Poprzedni temat «» Następny temat
Tales of Symphonia - HD remaster
Autor Wiadomość
mroczna sarna 
Cactuar
Live long and prosper

Wysłany: Nie 30 Mar, 2014 09:39   Tales of Symphonia - HD remaster

Ok, w ko?cu mog? co? napisa?, jako, ?e jestem ju? przy ko?cu gry (jakie? 15 h mi zosta?o).
Tales of Symphonia, w oryginale wysz?o na konsol? Nintendo Gamecube, w 2003 roku, czyli dla wielu z u?ytkowników Bardzo Dawno Temu. Gra odnios?a na tyle du?y sukces, i? w Japonii wydano jej port na Playstation 2, w którym wiele rzeczy ulepszono - absolutnie wszystkie skity maj? tam pe?en voice acting, poprawiono prac? kamery w trybie multiplayer w trakcie walk, dodano nowe questy.
Pisz? o tej wersji, gdy? to na niej wzorowano remaster HD Chronicles. Jedynym minusem tej?e, jest FPS, który na gamecube hula? do 60, na ps2 - o po?ow? mniej. Cho? mi to jako? specjalnie nie przeszkadza (a przeszed?em wcze?niej Symphoni? w?a?nie na gamecube 2 razy).
Historia? Ten, kto nigdy nie zetkn?? si? z tym tytu?em, b?dzie mile zaskoczony. Jest to jedna z najlepiej przedstawionych opowie?ci w ca?ej serii Tales of. Bohaterowie (jak i antagoni?ci) bardzo zapadaj? graczowi w pami?? i cz?sto z nimi sympatyzuje. Rzadko mam ból ty?ka, kogo wybra? do dru?yny, a tutaj ten ból w?a?nie wyst?puje...jest te? kilka podobie?stw do Final Fantasy X, które gracz wychwyci ju? na samym pocz?tku gry. Czyli jest dziewczyna, która musi odby? pielgrzymk?, by uratowa? ?wiat. Jest te? jej towarzysz, czyli nasz g?ówny protagonista. No i na tym podobie?stwa si? ko?cz?. G?ówny bohater nie irytuje tak, jak Tidus w FFX, a Colette, nie jest tak durna, jak Yuna (cho? jej naiwno?? budzi moje politowanie). W?drówka w ?wiecie Symphonii jest d?uga, bardzo d?uga. G?ówna fabu?a i troch? questów po drodze - daje spokojnie 120 godzin zabawy. Chc?c zaliczy? wszystko, z dodatkowymi bossami, da nam jakie? 20-30 godzin wi?cej (ogl?daj?c wszystkie pogaw?dki naszych bohaterów <skity>). Lokacje potrafi? by? du?o bardziej rozbudowane, a zagadki bardziej skomplikowane, ani?eli te w FFX. Gracz ma wi?ksze poczucie swobody, w?druj?c w tym ?wiecie. Co jeszcze? Jak to Talesy, jest masa humoru ;)

http://www.youtube.com/watch?v=m7iEFZ7OLGU

http://www.youtube.com/watch?v=rD_s2UIoGg0

Remaster wizualnie. Gra wygl?da naprawd? ?adnie. Naprawd? postarano si? o wygl?d naszych bohaterów, oraz lokacji. Tutaj, jedno ma?e ale. Nie wszystkie miejscówki zosta?y równomiernie dopracowane. Wiele miast cieszy oko, niestety, s? plansze, które zrobiono na szybko, co wida? go?ym okiem. S? od?wie?one wizualizacje ataków. Wstawki animowane zapieraj? dech w piersi nawet dzisiaj. Od?wie?ono menusy, czcionki, etc.

http://www.youtube.com/watch?v=3jmotGNGr-o

Remaster nausznie. Muzyka. Matko, jaka pi?kna jest muzyka w tej grze. No, ale to przecie? robota Sakuraby. Jeden z najlepszych soundtracków w historii Talesów.

http://www.youtube.com/watch?v=PoNQrUfAM2A

Co wa?ne - edycja kolekcjonerska Tales of Symphonia: Chronicles zawiera 2 p?yty w formacie audio mp3 wysokiej jako?ci, na których znajduj? si? PE?NE soundtracki z Tales of Symphonia, oraz Tales of Symphonia: Dawn of the New World. Brawo Namco. Inne firmy powinny bra? z Was przyk?ad, w kwestii dodatków kolekcjonerskich :)

Remaster g?osowo. Tutaj bardzo, ale to bardzo przyjemna niespodzianka. DUAL AUDIO W OBYDWU GRACH!!! Mamy do wyboru oryginalny, japo?ski VA z angielskimi napisami, b?d? zachodni? lokalizacj?. Jest to o tyle wa?ne w pierwszej Symphonii, i? tylko Japo?czycy mieli w pe?ni ud?wi?kowion? gr? (wersja ps2). W wersji GC, cz??? skitów by?a niema. Teraz, problem znika. Jest to te? ogromnie wa?ne przy Dawn of the New World, gdy? tamtejszy dubbing wo?a? o pomst? do nieba,a g?ównego protagonist? (Emil), mia?o si? ochot? zar?n?? i wrzuci? do studni, ju? na pocz?tku gry. Marta za?, mówi?a tak, jakby mia?a kij od szczotki w miejscu, gdzie ko?czy si? przewód pokarmowy. Teraz, na szcz??cie mamy wybór i warto z niego skorzysta?. Je?li kto? ma ochot? zobaczy? i pos?ucha? g?ównego bohatera w wersji angielskiej, prosz? bardzo. Od razu zrozumiecie, czemu odczu?em ulg?, maj?c do wyboru VA japo?ski:

http://www.youtube.com/watch?v=7r7wJV6DJjw

Ogólne podsumowanie - HD Remaster naprawd? udany, na temat drugiej cz??ci wypowiada? na razie si? nie b?d?, bo czeka w zanadrzu, a? po raz kolejny obejrz? d?ugie zako?czenie cz??ci pierwszej. Namco Bandai zrobi?o uk?on w stron? graczy i w dystrybucji cyfrowej da?o mo?liwo?? kupna ka?dej gry z osobna - tak, by Ci, którzy nie maj? ochoty na sequel (bardzo s?aby fabularnie, zreszt?), mogli zakupi? wy??cznie cz??? pierwsz? i zaoszcz?dzi? troch? gotówki. Wersja kolekcjonerska natomiast - to wzorowy przyk?ad tego, jak powinna takowa wygl?da?. Dopasiona na maksa - pe?ne ?cie?ki d?wi?kowe z obydwu gier, cztery figurki, dodatkowo mini ksi??ka z opowie?ci? "Successors of Hope" nigdy wcze?niej nie wydan? na Zachodzie. Do tego dochodz? takie bonusy, jak dodatkowe DARMOWE stroje dla naszych bohaterów (instaluj?c gr? i odpalaj?c po raz pierwszy - mi?e zaskoczenie: gra wykry?a mi save z innych Talesów (Xillia, Vesperia, Graces f, Hearts R i Innocence R) i w podzi?kowaniu za wspieranie twórców otrzyma?em bonusowe dodatki ju? na starcie gry :) Remaster udany, cho? graficznie móg?by by? ciut lepszy (mi to nie przeszkadza). Dla tych, którzy nigdy jeszcze nie wyruszali w w?drówk? z Lloydem i spó?k? - pozycja obowi?zkowa :) Dla tych, którzy grali - tych nawet nie musz? zach?ca?, sami wiedz? jak dobry to tytu?. Je?li kto? lubi? inne gry z serii, albo mechanik? walk w serii Star Ocean - b?dzie wniebowzi?ty. Gor?co polecam.

Na deser - pokaz Mystic Artes z cz??ci pierwszej :)

http://www.youtube.com/watch?v=EgAG0brrdf4

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)

Odpowiedz do tematu