Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sephiria
Nie 04 Lis, 2007 16:22
Final Fantasy XII
Autor Wiadomość
Jaco 
Dark Flan
Blame yourself or god...

Wysłany: Pią 21 Paź, 2016 14:12   

Gveir napisał/a:
Revenant Wings te? ju? obada?e??

Nope, warto?

Gveir 
Moderator
The Cyborg

Wysłany: Pią 21 Paź, 2016 14:16   

Jaco napisał/a:
Nope, warto?

Warto. Tak samo jak warto ca?? "seri?" Ivalice Alliance obgra?. Z takich kontynuacji musz? przyna? wychodz? czasem fenomenalne gry - np. FF IV: The After Years. Wersja na Androida warta swojej ceny, bo w ca?o?ci, a nie jak orygina? - w rozdzia?ach, no i jest pe?noprawn? kontynuacj? fabu?y, drug? przygod? w skali samej IV po +-15 latach.

Jaco 
Dark Flan
Blame yourself or god...

Wysłany: Pią 21 Paź, 2016 15:49   

Gveir napisał/a:
Tak samo jak warto ca?? "seri?" Ivalice Alliance obgra?.

Pomijaj?c jakie? g?upoty na komórki, to chyba mówimy o 4 grach: FFXII, FFXII:RV, FFT:TWotL i FF:TA2? T? ostatni? nawet rozpocz??em z 2 lata temu (to ju? by?o moje drugie podej?cie, pierwsze sko?czy?o si? na 1 walce ;p), gdzie nawet jakie? tereny uda?o si? zdoby?, ale potem odkry?em po latach Tactics Ogre - Let Us Cling Together, które zmia?d?y?o wszystko co SE wyda?o w ci?gu ostatnich 15 lat ;p

Gveir napisał/a:
Z takich kontynuacji musz? przyna? wychodz? czasem fenomenalne gry - np. FF IV: The After Years. Wersja na Androida warta swojej ceny, bo w ca?o?ci, a nie jak orygina? - w rozdzia?ach, no i jest pe?noprawn? kontynuacj? fabu?y, drug? przygod? w skali samej IV po +-15 latach.

No w?a?nie jakie? mieszane oceny si? pojawiaj?, ale i tak mam zamiar kiedy? w ni? zagra?. W sumie my?la?em o wersji na PSP, ale skoro wydali ?adn? 3D to Steama (nie jestem zwolennikiem grania na tablecie, poza tym stary jest), to pr?dzej si? na ni? skusz?.

Go Go Yubari 
Ifrit
The Debil Slayer

Wysłany: Pią 21 Paź, 2016 17:07   

Gveir napisał/a:
Ale? Panie, XII jest strasznie krótka... jak ju? mówi?em, na 100% do zrobienia w 120h... za pierwszym przej?ciem. Nawet by? si? nie obejrza?

W porównaniu z tak? Inkwizycj?, która mi zaj??a ponad 200h i chyba zrobi?am wszelkie DLC i questy.... :v (co nie zmienia faktu, ze musz? wyplatynowa?, wi?c czeka mnie kolejne podej?cie <3 )

Co do postaci w FFXII...

Vaan, to tak jak Gveiros?aw stwierdzi?, av gracza.

Ogólnie ca?a XII strasznie mi zalatuje Gwiezdnymi wojnami, tylko Chewbacca ewoluowa? w Vier? <3
Podobie?stwo jest bardzo uderzaj?ce. Tylko Luke by? bardziej istotn? postaci? w GW, ani?eli Vaan w FFXII. Ja osobi?cie przesz?am t? gr? raz, wieki temu i marzy?o mi si? przej?? ponownie, lecz mimo kabli "wspomagaj?cych" do PS2, na moim tv ta gra wygl?da?a jak ?ó?ta pikselioza (w porównaniu Persony 3 i 4 wygl?daj? ca?kiem ok). Porzuc? ka?d? inn? gr? (ok, poza The Last of Us...), gdy XII-HD ju? wyjdzie. Fabu?a jak fabu?a, ale rozgrywka, postacie (Balthier, Fran, Basch) - miód malina :D

Gveir 
Moderator
The Cyborg

Wysłany: Pią 21 Paź, 2016 17:35   

Jaco napisał/a:
Pomijaj?c jakie? g?upoty na komórki, to chyba mówimy o 4 grach: FFXII, FFXII:RV, FFT:TWotL i FF:TA2?

Tak, to jest "core" IA, reszta to tylko tytu?y osadzone w ?wiecie. Z VS na czele, jako grze osadzonej baaaaardzo dawno przed wydarzeniami XII.
Jaco napisał/a:
No w?a?nie jakie? mieszane oceny si? pojawiaj?, ale i tak mam zamiar kiedy? w ni? zagra?.

Mieszane, bo pacany recenzenty graj? w wersje epizodyczne, zamiast ?apa? albo kompletn? 2D, jej ulepszony remake, albo najlepsz? mo?liw? - 3D na PSP, Andka czy Steama.
Jaco napisał/a:
wydali ?adn? 3D to Steama (nie jestem zwolennikiem grania na tablecie, poza tym stary jest), to pr?dzej si? na ni? skusz?.

To bierz, to IMO najlepsza wersja tej gry.
Go Go Yubari napisał/a:
W porównaniu z tak? Inkwizycj?, która mi zaj??a ponad 200h i chyba zrobi?am wszelkie DLC i questy.... :v

MGS5 na 100% i platyn? - 250h...
Go Go Yubari napisał/a:
ecz mimo kabli "wspomagaj?cych" do PS2, na moim tv ta gra wygl?da?a jak ?ó?ta pikselioza

To z powodu engine'u gry, który na CRT dawa? pi?kny obraz - lepsze tekstury na wszystkim i zmniejszenie ilo?ci polygonów na ka?dy obiekt, ?eby by?o ich wi?cej (o czym ju? lata temu tu si? rozwodzi?em srogo), niestety ekrany LCD i plazmy bardzo "niszcz?" obraz starych gier, je?li nie s? dostosowane.
Go Go Yubari napisał/a:
Fabu?a jak fabu?a, ale rozgrywka, postacie (Balthier, Fran, Basch) - miód malina

A wszak zgadzam si?. Plus klasy :) B?dzie zacne, ponowne granie.

qfas 
Cactuar
Skwaszony Buc

Wysłany: Sob 22 Paź, 2016 08:57   

Jaco napisał/a:
Ba, ja teraz potrafi? miesi?c przechodzi? gry, które ludzie ko?cz? po 10 h ;p

Znam ten ból Ocaju, PS4 kupi?em b?dzie ju? ze dwa lata temu, a gram na niej mniej, ni? ogl?dam Netflixa :D . Ambitnie podnios?em r?k? na Wied?mina 3 GOTY, bo nie ogra? nie wypada - bior?c na premier? pó?nosierpniow? i graj?c niemal w ka?dej wolnej chwili, nabi?em 10 level postaci. Znajomi pytaj? jak mi si? Wiesiek podoba. "A no bardzo, ju? w Velen jestem, Krwawego Barona i Janka na bagnach odwiedzi?em." "O ch?opie, to zacz??e? dopiero, ile gra?e?, 10h?" A w kolejce XCOM2 jeszcze, Uncharted 4 który le?y od maja chyba nieodpakowany nawet, ech czy te doby zacz?li robi? krótsze ostatnio?

Odpowiedz do tematu