Poprzedni temat «» Następny temat
Dobra muzyka

Jaki typ muzyki lubisz?
Pop
4%
 4%  [ 7 ]
R'n'B
0%
 0%  [ 1 ]
Techno
6%
 6%  [ 11 ]
Rock(Punk, Classic, Gothic)
37%
 37%  [ 64 ]
Metal(Trash, Speed, Heavy, Black,Progresiv itd)
27%
 27%  [ 47 ]
Nu-Metal
4%
 4%  [ 7 ]
Jazz
1%
 1%  [ 3 ]
Reggae
3%
 3%  [ 6 ]
Klasyczna(Mozart, Bethoven, Bach, Liszt, Chopin, Czajkowski, itd)
6%
 6%  [ 11 ]
Hip Hop/ Rap
8%
 8%  [ 15 ]
Głosowań: 172
Wszystkich Głosów: 172

Autor Wiadomość
Cier? 
Cactuar

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009 20:57   

Gveir napisał/a:
Mo?e stwierdzili, ?e nie ma sensu bawi? si? w MySpace? :lol:

Hmmm... dla mnie wygl?da to na jakie? pewne nieporozumienie z wytwórni?...

Gveir napisał/a:
Nie robi?, ale osobi?cie powiem, ?e tekst In The Shadow Of Our Companion to jak cios mokr? szmat? w pysk, co? co znacznie podnosi warto?? ca?ej p?yty.

O In The Shadow Of Our Pale Companion mia?em napisa?, jednak?e zrezygnowa?em. Dobrze, ?e poruszy?e? t? spraw?. Oznacza to, ?e mamy podobn? percepcj? odno?nie tego utworu, gdy? jest on sam w sobie wiele wart. Ogólnie analizuj?c teksty Agallocha mo?na by uku? pewn? konkretn? filozofi? :)

Bior?c pod uwag? np. fragmenty dialogów z filmu The Wicker Man, które umie?cili na The White

Sampel umieszczony w Sowilo Rune

Lord Summerisle: "Now, those children out there, they're jumping through the flames in the hope that the god of the fire will make them fruitful. Really, you can't blame them. After all, what girl would not prefer the child of a god to that of some acne-scarred artisan?"

Sergeant Howie: "And you encourage them in this?"

Lord Summerisle: "Actively! It's most important to teach new generation born of Summerisle be made aware that here the old gods aren't dead."

Sergeant Howie: "And what of the true God? To whose glory churches and monasteries have been built on these islands for generations past? Now shall what of Him?"

Lord Summerisle: "Oh, He's dead. He can't complain. He had his chance and in modern parlance. Blew it."

Sampel umieszczony w Summerisle Reprise

Lord Summerisle: "And the ministers fled the island never to return. What my grandfather started out of expediency, my father continued out of love. He brought me up the same way: to reverence the music, and the drama, and the rituals of the old gods; to love nature and to fear it, and to rely on it and to appease it when necessary. He brought me up--"

Sergeant Howie: "He brought you up to be a pagan!"

Lord Summerisle: "A heathen, conceivably but not, I hope, an unenlightened one."

Przekaz jest mocny i daje prost? wskazówk? na liryczny kierunek zespo?u. Ciekawym jednak, czy Haughm tworzy liryczny koncept z przyczyn czysto artystycznych, czy te? s? to jego prawdziwe wierzenia/?yciowa postawa... Dodatkowo nadmieni?, ?e musia?em ogl?dn?? przez te fragmenty film. Zaciekawi?y mnie one jak cholera XD

PS. Ostatni screen jaki da?em w wi?cej prawdy pochodzi? w?a?nie z The Wicker Man.

Gveir 
Moderator
The Cyborg

Wysłany: Sro 21 Sty, 2009 20:44   

Cier? napisał/a:
Hmmm... dla mnie wygl?da to na jakie? pewne nieporozumienie z wytwórni?...

Bardzo prawdopodobne. Nuclear Blast mimo swojej wielko?ci i renomy dosy? cz?sto olewa wiele zespo?ów z bli?ej niewyja?nionych powodów w ró?nych sprawach.
Cier? napisał/a:
Dobrze, ?e poruszy?e? t? spraw?. Oznacza to, ?e mamy podobn? percepcj? odno?nie tego utworu, gdy? jest on sam w sobie wiele wart.

Pami?tam, ?e po pierwszym przes?uchaniu Pale Folklore zosta?y mi w g?owie przede wszystkim The Misshapen Steed i Hallways Of Enchanted Ebony, a po przes?uchaniu The Mantle zosta? tylko In The Shadow Of Our Pale Companion. Nie z tego powodu, ?e p?yta by?a z?a, Belzebubie bro?, ale dlatego ?e pot??nie przy?mi? IMO reszt? p?yty. Po szybciutkim dokopaniu si? do tekstu by?em jeszcze bardziej zachwycony.
Cier? napisał/a:
Ogólnie analizuj?c teksty Agallocha mo?na by uku? pewn? konkretn? filozofi? :)

The God of man is a failure, Here at the edge of this world, here I gaze at a pantheon of oak, a citadel of stone. If this grand panorama before me is what you call God... Then God is not dead. Itp, itp. Panteizm, poga?stwo i kult natury, odrzucenie Boga w rozumieniu chrze?cija?skim. Ofiara jak? czyni narrator In The Shadow Of Our Pale Companion i ulga (ten fragment z kolei mo?na odczyta? jako metafora jego ?mierci - to te? by by?o mocne nawi?zanie do The Wicker Man) jak? wtedy czuje. To jest bardzo jednoznaczna i ciekawa filozofia :]
Cier? napisał/a:
Przekaz jest mocny i daje prost? wskazówk? na liryczny kierunek zespo?u. Ciekawym jednak, czy Haughm tworzy liryczny koncept z przyczyn czysto artystycznych, czy te? s? to jego prawdziwe wierzenia/?yciowa postawa...

Gdyby stara? si? ?y? w ten sposób, lub chocia? wyznawa? te idea?y - wcale nie by?oby to dziwne, arty?ci maj? cz?sto bardzo niestandardowe pomys?y na ?ycie ;) Np. Varg Vikernes (wybacz, nie mog?em si? powstrzyma? ^^" ) :lol:

Arxel 
Kupo!

Wysłany: Sob 25 Kwi, 2009 12:07   

Dwóch gigantów bigbeata, Prodigy i Fatboy Slim wyda?o w tym roku nowe p?yty. "Grubas" pod nickiem The BPA, a o nazwie "I think we're gonna need a bigger boat", i do niej jeszcze nie uda?o mi si? dorwa?, cho? jest to jeden z mych muzycznych priorytetów. Natomiast p?ytka Prodigy "Invaders Must Die" jest wprost genialna. Dla mnie nie ma na kr??ku ?adnego s?abego utworu, a prorokuj?, ?e dwa pierwsze tracki, czyl tytu?owy "Invaders Must Die" i "Omen" wkrótce osi?gn? status kultu na miar? "Breath" czy "Smack My Bitch Up". Ka?dy, kto cho? troch? interesowa? si? kiedy? "mrówami" powinien po t? p?ytk? si?gn??. Mam tylko nadziej?, ?e ch?opaki nie ka?? nam czeka? na swój nast?pny kr??ek kolejne 5 lat.

[ Dodano: Sob 09 Maj, 2009 04:06 ]
A w ogóle to pos?uchajcie sobie te? przedostatniej p?yty Prodigy. Te? warto.

Eiko 
Dark Flan
Black Mage ;)

Wysłany: Wto 22 Mar, 2011 23:14   

Osttanio odkry?am moj? now? mi?o??... Nie wiem czy kto? tu s?ysza? o zespole Crystal Castles z Kanady. Co prawda muzyka zupe?nie odmienna od preferowanej na forum (elektroniczna), ale mo?e kogo? zainteresuje ;) Niektóre utwory przypominaj? przygody Mario i na d?u?sz? met? mog? nuzy?, ale zapozna? si? i tak moim zdaniem warto.

Dla przyk?adu Crystal Castles - Air War

Jak mo?na zauwa?y? nietypowa, ale poprzez swoj? oryginalno?? nadaje si? do wielu przedsi?wzi?? np. artystycznych. W sumie to pozna?am ich dzi?ki mojej klasie, bo podczas tworzenia Festiwalu Teatralnego w?a?nie tej muzyki u?yli w inauguracji i zako?czeniu. I na koniec moja najulubie?sza z ulubionych

Crystal Castles - Suffocation

Zach?cam do przes?uchanie i mam nadziej?, ze komu? przypadnie do gustu, w zwi?zku z czym zainteresuje si? t? grup? bardziej wnikliwie ;) A przy okazji mo?ecie napisa?, co o tej muzyce my?licie ;)

qfas 
Cactuar
Skwaszony Buc

Wysłany: Sro 23 Mar, 2011 07:21   

Fajne, przypomina mi troch? nasze polskie Beats Friendly.

Eiko napisał/a:
muzyka zupe?nie odmienna od preferowanej na forum (elektroniczna)

Ja na ten przyk?ad od samego pocz?tku na forum staram si? propagowa? electronik?, ?e z miernym skutkiem, to inna sprawa:).

jog 
Kupo!
SPOOOOOKY!

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2011 00:47   

Cytat:
Crystal Castles

O! Znam i ceni? do?? mocno Crystal Castles. Chyba g?ównie za ??czenie do?? mocnego wokalu z twardym o?mio-bitem. S?ucha?em w wi?kszych ilo?ciach jakie? 2 lata temu po wydaniu debiutanckiej p?yty. Pami?tam, ?e mieli zjawi? si? wówczas na Openerze, ale nie uda?o mi si? trafi?, co smuci?o mnie wówczas bardzo, g?ównie ze wzgl?du na to, ?e pojawili si? tam (równie? wspomniani przed chwil?) panowie z The Prodigy. Nowej p?yty Crystal Castles jeszcze nie s?ucha?em, przez ostatnie 2 lata raczej nie królowa?a u mnie muzyka spod znaku 8bitów. O ile si? nie myl?, CC b?dzie mo?na zobaczy? w tym roku bodaj?e w Krakowie, cho? g?owy nie daj? bo uczestniczy? nie planuj? wi?c wie?ci o koncercie jako? specjalnie mnie nie elektryzowa?y.

A nawi?zuj?c jeszcze do p?yty "Invaders Must Die" od Prodigy, to faktycznie musz? przyzna?, ?e jest dobra, i nie zmieniam zdania ju? drugi rok, wi?c pewnie tak ju? zostanie. My?l? ?e jest lepsza ni? przedostatni album, cho? niestety s?absza ni? "The Flat of the land". Na tamtym kr??ku przez ca?y czas wszystko lata?o 5 metrów nad ziemi?... "Invaders Must Die" równie? ma takie momenty, i jest ich troszk?, ale ca?a p?yta nie kopie tak strasznie jakby si? chcia?o. No ale! Omen jak dla mnie jest jednym z lepszych kawa?ków jakie Prodigy uda?o si? nagra?.
Ach! no i jeszcze co? co rozwali?o mnie na kawa?ki! O rany! Prodigy na Woodstocku! Jea!

Cytat:
muzyka zupe?nie odmienna od preferowanej na forum (elektroniczna)

U mnie w?a?nie trwa faza na Skinny Puppy. Industrialowy zespó? powsta?y w Kanadzie w 1982 roku. No i tak - industrial wi?c elektronika jak nic, ale elektronika maj?ca jakie? "gotowe", metaliczne, ci??kie korzenie! W sumie jak dla mnie to industrial je?li chodzi o ci??ar na g?ow? bije nawet rozmaite black metale (i inne) :D
W sumie Skinny Puppy pozna?em przez NIN, którego fanem jestem ju? od kilku lat, a SP by?o w?a?nie jedn? z inspiracji dla Trenta przy nagrywaniu Pretty Hate Machine, wi?c nie mia?em w sumie wyboru i pozna? musia?em ;) No i tak zanurkowa?em w czystym, maszynowym, synth-popowo zabarwionym industrialu.
Z reszt?, co tam b?d? gada?! Niech muzyka broni si? sama!
www.youtube.com/watch?v=1WL7T2-VXrc
www.youtube.com/watch?v=FIyL8ti3SME
www.youtube.com/watch?v=5RG4q331n8M
No i mo?e co? z nowszej dzia?alno?ci zespo?u:
www.youtube.com/watch?v=0LDv3F_59ZE
www.youtube.com/watch?v=MZTfVLSQHdo

Polecam!
W sumie nie sprawdza?em poprzednich stron (za du?o ich i mi si? nie chce :O poczytam zaraz), mo?e kto? ju? o tym pisa?... no ale.
Dobrego s?uchania anyway!

qfas 
Cactuar
Skwaszony Buc

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014 10:56   

Wrzucam tutaj, bo z shouta pr?dzej cy pó?niej zniknie, a szkoda by by?o.

BitSymphony to YouTube'owy kana?, na którym mo?na znale?? orkiestrowe reedycje znanych z Finali (a tak?e innych gier ery 16/32 bit) utworów. Info z kana?u:

BitSymphony is a project based on video-game music remakes.
From the Final Fantasy series to various titles from many gaming systems which all influenced our childhood and still remain an important part of our memory.
Dedicated to everyone who shares this nostalgia and love for the music of video games, music that deserves a fresh new life.
I started making re-orchestrations of some Final Fantasy songs as a hobby, soon I had a bunch of them so I decided to create this channel to share them with other fans like myself.

Dodam tylko, ?e kole? robi naprawd? niez?? robot?, której efekty dorównuj? aran?acjom orkiestrowym, znanym chocia?by z Distant Worlds. Problem mo?e by? z kodowaniem d?wi?ku przez YouTube, dlatego nale?y s?ucha? w HD, no i pasowa?oby na czym? lepszym, ni? g?o?niki z laptopa.

https://www.youtube.com/user/BitSymphony/featured

Buszy
Kupo!

Wysłany: Czw 06 Paź, 2016 10:09   

Mega kawa?ek:
https://www.youtube.com/watch?v=RZlxD_mL3ic

Odpowiedz do tematu