Poprzedni temat «» Następny temat
Tabaka i inne u?ywki - ich wp?yw na zdrowie
Autor Wiadomość
targaroth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005 12:47   Tabaka i inne u?ywki - ich wp?yw na zdrowie

Chcia?em was zapyta? o wasze uzywki... a szczegolnie chcialbym sie dowiedziec czegos wiecej o tabace i efektach po wciagnieciu tego nosem... tzw. ?ciechy....
Ostatnio zmieniony przez targaroth Pon 21 Mar, 2005 14:03, w całości zmieniany 1 raz  

Garnet 
Ifrit
Queen Of Decadence

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005 12:56   

przeczytaj do czego sluzy ta kategoria-zdrowy tryb zycia..jak mnei oczy nie myla..nie bylo mnie jak zakldano ten dzial ale czytac jeszcze umiem...

< closed>

[ Dodano: Pon 21 Mar, 2005 12:57 ]
nie wiem czemu nie dano mi tutaj funckji moderatorskiej-moze mnie jzu nei chca? nie wiem..wiec niech ktos kto ma truu wladze zamknie temat

Sorry Ann, my mistake - zapomnia?am ustawi? w opcjach grupowych. Gomenosai. S

Dante 
Cactuar
,,,^..^,,,

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005 14:00   

Dlaczego? Temat tego dzia?u to nie "zdrowy styl zycia" tylko "zdrowie, styl ?ycia" - no chyba t?umaczy? nie trzeba nikomu czym ró?ni si? pierwsze stwierdzenie od drugiego..

Ja osobi?cie "u?ywam" sobie jedynie w weekend. Nie mam raczej kontaktu z narkotykami, ale pifko i papierosik jak najbardziej. Dziwnym jest to ze bez okazji zupe?nie mnie nie ci?gnie, a kiedy jestem na imprezie minimum pó? paczki lubi? dla siebie mie?. Takie dziwne przyzwyczajenie.

Tabaka - heh no to bardziej dla szpanu sprz?t. Nie polecam nosem wci?ga?, nie ma w tym raczej nic przyjemnego. Ale po?u? sobie czemu nie :) Lepiej to ni? si? naczochra? jakim? syfem i zdycha? przez 2 tygodnie. To tak jak cygaro zdaje si?, okazyjnie fajno sobie spróbowa?.

V.

Sephiria 
Administrator
Divinity of words

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005 14:04   

Ja te? jestem za tym, ?eby ten temat tu zosta?.
Let down and lived and let go.

Ireth 
Malboro
Ashtray Girl

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005 15:31   

Tabaka tabaka ....keidy? stawiali?my w szkole zak?ad, ile kilogramów zmie?ci si? kumplowi w nosie :wink:

praktycznie nie popieram ?adnych uzywek, ale tabaka to rzaczej na przeczyszczenie ( chocia? tyto? o ile sie nie myle,...czy cos podobnego) jak mawiali moi ziomale Kaszubi :wink:

u mnie w szkole tabaka to zjawisko do?? cz?ste :wink:

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005 15:38   

Nie pal? niczego. Nie pal? nikogo. Jako? nie lubi? byc uzale?niona od czegokolwiek. Zapewne si? uzale?ni? od swojego kota, ale to zdrowa u?ywka. Czasem si? napij? winka, ale te? tylko sporadycznie.
Uzale?nianie si? od papierosów, narkotyków czy czegokolwiek innego, co wyniszcza organizm jest dla mnie g?upot?. A wszelkie gadki typu: "Tylko raz zapale, nie uzale?ni? si?" czy "Mog? przesta? pi?, ale nie chc? [wypowiedziane przez alkoholika]" tym bardziej mnie przekonuj?, ?e s?abi ludzie si?gaja po u?ywki. A to m?odzie?, bo tak modnie i trzeba szpanowa?, a to starsi, ?eby odreagowa?. Oczywi?cie s? wyj?tki. Ludzie niby silni, którzy rzucaj?. Fajnie, tylko potem ca?y czas musz? sie pilnowa? "nie pij piwa", "nie pal papierosa", "nie ?paj"... O tak zlegalizujmy narkotyki, b?dzie choro i weso?o. -_-'

Orion
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005 15:52   

W podstawówce przez jaki? czas pali?em,ale to by?o wy??cznie dla szpanu.Nie ci?gnie mnie do tego,ani do picia.Moim jedynym na?ogiem jest muzyka :].
Ale ?ycie mnie nauczy?o,?e i bez na?ogów trzeba by? ostro?nym.

Sephiria 
Administrator
Divinity of words

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005 16:00   

Do u?ywek te? zaliczaj? si?: Sól i... Kakao - to nie ?art, póki co s? ca?kiem poa?nie traktowane jako u?ywki.

Kakao - pysia do picia , energetyzuj?ce i sk?adnik najwi?kszej przyjació?ki kobiet -> czekolady ^_^, jedna z dwóch tak naparwd? zdrowych u?ywek.

Sól - potrzebna dla smaku, o w?a?ciwo?ciach konserwuj?cych, korzystna i konieczna dla organizmu(Pompa sodowo-potasowa reguluj?ca przewodzenie impulsów przez synapsy chemiczne), ALE w ma?ych ilo?ciach. W nadmiarze podnosi ci?nienie.

Alkohol - moim zdaniem w niewielkich ilo?ciach na okazj? dobry(czerwone winko lampka dziennie i serce mocne, szampan na okazje itd).

Papierosy s? okropne - próbowa?am i co? musi w tych nich by?, bo po jednym przez 2 godziny mialam ochote zapali? nast?pny. Poza tym od palenia z?by i r?ce strasznie ?ó?kn?, oddech ?mierdzi za przeproszeniem(podobnie jak r?ce i ubranie), powoduje p?ytki oddech w wyniku zniszczenia oskrzelików, powoduje impotencj?, zwi?ksza ryzyko chorób nowotworowych i zawa?u serca

Narkotyki - wyniszczaj? organizm oraz wypaczaj? psychik?

Internet i TV - to równie? mo?e sta? si? u?ywk?. Coraz cz??ciej w?ród ludzi m?odych w?a?nie wyst?puje netomiania.
Let down and lived and let go.

Kairi-chan 
Cactuar
binglej-bop!

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005 16:02   

mój braciszek mia? swojego czasu mani? tabaki i mia?am tego w domu pe?no....
Mnie osobi?cie takie poci?ganie nosem nie ekscytuje... natomiast uwielbiam w?cha? tabak?, bo tak ?adnie mi?towa.... no i doskonale przeczyszcza nos, nie ma nic lepszego na zapchany nos ni? tabaka
jak tak zarzyj? sobie czasem (bardzo ?adko) to kicham i kicham i przesta? nie moge, a jak mocna to ?zy w oczach a? si? tworz?.... ca?kiem to zabawne.... takie sw?dzenie w nosie które nie chce przej??

nie mam nic przeciwko tabace, czego nie mo?na powiedzie? o papierosach.... ich po prostu nie znosz?.... niezdrowe i straszliwie ?mierdz?... nie jestem w stanie wytrzyma? w obecno?ci palacza... a jak czuj? ten przewiercaj?cy dym to mam ochot? kogo? waln??

teraz alkohole....
w umiarkowanych ilo?ciach s? zdrowe.... taka lampka wina dziennie bardzo dobra na kr??enie
jednak?e Kairi nie toleruje wódki i pija?stwa.... piwo te? ?mierdzi, fe

z narkotykami nie mia?am nigdy do czynienia... jedynie z dymem.... w kinie sobie palili (w ogóle to chyba tylko 6 osób by?o na tym filmie).... ten zapach tak mnie zemdli?, ?e musia?am wyj?? do ?azienki przemy? twarz wod? bo bym chyba inaczej zemdla?a lub zwymiotowa?a
nie musz? chyba mówi? co o nich my?l?...

mmm.... kakao... jedno z lepszych napojów na ?wiecie
sól....hmm... te? lubi?... w ogóle lubi? przyprawy.... tak mnie czasem korci ?eby podje?? sobie Veget?... szkoda tylko, ?e takie niezdrowe :/

acid_sliver
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005 16:09   

a tu co, chwalimy sie, co ktos robi? :D
hehehe
sephiria, pamietaj, ze z psychologicznego punktu widzenia WSZYSTKO, co nas otacza, moze stac sie uzywka, bo od WSZYSTKIEGO mozna sie uzaleznic. poza tym, nie lubie, jak ktos cytuje alarmujace artykuly z gazet :D

Ireth 
Malboro
Ashtray Girl

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005 16:10   

tabaka to te? jakis tam tyto? jest ....ale ostatnio czyta?am o tym, ?e pomo? w marihuanie znale?li jaki? sk?adnik, który u?mierza ból lepiej ni? morfina, i prowadz? badania nad tym czy moze by? stosowany w krytycznych stadiach zachorowa? na raka ...

wszystko zapewne ma jakies pozyteczne strony, je?li si? tego nie naduzywa :wink:

Lady Luck
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005 17:04   

Có?... tabaka na Kaszubach byla swego czasu niczym niezwyk?ym. Nawet w tradycji by?o, ?e podczas zaci?gania si? tabak? trzeba kichn??, bo wtedy szcz??cie b?dzie sprzyja?o...
A potem jako? si? ludziom odmieni?o i tabaka sta?a si? z?em...

Hehe, ale do dzisiaj starsi ludzie regularnie kupuj? tabak?... i to nie koniecznie m??czy?ni ;)

targaroth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005 17:27   

ale czy to w ogole cos daje??? jakies haluny.. napady smiechu.. ?? daje czy nie??

Kairi-chan 
Cactuar
binglej-bop!

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005 17:30   

targaroth napisał/a:
daje czy nie??

nie

Boni 
Dark Flan

Wysłany: Pon 21 Mar, 2005 17:34   

Sephiria napisał/a:
Sól - potrzebna dla smaku, o w?a?ciwo?ciach konserwuj?cych, korzystna i konieczna dla organizmu(Pompa sodowo-potasowa reguluj?ca przewodzenie impulsów przez synapsy chemiczne), ALE w ma?ych ilo?ciach. W nadmiarze podnosi ci?nienie.

dzienna racja soli dla cz?owieka zawarta jest w 2-3 kromkach normalnego, typowego chleba... pomy?le? ile soli zjadamy z jedn? paczk? chipsów

Ps. Bardzo wiele produktów nawet typowych, jest wzbogacane ?rodkami uzale?niaj?cymi a?eby klienci kupowali to i tylko to.

[ Dodano: Wto 22 Mar, 2005 ]
ps. inaczej bym okre?li? te "synapsy chemiczne"

Odpowiedz do tematu