aczeniu z ?owcami.B i Grzegorzem Halam? to juz taka mieszanka, ?e lepiej nie mówi?... Je?eli widzia? kto? skecz z fina?u "Dla mnie bomba" pt. "Czasami bywa tak, ?e w autobusie jest przesadni t?oczno...", to taki cz?owiek dobrze wie o co mi chodzi.
Kod:
- Przepraszam, czy móg?by mi Pan skasowa? bilet?
- Ja nie mam takich kompetencji.

G?osowa? na MUMIO!

Garnet 
Ifrit
Queen Of Decadence

Wysłany: Sob 05 Lis, 2005 00:57   

ani mru,mru....tylko mogliby wreszcie cos nowego dac! ilez mozna to samo walkowac...dzisiaj znowu tvp2 powtorki nam zaserwowala -_-

halama i kurczaki tez nie zgorsze ^^ tylko nie wiem czemu Danca brakuje w ankiecie :] < endriu XD>

kon polski...bo badziewiakowie fajnym serialem byl..poza tym fajne z nich malzenstwo :]

a Tey..to juz klasyka :]

Ivy 
Moderator
Zmora

Wysłany: Sob 05 Lis, 2005 01:58   

Zag?osowa?abym ch?tnie na Ani Mru Mru, Halam?, Kabaret Moralnego Niepokoju Mumio razem :D Ka?dy z nich potrafi mnie roz?mieszy?, aby za chwil? zaskoczy? kompletnym brakiem pomys?u.

Ani Mru Mru- marka sama w sobie - skecze o Romku, albo Tofiku do tej pory ogl?dam bez znudzenia, cho? przyznam,?e przyda?oby si? troch? nowych pomys?ów. Powtórki w TVP2 s? dobre, ale nowo?ci by?yby jeszcze lepsze.

Halama- Nie tylko za konusowatego wie?niaka w ?ó?tym swetrze XD- lubi? go za ca?okszta?t. Od skeczy, maglowanych od miesi?cy w telewizji, bo filmy w stylu "W obronie kobiety" albo produkcje niezale?ne. Szczególnie te absurdalne opowiastki, deklamowane z nadmiern? ekspresj? i mimik?, których nie da si? powtórzy? 5 minut po us?yszeniu :lol: Czasem tylko bywa ma?o ?miesznie, gdy pan Halama zapomina,?e oprócz ?ó?tego sweterka i ?miesznego g?osu trzeba mie? co? do powiedzenia.

Kabaret Moralnego Niepokoju- niedoceniany widz?, a ja si? zawsze ?miej? z Bo?ydara :D Mo?e i troch? si? opatrzyli, odk?d maj? w?asny program regularnie na antenie, ale potrafi? mile zaskoczy?. IMO ?wietnie potrafi? wy?mia? ludzkie wady i s?abo?ci - moim faworytem jest tu prezes w fabryce, która "nie wa?ne, co produkuje- wa?ne, jak radzi sobie w trudnych czasach kapitalizmu" :lol:

Mumio- tutaj mam mieszane uczucia. Z pocz?tku w ogóle ignorowa?am ten kabaret, bo wydawa?o mi si?,?e prezentuj? humor niezbyt wysokich lotów - mia?am okazj? ogl?da? jaki? skecz, w którym przebrali si? za zwierz?ta i byli ma?o zabawni. Reklamy Plusa by?y jednak fenomenalne, wi?c da?am Mumio drug? szans? XD Okaza?o si?,?e kabaret naprawd? ?wietny - humor absurdalny jak najbardziej w cenie. By?o dobrze...dopóki do akcji nie wkroczy?a ta paskudna baba XD Wykrzywiona twarz i g?upi strój- do tego jaka? piosenka, stylizowana na gaworzenie niemowlaka -_- Ja wszystko rozumiem, ale taka kombinacja wywo?uje u mnie wszystko, oprócz ?miechu. Tragedia. O dziwo- w reklamie nie wypad?a ?le.

Co do ?owców- zapowiadali si? nie?le, ale najwyra?niej poprzestali na roz?mieszaniu ludzi swoim wygl?dem. Ani Mru Mru wypadli lepiej w parodii ?owców: "Zbieracze Kropka G" :lol:

Tey- znudzi?o si? i tyle- rodzice mieli kiedy? ca?? kolekcj? kaset magnetofonowych :lol: z kabaretami, wi?c s?ucha?am tego na okr?g?o. Teraz na d?wi?k nazw "Tey" albo "Elita" dostaj? wysypki. A niejakiego pana Daukszewicza, który zapomnia?,?e wy?miewanie si? z komuny nie jest ju? w modzie, najlepiej by by?o odes?a? na emerytur?.

Zeratul 
Kupo!
Soko made da.

Wysłany: Sob 05 Lis, 2005 12:33   

Ivy, zgadzam si? z Tob? w 99%.

Przypomnia? mi si? jeszcze jeden kabaret - chyba Pod Wyrwigroszem.
Jaki? czas temu widzia?em dwa ich numery:
1. Genialna parodia prof. Miodka.
2. Jeszcze bardziej genialna parodia programu "Europa da si? lubi?" z Giertychem, Katarem, który chce wej?? do UE oraz z Richard? Monikson.

BeeBBo 
Cactuar

Wysłany: Sob 05 Lis, 2005 14:28   

Nie wiem czy Cezarego Pazure i Amdrzeja Grabowskiego mo?na zaliczy? do kabaretu ale widzia?em ich wyst?p na ?ywo i nie mog?em powstrzymac sie od ?miechu. :P

Ivy 
Moderator
Zmora

Wysłany: Sob 05 Lis, 2005 16:12   

BeeBBo napisał/a:
Nie wiem czy Cezarego Pazure i Amdrzeja Grabowskiego mo?na zaliczy? do kabaretu ale widzia?em ich wyst?p na ?ywo i nie mog?em powstrzymac sie od ?miechu. n

Mo?na by zaliczy? do tej kategorii, ale jak dla mnie to s? równie ?mieszni, co polska wersja Lataj?cego Cyrku Monty Pythona _^_ By? mo?e zyskuj? na "atrakcyjno?ci" w wyst?pach na ?ywo, ale jakos na d?wi?k g?osu Pazury mam ochot? prze??czy? na inny kana?.

The Sorrow 
Kupo!
Sad, so sad...

Wysłany: Wto 08 Lis, 2005 15:22   

Poniewa? sam jestem fanem humoru abstrakcyjnego - Lataj?cy Cyrk rulez - uwielbiam Mumio i ?owców :)
" Podobno mnisi tybeta?scy potrafi? zachowa? spokój w jeszcze wi?kszym t?oku"...

Ivy 
Moderator
Zmora

Wysłany: Wto 08 Lis, 2005 17:13   

The Sorrow napisał/a:
Lataj?cy Cyrk rulez

Zgadzam si?- niedo?cigniony wzór, który, niestety, próbuj? na?ladowa? nasi ?rednio uzdolnieni rodacy. Na widok skeczu o myszach w ich interpretacji w?os si? zje?y na g?owie nawet ?ysemu _^_

Zeratul 
Kupo!
Soko made da.

Wysłany: Pią 11 Lis, 2005 00:08   

Có?. Uda?o mi si? okre?li?, jaki jest wg mnie najlepszy skecz kabaretowy, jaki widzia?em. I jest to:
?owcy.B + Mumio + Halama: "Bo czasami bywa tak, ?e w autobusie jest przesadnie t?oczno."

Odpowiedz do tematu