Poprzedni temat «» Następny temat
Telewizja, czyli pranie mózgu.
Autor Wiadomość
Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Pią 25 Mar, 2005 23:26   Telewizja, czyli pranie mózgu.

Chcia?am zrobi? w "Kulturze..." oddzielny dzia? o TV, ale jak si? okazuje moje mo?liwosci jako moda, nie si?gaj? tak daleko. Mamy temat o reklamach, serialach...nawet swoisty program telewizyjny mamy. Pamietam ankiet? o programach TV. Ten topic ma na celu ogólna dyskusje o telewizji: programach, filmach, serialach, prezenterach, rozrywce etc. O plusach i minusach telewizji ogólnie. Wydaje mi si?, ?e mo?e to kogos zaciekawi?. Je?eli ?le mi si? wydaje temat zniknie.

zastanawiam si? czasem, czemu najlepsze filmy sa zwykle puszczane o porach, które s? dla zwyk?ego obywatela nieosi?galne? Kocham Kino: oko?o 23 we wtorki...Oczywiscie to i tak wcze?nie. Zamiast tego o przyzwoitych porach puszcza sie g?upie reality show lub programy publicystyczne. Wiem, ze mo?na sobie nagrywa? filmy, ale czy o to chodzi? : /

Lenneth 
Moderator
Twincest RLZ ^^

Wysłany: Pią 25 Mar, 2005 23:51   Re: Telewizja, czyli pranie mózgu.

Go-Go-Yubari napisał/a:
zastanawiam si? czasem, czemu najlepsze filmy sa zwykle puszczane o porach, które s? dla zwyk?ego obywatela nieosi?galne? (...) Zamiast tego o przyzwoitych porach puszcza sie g?upie reality show lub programy publicystyczne. Wiem, ze mo?na sobie nagrywa? filmy, ale czy o to chodzi?

Um, a jak my?lisz? :roll: Przeci?tny Polak nie jest przecie? zainteresowany ani teatrem telewizji, ani ci??kimi, trudnymi w odbiorze dramatami -- woli kopank? z Chuckiem Norrisem w roli g?ownej, albo film o tym, jak FBI ratuje ?wiat przed zag?ad? atomow?. :roll: Telewizja (zw?aszcza komercyjna) musi te gusta zaspokoi?, bo inaczej widz zmieni kana?, wp?ywy z reklam znikn?, a sponsorzy wystawi? stacj? do wiatru. To naprawd? proste. Wida? 'najlepsze' filmy nie sprzedaj? si? tak dobrze jak np. 'Ciao, Darwin!'.

Je?li chodzi o plusy TV... to najwi?kszym plusem jest dla mnie posiadanie sprawnego magnetowidu. :wink: Wtedy wystarczy nagra? sobie film i puszcza? go bez zak?óce?, przewijaj?c reklamy. A jak ju? jeste?my przy reklamach -- najbardziej denerwuj? mnie zapowiedzi nadchodz?cych filmów/programów na TVN, nadawane po reklamach w?a?nie. Rany, czy naprawd? co pi?tna?cie minut (i tak przez ca?y tydzie?) trzeba przypomina? widzowi, co b?dzi? móg? zobaczy? w kolejny pi?tek...? :roll:

Ok, a teraz z innej beczki: ogl?dali?cie kiedy? Usterk?? :)

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005 00:06   

Lucrecia napisał/a:
Przeci?tny Polak nie jest przecie? zainteresowany ani teatrem telewizji, ani ci??kimi, trudnymi w odbiorze dramatami -- woli kopank? z Chuckiem Norrisem w roli g?ownej

Zauwa?y?am, ?e wspó?czesny widz staje si? coraz bardziej wymagaj?cy. Mo?e za du?o Stra?nika Teksasu?

Lucrecia napisał/a:
Telewizja (zw?aszcza komercyjna) musi te gusta zaspokoi?, bo inaczej widz zmieni kana?

True, true. Chocia? kana?y w typie A;e Kino!, Kino Polska i Europa Europa zaczynaj? stawa? sie coraz bardziej popularne. Mo?e KP najmniej, ale to g?ównie starsze dokumenty WFDiF.

Lucrecia napisał/a:
Je?li chodzi o plusy TV... to najwi?kszym plusem jest dla mnie posiadanie sprawnego magnetowidu. Wtedy wystarczy nagra? sobie film i puszcza? go bez zak?óce?, przewijaj?c reklamy

Niektóre magnetowidy posiadaj? opcj?, która nagrywa bez reklam O_o.

Lucrecia napisał/a:
najbardziej denerwuj? mnie zapowiedzi nadchodz?cych filmów/programów na TVN, nadawane po reklamach w?a?nie. Rany, czy naprawd? co pi?tna?cie minut (i tak przez ca?y tydzie?) trzeba przypomina? widzowi, co b?dzi? móg? zobaczy? w kolejny pi?tek...?

TVN to przynajmniej ma pomys?y (reklamy LOTRa). Najgorszy jest Polsat. Oglada?am powtórke Star Wars w poniedzia?ek i puszczono reklamy sekund? przed ko?cowymi napisami. Zaliczy?am rotfl'a. ;)

Lucrecia napisał/a:
Ok, a teraz z innej beczki: ogl?dali?cie kiedy? Usterk??

Przyznam, ze ciekawy pomys?. Podobnie lubi?am ten program o Kursach na Prawo Jazdy. :lol:

Lenneth 
Moderator
Twincest RLZ ^^

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005 00:40   

Go-Go-Yubari napisał/a:
Zauwa?y?am, ?e wspó?czesny widz staje si? coraz bardziej wymagaj?cy. Mo?e za du?o Stra?nika Teksasu?

A ja zauwa?y?am odwrotn? tendencj?. Owszem, zdarza si?, ?e nawet komercyjne stacje puszcz? nam w prime time jak?? pere?k?... ale z drugiej strony, powstaje tyle krety?skich teleturniejów, ?e czasem zaczynam szczerze w?tpi?...

Go-Go-Yubari napisał/a:
kana?y w typie A;e Kino!, Kino Polska i Europa Europa zaczynaj? stawa? sie coraz bardziej popularne. Mo?e KP najmniej, ale to g?ównie starsze dokumenty WFDiF.

Racja. W ko?cu nie ka?dy widz gustuje we wspomnianym ju? Stra?niku.

Go-Go-Yubari napisał/a:
Niektóre magnetowidy posiadaj? opcj?, która nagrywa bez reklam O_o.

Oooo, chyba czas w co? takiego zainwestowa?. *oczy si? ?wiec?* [Cho? z drugiej strony, kasety wideo to prze?ytek; teraz nawet 'Mod? na Sukces' b?dzie mo?na nagrywa? na DVD wprost z telewizora. :D A DVD to wiadomo -- skip scene i te sprawy. :D ]

Go-Go-Yubari napisał/a:
Najgorszy jest Polsat. Oglada?am powtórke Star Wars w poniedzia?ek i puszczono reklamy sekund? przed ko?cowymi napisami. Zaliczy?am rotfl'a.

No ja te?, jak to przeczyta?am. :lol: [A po czym pozna?, ?e zaraz nast?pi kulminacyjny moment filmu? -- po tym, ?e na ekranie w?a?nie pojawi?a si? reklama Silana. ;) ] Nie lubi? jeszcze tego, ?e TVN (nie wiem, jak ma si? sprawa w przypadku Polsatu) zawsze obcina napisy ko?cowe. Ba, powiem wr?cz, ?e wkurza mnie to niemo?ebnie. :evil: Chcia?by sobie cz?owiek czasem popatrze? na obsad?, pos?ucha? ko?cowej piosenki (zwykle s? to przecie? dobre kawa?ki), a tu nici z rozrywki -- napisy zje?d?aj? na bok ekranu (i przez to staj? si? nieczytelne), a muzyka ust?puje miejsca odg?osom wybuchów/wystrza?ów z kolejnej zajawki.

Go-Go-Yubari napisał/a:
lubi?am ten program o Kursach na Prawo Jazdy.

A ja nie, uwa?am go za naci?gany, robiony pod (posiadaj?c? prawko) publiczk?. ;) Nie wierz?, ?e kto? mo?e by? a? takim antytalenciem [ok, sama dopiero co nauczy?am si?, co to ?cie?ka rowerowa i ?e trzeba si? tam rozgl?da? w poszukiwaniu rowerzystów, ale... ] --pami?tam taki odcinek o facecie, któremu peda? gazu ci?gle myli? si? z hamulcem! :shock: I tak przez kilkana?cie godzin! :shock:

A co do Usterki - pomys? ?wietny, wykonanie te? niez?e, bo wi?kszo?? odcinków (a niewiele przegapi?am) by?a jednak ciekawa. Program nauczy? mnie dwóch rzeczy:
1) prawdziwych fachowców ju? nie ma... smutne... :wink:
2) ka?demu trzeba patrze? na r?ce. :)

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005 00:48   

Lucrecia napisał/a:
Nie lubi? jeszcze tego, ?e TVN (nie wiem, jak ma si? sprawa w przypadku Polsatu) zawsze obcina napisy ko?cowe. Ba, powiem wr?cz, ?e wkurza mnie to niemo?ebnie

Bo przeci?tny odbiorca nie czytuje naapisow ko?cowych. Ja mam takie zboczenie zawodowe. Polsat jak nie utnie to rzuci na 1/3 ekranu, a na 2/3 da reklame serialu czy co?. Zwykle jednak przycina.

Lucrecia napisał/a:
pami?tam taki odcinek o facecie, któremu peda? gazu ci?gle myli? si? z hamulcem!

Mi si? raz pomyli?, ale to jak zasiad?am za kó?kiem automatika. Nie mog? ?y? bez sprz?g?a i skrzyni biegów -_-'. A có?, antytalencia si? zdarzaj?.

Nie znosz? programów w stylu Ciao Darwin czy Mamy Ci?. Ble. Pierwszy to beznadziejna walka, np. cycaste kontra p?askie -_-'. Mamy Ci? nie rozbawi? mnie ani razu. Jako? nie przemawia to do mnie. Maraton U?miechu jakis taki nie tego. Pami?tam jak lubi?am pierwsz? edycj? BB. To by? odjazd. A teraz Piotr Lato ?piewa w Idolu :lol:

Kairi-chan 
Cactuar
binglej-bop!

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005 01:40   

Go-Go-Yubari napisał/a:
Mamy Ci? nie rozbawi? mnie ani razu.

Nie ogl?da?am tego za cz?sto, bo nie podoba mi sie idea zapraszania ludzi do studia, natomiast niesamowiecie rozbawi? mnie numer z Chyli?sk?

z tego typu programów wol? Punk'd (czy jako? tak) wole to bo kogo? chocia? znam..... u mnie i tak kiepsko z telewizj?, a z polsk? to ju? nawet nie wspomn?........ heh.... za?amany Sir Justin, który w rozpaczy dzwoni do swojej mamusi bo mu dom zabrali....

Go-Go-Yubari napisał/a:
Maraton U?miechu jakis taki nie tego.

Bleh.... strasznie mi sie to nie podoba?o... wole se sama poczyta? ksi?ge humoru

Go-Go-Yubari napisał/a:
Podobnie lubi?am ten program o Kursach na Prawo Jazdy.

wida? ?e by?o ustawione ale zdarzy?o obejrze? mi sie pare odcinków i podoba?o mi si?.... szczególnie z tym facetem, bo ta baba g?upia jaka? by?a

Lucrecia napisał/a:
ogl?dali?cie kiedy? Usterk??

interesuj?cy program..... ale usterki, które tam wymy?lano.... o rany.... wiadomo pan Zenek zna si? na wszystkim ale powierzchniowo.... eksperci mo?e wiedz? i wszystko dok?adnie ale co tam oni sie maj? do pana Zenka, który zrobi wszystko ;)

Go-Go-Yubari napisał/a:
Nie znosz? programów w stylu Ciao Darwin

nie ogl?da?am nigdy, mo?e raz widzia?am reklam? ale uzna?am j? na tyle g?upi? ?e nie pofatygowa?am si? zapami?ta? tytu?u.
Przeciwno?? kontra przeciwno?? mówicie? Bah, co za dno

Go-Go-Yubari napisał/a:
A teraz Piotr Lato ?piewa w Idolu

Piotr Lato w idolu?! :shock: gdzie? kiedy? o której godzinie?
nie no.... nie zobaczenia piotrka lato ?piewaj?cego sobie nie daruj? ><

ach, i dam sobie g?ow? uci??, ?e widzia?am go kiedy? w Wawie je?d??cego pomara?czowym maluchem... to musia? by? on.... jestem pewna

Eiko 
Dark Flan
Black Mage ;)

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005 09:44   

Kairi-chan napisał/a:
Go-Go-Yubari napisa?/a:
Podobnie lubi?am ten program o Kursach na Prawo Jazdy.

wida? ?e by?o ustawione ale zdarzy?o obejrze? mi sie pare odcinków i podoba?o mi si?.... szczególnie z tym facetem, bo ta baba g?upia jaka? by?a

lubilam te kursy na prawo jazdy ale tylko wtedy kiedy byl ten facet mam takie samo zdanie o tej babce co ty kairi

Lucrecia napisał/a:
Ok, a teraz z innej beczki: ogl?dali?cie kiedy? Usterk??

moze raz albo dwa razy

Go-Go-Yubari napisał/a:
Oglada?am powtórke Star Wars w poniedzia?ek i puszczono reklamy sekund? przed ko?cowymi napisami. Zaliczy?am rotfl'a.

o maj gudnes nie myslalam ze ci z polsatu sa az tak porabani :lol:

Kairi-chan napisał/a:
ach, i dam sobie g?ow? uci??, ?e widzia?am go kiedy? w Wawie je?d??cego pomara?czowym maluchem

no przynajmniej jemu ta jego slawa nie strzelila do glowy jak jezdzi maluchem a nie super samochodem

szczerze powiedziawszy to mi sie nawet podobaja te talk-showy i niektore teleturnieje
a pamietam jak szalalam za wszystkimi(az wierzyc mi sie nie chce w to co pisze) big brotherami no a pozniej jak leciala wyprawa robinson to nie moglam sie doczekac kolejnego odcinka i mnie tak mocno wkurzylo jak nie dali zobaczyc ostatnich wynikow od razu ze przez tydzien chyba to komentowalam "jak oni to mogli zrobic" itd

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005 10:48   

Kairi-chan napisał/a:
Piotr Lato w idolu?! gdzie? kiedy? o której godzinie?

Dosta? si? do etapu klubowego. Ma taki zarost tygodniowy i tyle. Zawsze jak go pokazuj? to wyskakuje wizytówka "Piotr Lato" ;)
Eiko napisał/a:
wyprawa robinson

Wiem, ze to g?upie, komercyjne i w ogóle, ale oglada?am prawie wszystkie odcinki i kibicowa?am Janosikowi...buu...

Eiko napisał/a:
mnie tak mocno wkurzylo jak nie dali zobaczyc ostatnich wynikow

Typowy chwyt, ?eby jeszcze przyci?gn?? widzów. Wiadomo, ze obie laski zna?y wyniki, bo zapewne inni uczestnicy powiedzieli im jak g?osowali. Poza tym Hubert :?

Czasem ogladam"Rozmowy w toku". Stronniczo?? jest tam tak widoczna, ?e a? bije po oczach. Mojego dyrektora wspiera?a tylko 1 [!] kobieta z widowni, mimo, ?e normalnie wiekszo?? przyznawa?a mu racj? i s?d tak?e. Wrrr....pogryz?abm Drzyzg?.
Lubi? "1z10" i "Najs?absze ogniwo". Polecam angielsk? wersj? tego drugiego :>

White SeeD
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005 11:01   

To, co s?dz? o wszelkich stacjach telewizyjnych, doskonale odzwierciedla nazwa tego tematu. Dlatego TV s?u?y mi jedynie do tej ?licznej, czarnej skrzyneczki która tak fajnie mruga czerwon?/ zielon? i niebiesk? diodk?.

Jest tylko jeden wyj?tkek- "?wiat wg. Kiepskich", który ogl?da?em na?ogowo od pocz?tku :].

Eiko 
Dark Flan
Black Mage ;)

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005 13:37   

Go-Go-Yubari napisał/a:
"Najs?absze ogniwo". Polecam angielsk? wersj? tego drugiego :>

e tam w polskiej wersji tez jest dobre :twisted: te jej powiedzenia sa swietne :twisted: zero zlosliwosci :lol:

White SeeD napisał/a:
"?wiat wg. Kiepskich",

ja tylko czasami

Go-Go-Yubari napisał/a:
Czasem ogladam"Rozmowy w toku".

rowniez ale moze czesciej

Go-Go-Yubari napisał/a:
Mojego dyrektora wspiera?a tylko 1 [!] kobieta z widowni, mimo, ?e normalnie wiekszo?? przyznawa?a mu racj? i s?d tak?e. Wrrr....pogryz?abm Drzyzg?.

eh moja ciotka mowila ze jej kolezanka zaplacila wiecej niz 100zl chyba i siedziala na widowni i nic nawet nie mogla powiedziec

Ireth 
Malboro
Ashtray Girl

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005 14:27   

Taaa..nasza polska telewiezja .. 8)

lubie usterke...jak ogladam z tat? to leje ze ?miechu ..pare razy przy przeprowadzce sama mog?abym kr?cic ..ten program niestety jest bardzo prawdziwy ( ehh ....wspomina z ?ezk? jak "fachowcy" zamórowali jej w domu komin )

ogólnie programy lec? o z?ych porach ....wi?kszos? ciekawych rzeczy leci dla mnie za póxno..a ja sie lubie wyspa? :D

tak na marginesie to poowiem wam co wymy?li? mój dostawca kablówki w mojej ma?ej mie?cinie ..... :D

Otórz z tego wzgl?du ze mamy za ma?o kamer na ulicach ( znaczy tych radarów z pr?dko?ciomierzem) to kto? wpad? na genialny pomys? ?eby na dachy domu na rogu jedengo z bardziej ruchliwych skrzyzowa? zainstalowa? kamere.

No i kamera 24 godziny na dobe "kameruje" skrzy?owanie .....co mozemy podziwiwa? na nowym, specjalnie do tego przeznaczonym kanale!!!!

kamera oczywi?cie sie nie rusza, ale co to jest za kana?!!! tam nigdy nic nie jest takei samo...ci?gle co? sie dzieje . A jakie emocje : wyprzedzi, nie wyprzedzi, przejedzie na czerwonym, a moze potr?ci babke z pieskiem??

Plus tego taki ?e moja mam wie kiedy tata wraca do domu ...Kana? sta? sie normalnie hitem!! nie masz co robi? w??cz "Skrzy?owanie"

* najfajnie to sie z siostr? liczy autobusy :D

Eiko 
Dark Flan
Black Mage ;)

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005 14:35   

Ireth napisał/a:
tak na marginesie to poowiem wam co wymy?li? mój dostawca kablówki w mojej ma?ej mie?cinie .....

fajny pomysl tylko on to zrobil NAPRAWDE??

Ireth 
Malboro
Ashtray Girl

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005 15:22   

Eiko ....to jest PRAWDA :D .....uwielbiem ten kana? :d i do czego zmierza nasza telewizja?? zostanie z niej nied?ugo jeden wielki reality show :/

mi w telewizji brakuje kana?ów o tematyce popularno-naukowej ...nie mam juz dost?pu do discovery i national geographic ( kocham moje zadupie :/ ), a na takich polsatach i "tefa?enach" same telenowele lec? albo ciao darwin i inne g?upoty :/

jednym s?owem wielka kaszana....za reklamy to mo?na by coniektórych poturbowa? i to ostro:/

hmmm...kolejna edycja idola ?? jak zobaczy?am Piotra L to sie za?ama?am .....ehh ..niektórzy ludzie sie pchaj? dos?ownie wszedzie ...ale co tam ...

z niecierpliwo?ci? czekam na nowy odcinek Ciao Drwin..ale tego z biustami to chyba nic nie pobije .... 8)

Eiko 
Dark Flan
Black Mage ;)

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005 15:33   

Ireth napisał/a:
to jest PRAWDA

a maj gudnes czego to ci ludzie nie wymysla

Ireth napisał/a:
z niecierpliwo?ci? czekam na nowy odcinek Ciao Drwin..ale tego z biustami to chyba nic nie pobije ....

a ja nie widzialam tego z biustami :sad: ale ten z nauczycielami i uczniami tez nie byl zly :) uczniowie gora 8)

Kairi-chan 
Cactuar
binglej-bop!

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005 17:27   

Eiko napisał/a:
a pamietam jak szalalam za wszystkimi(az wierzyc mi sie nie chce w to co pisze) big brotherami

ja z tego typu uwielbiam Agenta..... ca?y program obstawia?am na Mirka (Bo?e... czy tacy debile istniej?? no udawa? nie?le), a potem pod koniec zmieni?am na Bartka.... tak sie przejecha?

Go-Go-Yubari napisał/a:
Lubi? "1z10" i "Najs?absze ogniwo".

Najs?absze Ogniwo te? uwielbiam. Patrze? jak Kazia po kolei kazdego kompromituje... miodzio ^_^

Go-Go-Yubari napisał/a:
Czasem ogladam"Rozmowy w toku"

Ja o ile si?d? do telewizji i uda mi si? trafi? na to, to zawsze ogl?dam. Podobaj? mi si? te dyskusje

White SeeD napisał/a:
Jest tylko jeden wyj?tkek- "?wiat wg. Kiepskich", który ogl?da?em na?ogowo od pocz?tku

:558: <l?k przed White Seedem?>

Odpowiedz do tematu