Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowe od?ywianie, zdrowy styl ?ycia
Autor Wiadomość
Grzybek Z Octu 
Moderator
W?saty Pan

Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008 23:44   

Zainspirowany niedawnym postem Yubari o znanej ze swojego ró?owego wyst?pu w "Rozmowach w toku" - Sylwisi, znalaz?em pewien filmik poniek?d nawi?zuj?cy do tej tematyki. Z t? ró?nic?, ?e o ile nasza pachn?ca i 's?ita?na' ?winka zarzeka?a si?, i? chce by? sexi, ale na sam seks gotowa nie jest, w przypadku prezentowanego poni?ej materia?u sytuacja jest zgo?a inna.

Zdrowie i styl ?ycia jak najbardziej odpowiadaj? ramom poruszanego tematu. Wyobra?my sobie, ?e nasza kultura ewoluuje. Pomimo swej bezsilno?ci wobec si? natury, cz?owiek XXI wieku rozumie i tworzy coraz to bardziej abstrakcyjne kreacje z dost?pnych mu surowców. Mo?liwo?ci przekazywania i odbierania informacji s? ogromne, szybkie, zasi?giem nie obejmuj?ce by? mo?e jedynie kilkadziesi?t pierwotnych plemion na naszej planecie. Rozwój technologii wyznacza nowe cele pomocne w nieko?cz?cej si?, darwinowskiej pl?taninie chc?cych przetrwa? bytów. Tylko ?e teraz, zamiast walczy? o ogie?, walczymy o co? innego.

Ka?dy chce zaistnie? i nie ma si? czemu dziwi?. Powa?niejsza firma przynajmniej raz reklamowa?a si? w sieci za pomoc? denerwuj?cych banerów. M?odzie?owe bojówki PiSu b?d? PO, podszywaj? si? pod szarych obywateli i wypisuj? propagandowe komentarze do artyku?ów WP. Grzybek Z Octu znów pisze moralizatorskiego posta, którego zwie?czy kandyzowan? wisienk? ironii. To tylko kilka przyk?adów.

A teraz czas na m?ode, polskie nastolatki. Z regu?y s? wyszczekan? i rozpieszczon? gawiedzi?, która zamiast wynosi? z domu odpowiednie wzorce zachowa?, identyfikuje si? z hiphopowym poet?-analfabet?, uwa?aj?cym si? w dodatku za gangstera i znawc? ?ycia. Doskonale rozumiem to, ?e prezentacja postawy nadzwyczaj egocentrycznej, infantylnej i roszczeniowej w okresie dorastania jest jak najbardziej normalna.

http://pl.youtube.com/watch?v=dmL0QF30Kug

I s?usznie robicie, ?e pokazujecie w Internecie swoje na pó? ods?oni?te dupska, oraz pryszczate twarze pokryte gam? kosmetyków, lub pieczo?owicie skorygowane Photoshopem. Nie ma te? nic lepszego, ni? dobranie do takiego dzie?a wytwornej 'z?otej my?li'. A jakie piorunuj?ce wra?enie zrobi fotka z dumnie trzymanym papierosem i puszk? po piwie! To przecie? insygnia wielkiej pot?gi. Ile? pozytywnych emocji i samospe?nienia tkwi w mi?ym komentarzyku do takiego zdj?cia. Ponadto, zawsze jest szansa na poznanie wielkiej mi?o?ci, b?d? po?kni?cia kolejnej porcji nasienia. Czy? nie mówi si?, ?e cz?owiek do?wiadczony i ?wiat?y "z niejednego pieca chleb jada?"? B?dziecie te? mog?y pokaza? swoim dzieciom, jak ch?opcy za mamusi? niegdy? szaleli i tym samym wpoi? swym pociechom odpowiednie warto?ci. Naprawd? warto! :) .

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008 00:18   

Mnie to zawsze ?mieszy?o a zarazem irytowa?o. M?ode gówniary, co szpanuj?, ?e zrobi?y komu? loda, gdy mia?y 14 lat etc. Potem nagle si? dziwi?, ze s? w ci??y, ?e je kto? napastuje. "Ale ja nie chcia?am" powie zgwa?cona 13latka w stringach ledwo ukrytych pod miniówk? i bluzeczk? prze?wituj?c?.
Jakie wzorce ma mie? m?odzie?, gdy wsz?dzie si? promuje anorektyczki i panienki w stylu Dody?
Naj?mieszniejsze jest, ?e gówniarzeria chce by? cool doros?a, bo trzyma piwo lub pali papierosa. Nigdy nie zrozumiem co takiego doros?ego jest w truciu sie tytoniem czy spijaniu do nieprzytomno?ci...
Potem mamy w kraju idoli pokroju Dody czy tej gówniary z Blog27.
Czego si? spodziewa? w XXI wieku, którym w?ada kultura zabijaj?ca mózg, która nie propaguje jakiejkolwiek formy kultury wyzszej?
I jak mo?na wymaga?, aby ktokolwiek nas szanowa?, gdy sami siebie nie potrafimy szanowa?? :roll:

Haichi 
Cactuar
Kiss&Cry

Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008 17:14   

Go Go Yubari napisał/a:

Naj?mieszniejsze jest, ?e gówniarzeria chce by? cool doros?a, bo trzyma piwo lub pali papierosa. Nigdy nie zrozumiem co takiego doros?ego jest w truciu sie tytoniem czy spijaniu do nieprzytomno?ci...

I na dodatek je?eli ty tak nie robisz to jeste? lamus, nie na czasie, nie modny. Wtedy ci którzy maj? odwag? tego nie robi? s? wyzywani od najgorszych ... wiem bo sam przez to przechodzi?em _-_"

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008 18:09   

Raz zapali?am i tyle. Podstawówka, liceum, studia - zawsze odmawia?am. Nikt chyba nie uzna? tego za niemodne czy co?. Raczej szanowano mój wybór.
Poza tym teraz wi?cej jest nastolatek, które chodz? pó? nagie. Jakby za przyzwoleniem spo?ecze?stwa. Jaka? plaga XXI wieku chyba.

Dyzio_USSJ 
Kupo!

Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008 21:25   

Takie czasy nic sie nie poradzi niestety (w sumie mo?na, ale trzeba by by?o ludzi traktowa? ostro, chyba jedynym wyj?ciem by?by totalitaryzm), trzeba si? lansowa?... Tak jak wspomina? Haichi nie ulegniesz=ró?nisz si?, inny wygl?d=jak Cie widz? tak Ci? pisz? to najcz??ciej dostajesz ?atk? frajera. Te? to przechodzi?em w 1 klasie gimnazjum i si? sam zastanawiam jak zdoby?em szacunek w?ród ludzi przez ostatnie dwa lata gim, ale ?a?uje strasznie, ?e nie zem?ci?em si? na ludziach a zamiast tego wi?kszo?? sobie zjedna?em :? To by? b??d. Takie s? polskie gimnazja, akceptacja i tolerancja s? tam obce.
Ogólnie mo?na tutaj sporo pisa?, ale nie chce przypomina? sobie tego ca?ego gó... bo jestem ju? w szkole ?redniej.

Gveir 
Moderator
The Cyborg

Wysłany: Wto 15 Lip, 2008 17:40   

Odchodz?c od takich ci??kich tematów pragn??bym wspomnie? o tym, ?e zarówno w Biedronce i Lidlu (niewielkie placówki) co? ich ostatnio wzi??o na dawanie dosy? ciekawych produktów kuchni orientalnej, przy tym jak najbardziej zdrowej. Po?ród mniej lub bardziej znanych k?sków wypatrzy?em paluszki surimi - wielce dobre rybne 'kie?baski' o smaku kraba. Nie do?? ?e zawieraj? pot??n? dawk? w?glowodanów to na dodatek kosztuj? zaledwie 1.20 z? (Bronka) i 2.50 (Lidl) - ró?nica wynika z ilo?ci w paczkach. Zaprawd? polecam. Zw?aszcza na zimno, bo na ciep?o nie smakuj? ju? tak dobrze. I o dziwo jak na gotowane mi?so maj? bardzo wyra?ny smak - nie czu?em ani potrzeby u?ycia soli ani pieprzy, tym bardziej ketchupu. Cena ma?a - przyjemno?? spora, polecam :]

Boni 
Dark Flan

Wysłany: Sro 23 Lip, 2008 08:57   

Jad?em to dwa razy. Raz zrobi?em sam, a raz w porz?dnej restauracji kosztowa?o mnie to 90 z?. Wi?cej nie zjem. Nie na mój gust :wink:

[ Dodano: Sro 23 Lip, 2008 10:05 ]
http://wiadomosci.onet.pl...entow,item.html

a to link odno?nie u?ywek :lol:

Arxel 
Kupo!

Wysłany: Sro 23 Lip, 2008 18:32   

Boni napisał/a:

[ Dodano: Sro 23 Lip, 2008 10:05 ]
http://wiadomosci.onet.pl...entow,item.html

No co ci holendrzy. Zdarza?o mi si? par? razy bywa? w lokalach, gdzie jest zakaz palenia ale potem to tam nie wali?o. Bawi? si? myd?em ich nie nauczyli?

Vivi714 
Kupo!

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 21:35   

A ja zawsze mia?em mia?em miano ''niejadka''. Nie lubi? tych wszystkich owoców morza. Najbardziej nienawidz? polskiej kuchni mi?snej. Na widok kotleta mielonego mam dreszcze.
Za to raz by?em w chi?skiej restauracji i od razu polubi?em tamtejsz? kuchni? (z wyj?tkiem bulionu z kota xP). Starzy zawsze mi gadali, ?e by by? silnym trzeba du?o je?? ( :D ), zawsze by?em chudy i s?aby, 2-ójki, 3-ójki z W-F'u to moja specjalno??. A jednak ma to swoje zalety - przez 3 lata pod rz?d by?em na sp?ywach kajakowych, gdzie nie ma du?o ?arcia, a dzi?ki swojemu nawykowi do - nie - jedzenia mog?em 2 razy w ci?gu dnia je?? corn flakes'y i nie by?em g?odny. Druga strona medalu...

PS: Nie bójcie si?, wyszed?em z tego cz??ciowo.:D

SomeThing 
Kupo!

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 21:37   

Ja ostatnio polubi?em te tradycyjne chi?skie potrawy, par? razy byli?my w takich knajpach, to potem nam pakowali jedzenie bo tyle tego by?o xD Oczywi?cie co si? da?o wszama? to wszamali?my, ale tego by?o raczej na 8 osób a nie na 4. Poza tym kocham schabowe (tudzie? - filety z kurczaka) z frytkami xD Tak, to mog? je?? tonami i godzinami. W ró?nych wersjach xD

Ajudah 
Kupo!

Wysłany: Pon 15 Gru, 2008 20:21   

ja ostatnio nauczy?am si? robi? w domu nem - popularniej znane jako sajgonki, ca?a rodzinka, która przysz?a na degustacj? stwierdzi?a, ?e wysz?y mi lepsze ni? w miejscowej restauracji wietnamskiej. Nie lubi? za to owoców morza - takie ma?e skrzywienie po tym, jak kiedy? pocz?stowano mnie sa?atk? z troch? przele?a?ych ma??y. Poza tym uwielbiam kuchni? chi?sk? i w?osk?. I pierogi :D

Wiem, ?e jeste?my fanatyczkami, ale ile mo?na ta?czy??

mroczna sarna 
Cactuar
Live long and prosper

Wysłany: Sro 30 Sty, 2013 20:08   

Dzisiaj przekopywa?em si? przez moj? lodówk?, celem pozbycia si? produktów ró?norakich (zamierzam j? wy??czy? jutro). Jakie? by?o moje zdziwienie, kiedy to w cz??ci zimniejszej i ciemniejszej, potocznie zwanej zamra?alnikiem, odnalaz?em jeszcze dwie porcje nattō :D Jutro,w takim razie - czeka mnie pyszne i zdrowe ?niadanko. Niektórzy mog? marudzi?, ?e to be, albo ?e si? klei i jak to je??...ja sfermentowan? soj? uwielbiam <3 poza tym to bardzo zdrowy sk?adnik ?niadanka. Howgh. O jutrzejszym ?niadaniu powiedzia?em, czas zje?? tera?niejszy obiad :D

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)

Odpowiedz do tematu