Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sephiria
Nie 08 Lis, 2009 02:06
Planszówki i karcianki.
Autor Wiadomość
Vivi714 
Kupo!

Wysłany: Pon 26 Sty, 2009 16:39   

Najlepsza strona o planszówkach: www.boardgamegeek.com/newuser.php

Ja osobi?cie polecam:

Puerto Rico: ?wietna gra ekonomiczna, w której Twoim zadaniem jest rozporz?dznaie towarem i wznoszenie miasta. Trzeba du?o kombinowa? i mie? w?asn? strategi? (liczba budynków stanowczo na to pozwala). http://www.boardgamegeek.com/game/3076

Arkham Horror: mo?na gra? nawet samemu! Gra ta ma mroczny klimat i stawia przed graczami bardzo trudne zadanie - ochroni? ?wiat (wszechswiat te? dobrze ). Przeciwnicy ruszaj? si? wg strza?ek (nie ?mia? si?) - nie trzeba ?adnego mistrza gry or something! Polecam fanom powie?ci H. P. Lovecrafta i WoD'a. http://www.boardgamegeek.com/game/15987

Neuroshima Hex!: gra taktyczno-wojenna stworzona przez Micha?a Oracza. Jej zasady s? bardzo proste, a do samej gry nie potrzeba du?o wysi?ku. Podobnie jak w przypadku AH (patrz wy?ej), jest osadzona w erepegowskim ?wiecie. http://www.boardgamegeek.com/game/21241

Blefuj!: bardzo sympatyczna gra. Jej zasady s? wr?cz banalne, a rozgrywka (przynajmniej dla mnie) dostarcza wiele zabawy, ?miechu i emocji. Gra jest bardzo ma?a (sk?ada si? z talii kart), a wi?c mo?emy wzi?? j? gdziekolwiek chcemy. http://www.boardgamegeek.com/game/11971

Descent: Journeys in the dark: jedna z najlepszych w jakie gra?em. W momencie gdy pisz? to zdanie, moje nogi s? o ni? oparte . Ok, koniec z badziewiami - gra jest wielka i ?eby w ni? zagra?, potrzebujemy dosy? sporej powierzchni. Klimat przywodzi na my?l erpegowski stereotyp - ogry, smoki, czarnoksi??nicy (niestety królewn brak :D ). W grze tej przyjdzie nam zmierza? podziemia pe?ne skarbów i czyhaj?cych na nas potworów. Ka?dy gracz (z wyj?tkiem overlorda) wciela si? w fantastyczne postaci. Ka?da ma wyj?tkow? umiej?tno??. Jedna osoba musi obj?? stanowisko overlorda - chc?cego za pomoc? zakl??, pu?apek i potworów u?mierci? bohaterów. Dla fanów Descenta wysz?y dodatki poszerzaj?ce mo?liwo?ci rozgrywki. http://www.boardgamegeek.com/game/17226

Jungle Speed: chyba ka?dy wie...

Twilight Imperium: gra wojenna, której akcja jest osadzona w ''kosmicznych realiach''. Bardzo ciekawa, ale tylko na du?o osób. http://boardgamegeek.com/...m-third-edition

[ Dodano: Pon 26 Sty, 2009 17:10 ]
A tak je?eli chodzi o karcianki, to preferuj? tylko MtG (Magic: the Gathering).
Ostatnio zmieniony przez Vivi714 Wto 06 Gru, 2011 21:17, w całości zmieniany 2 razy  

Vaan 
Cactuar

Wysłany: Sro 28 Sty, 2009 17:54   

Vivi714 napisał/a:
A tak je?eli chodzi o karcianki, to preferuj? tylko MtG (Magic: the Gathering).
Z kumpel? gramy czasem w MtG. Mia?em siedmioletni? przerw? od tej karcianki, pami?tam jak ?miesznie si? w ni? gra 2v2 :lol: . W ostatnich miesi?cach dokupi?em talie i znów mnie wkr?ci?a.

Vivi714 
Kupo!

Wysłany: Czw 26 Lut, 2009 20:16   

Kto to wymy?li??! http://ww2.wizards.com/ga...aspx?&id=179496

Jaco 
Dark Flan
Blame yourself or god...

Wysłany: Sro 24 Lis, 2010 08:40   

?e ostatnio mam za du?o czasu wolnego (z 30 min. si? znajdzie) i sp?dzam go na czynno?ciach fizjologicznych b?d? innych g?upotach, zastanawiam si? nad zakupem gry planszowej, która go skutecznie wyeliminuje. W tej chwili mam na oku dwie, mianowicie "Warcraft the Board Game" i "World of Warcraft: The Adventure Game". Obie s? mniej wi?cej w podobnych cenach. Kto? si? z nimi kiedy? zetkn??, b?d? czyta? co? o nich, lub mo?e cokolwiek o nich powiedzie? i doradzi? któr? lepiej zakupi??

Sephiria 
Administrator
Divinity of words

Wysłany: Sro 24 Lis, 2010 17:07   

A mo?e co? kompletnie innego? Magia i Miecz wydanie IV?
Cudze chwalicie, swego nie znacie,
Sami nie wiecie jaki skarb macie.
Let down and lived and let go.

Jaco 
Dark Flan
Blame yourself or god...

Wysłany: Czw 25 Lis, 2010 14:44   

W któr?? cz??? Magii i Miecza dane mi by?o zagra? dobrych 8 lat temu, przy okazji jakiego? sylwestra. Nie powiem, fajnie si? gra?o. Kwestia wyboru tytu?u spod znaku Warcraft'a jednak bardziej odnosi si? do mojej dziewczyny, która za klimatami fantasy nie przepada, ale za Warcraftem za to ju? bardzo ;]

Poczyta?em troch? na necie i ci??ko si? zdecydowa?, wi?c chyba kupi? po prostu obie gry... :P

Grzybek Z Octu 
Moderator
W?saty Pan

Wysłany: Czw 25 Lis, 2010 20:59   

Sephiria napisał/a:
Magia i Miecz wydanie IV?

Zdarzy?o mi si? parokrotnie w ci?gu tego lata zagra? w nowe wydanie. Towarzystwo by?o doborowe, napoje i przek?ski równie?, jak zwykle bywa to przy spotkaniach tego typu. Jednak co? by?o nie tak. Bo niby jest to taki remake, ze ?wie?o wyciosan? opraw? graficzn? oraz nowymi postaciami, czarami, przygodami. A jednak...nie, to nie jest moja M&M jak? pami?tam. Szata graficzna kojarzy mi si? z t?, która widnieje w czasopi?mie wydawanym przez Towarzystwo Stra?nica. Jest kilka postaci bryluj?cych umiej?tno?ciami czy statystykami na tle pozosta?ych, reszta natomiast mdli?cie wywa?ona. Przygody - niby nowe, niby nawiazuj?ce do starych, ale jednak - nie te. Liczy?em na bardziej udany remake.

Coby nie przela? czary goryczy, na pocieszenie dodam, ?e jest co?, co bardzo si? w nowej wersji uda?o. Ponury ?niwiarz! :lol:

Reasumuj?c:

Dla tych nie maj?cych styczno?? z wcze?niejszymi wydaniami Magii i Miecza - zagra?.
Dla tych, którzy mieli styczno?? z wcze?niejszymi wydaniami Magii i Miecza - zagra? i afekt swój odpowiednio dostosowa?

:509:

Verkonika 
Kupo!
Gomen ne

Wysłany: Czw 10 Mar, 2011 16:53   

Dodam karciank? :
" Osadnicy z Catanu " - tak, jest te? karcianka. Polega ona na uk?adaniu kart z surowcami i stawianiem ich na planszy. Jak zwykle, kto ma jako pierwszy 13 punktów - wygrywa !
" Space Hulk " - Marines vs Aliens ! Czyli jedna z tych gier - u?ó? plansz? z kartonowych pokoików i kto pierwszy si? powybija wygrywa.

qfas 
Cactuar
Skwaszony Buc

Wysłany: Czw 10 Mar, 2011 19:37   

Verkonika napisał/a:

" Space Hulk " - Marines vs Aliens !

Nie marines tylko Space Marines, a dok?adnie Space Marine Terminatorów i Terminator Liberiana Z Blood Angels; i nie alienów, jeno Genestalkerów, co to jak mniejsze i bardziej chytre Tyranidy wygl?daj?. Pami?taj, Vera, co by? na drugi raz ciemnogrodu nie szerzy?a, bo zawsze mo?esz trafi? na kogo? jak ja, co to w temacie siedzi. Oby? unikn??a gniewu Khorne'a!

Garland
Kupo!

Wysłany: Pon 25 Maj, 2015 16:56   

Moim zdaniem doskona?? gr? planszow? by?a magia i miecz.Tata mi pokaza? :)
Za gr? przemawiaj?:
1.MNÓSTWO KLAS BOHATERÓW
2.RÓWNIE WIELE POTWORÓW
3.TONY ekwipunku
4.Trzy zupe?nie inne ?wiaty do eksplorowania.

Super sprawa.Naprawd? polecam. ;)

Sephiria 
Administrator
Divinity of words

Wysłany: Sro 27 Maj, 2015 19:19   

Mog? tylko potwierdzi?. w?a?nie kompletuj? serie, bo mam do gry sentyment z dzieci?stwa. Aktualnie Galakta wydaje czwart? edycj? gry.

S? pewne ró?nice mi?dzy seri? 1 i 2 a 4 (3 gdzie? uciek?a) - zamiast Jaskini mamy góry, a zamiast Otch?ani Kosmicznej jest Las. Czwarta seria uwzgl?dnia:

1) podstawk?
2) 4 plansze poboczne (Góry, Miasto, Las, Podziemia)
3) nak?adka Smoki na plansz? g?ówn?
4) 5 zestawów rozszerze? z kartami (?niwiarz, Królowa Lodu, Pani Jeziora, Wilko?ak, Dolina ognia) dost?pnych w sklepach
5) Rozszerzenie Puszka Pandory - dost?pna tylko w trybie "druk na ??danie" przez zamówienie elektroniczne u polskiego wydawcy (Galakta).

Ju? uda?o mi si? zarazi? siostrze?ców ma??onka zapa?em do gry i co jaki? czas jest has?o "ciocia zabierzcie gr?". Równie? gor?co polecam
Let down and lived and let go.

mroczna sarna 
Cactuar
Live long and prosper

Wysłany: Nie 23 Paź, 2016 18:43   

Vivi714 napisał/a:
Najlepsza strona o planszówkach:
Ja osobi?cie polecam:
Neuroshima Hex!: gra taktyczno-wojenna stworzona przez Micha?a Oracza. Jej zasady s? bardzo proste, a do samej gry nie potrzeba du?o wysi?ku. Podobnie jak w przypadku AH (patrz wy?ej), jest osadzona w erepegowskim ?wiecie.

Grali w t? planszówk? na zlocie, przygl?da?em si? z zaciekawieniem - nast?pnym razem do??cz? chyba do zabawy, bo qfasowi si? podoba?o, a ma ch?op dobry gust (i to nie tylko, je?eli chodzi o planszówki). Qfas, reflektujesz jeszcze kiedy? na kilka rozegra??

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)

Jaco 
Dark Flan
Blame yourself or god...

Wysłany: Pon 24 Paź, 2016 15:10   

Swego czasu pogrywa?em sobie troch? w Steamow? wersj? Small World (2). By?a gdzie? na bundlu za dolara m.in. z Talismanem. Gdyby nie cena to bym raczej nie kupowa?, bo ju? kompletnie no-lifem mi jad? cyfrowe wersje planszówek ;p Mam te? wersj? fizyczn?, ale nawet nie mia?em nigdy okazji zagra? w wi?cej ni? 2 osoby - jak ju? jaki? znajomy si? napatoczy, to woli posiedzie? przy piwie/winie i pogada? o g?upotach zamiast zagra?, ja nie wiem... Plusem jest to, ?e w wersji Steamowej mam wszystkie dodatki (+ jeden nigdy niewydany na papierze), których nie b?d? na razie kupowa? w wersji niecyfrowej bo b?d? si? tylko kurzy?.

Jak kto? siedzi w platformówkach to SW zna na bank, ale mimo wszystko przytocz? pokrótce zasady gry dla naszych wiernych czytaczy mniej obytych w tym temacie.

Gra jest dla 2-5 osób (ew. 6 jak ma si? zakupion? dodatkow? map?). W grze mamy 14 ras i 20 mocy/zdolno?ci. Liczby te w sumie s? ju? nieco wi?ksze, bo powychodzi?o troch? dodatków, a w ka?dym z nich przynajmniej z 3 nowe rasy i kilka zdolno?ci. Ka?da rasa ma oczywi?cie jak?? swoj? oryginaln? zdolno??. Rasy s? do?? standardowe jak na fantasy: ludzie, elfy, krasnoludy, wizardy, rat-meni etc. A moce… niektóre daj? nam nietykalno??, inne dodatkowe punkty, inne smoka, który niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze albo mo?liwo?? podmieniania „pionka” przeciwnika na naszego. Dodatkowo ka?da rasa i zdolno?? ma przypisan? okre?lon? liczb? jednostek, którymi b?dziemy gra? (zazwyczaj dzia?a to na zasadzie: im lepsza moc, tym mniej jednostek). Karty ras i mocy s? zawsze na pocz?tku tasowane, po czym zawsze wybieramy par?: ras? + zdolno??. Tak?e za ka?dym razem praktycznie gramy kim? innym. Imho, jak to zwykle bywa, s? pewne rasy czy zdolno?ci, które b?d? lepsze od drugich, ale tak?e przy odpowiedniej strategii mo?na ugra? co? i s?abszymi.

W grze ogólnie chodzi o to, ?eby zajmowa? jak najwi?cej pól na mapie, za które (+ bonusy ras, czy mocy) dostajemy punkty. W zwi?zku z tym, ?e mamy ograniczon? liczb? jednostek, po jakim? czasie nie mo?emy ju? podbija? nowych pól nie trac?c starych. Wtedy te? mo?emy niejako og?osi? upadek takiej rasy i wybra? sobie now?. Ta pierwsza wprawdzie zostaje ci?gle na mapie i, w zwi?zku z czym, dostarcza nam punktów, ale ju? nie posiada ?adnych dodatkowych mocy (z pewnymi wyj?tkami) i nie mo?emy nic ju? nimi robi? (poza Ghoulami, którymi mo?emy dalej podbija? ?wiat). Kiedy postanowimy porzuci? drug? ras?, nasza pierwsza zostaje trwale usuni?ta z mapy, o ile jeszcze si? uchowa?a. Czyli mo?emy mie? max 2 na raz, chocia? jedna ze zdolno?ci pozwala nam w sumie na trzymanie 3 ras na polu bitwy. Odpowiednie wyczucie, kiedy dokona? zmiany rasy, jest w sumie kluczem do zwyci?stwa. Rund w grze mamy jako? od 7 do 10, w zale?no?ci od mapy (i co za tym idzie - liczby graczy), gdzie im wi?cej graczy, tym mniej rund. Wygrywa oczywi?cie ten, co zgromadzi najwi?cej punktów.

To tak w skrócie. Gra jest do?? prosta, nie trzeba d?ugo siedzie? z nowymi graczami i t?umaczy? przez 1-2 h co i jak. Jak by?cie kiedy? szukali czego? ciekawego, nawet dla pociech swoich czy obcych, to b?dzie jak znalaz? ;]

qfas 
Cactuar
Skwaszony Buc

Wysłany: Sro 26 Paź, 2016 08:48   

mroczna sarna napisał/a:

Grali w t? planszówk? na zlocie, przygl?da?em si? z zaciekawieniem - nast?pnym razem do??cz? chyba do zabawy, bo qfasowi si? podoba?o, a ma ch?op dobry gust (i to nie tylko, je?eli chodzi o planszówki). Qfas, reflektujesz jeszcze kiedy? na kilka rozegra??

Jasne, czemu nie, w sumie nast?pnym razem zabior? znowu Horror, bo dodatków nakupi?em i nie mam z kim gra?.

Odpowiedz do tematu