Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sephiria
Nie 04 Lis, 2007 17:43
Która??

Który ze starych finalków lubisz najbardziej?
1
9%
 9%  [ 18 ]
2
3%
 3%  [ 7 ]
3
3%
 3%  [ 6 ]
4
6%
 6%  [ 13 ]
5
32%
 32%  [ 64 ]
6
44%
 44%  [ 86 ]
Głosowań: 168
Wszystkich Głosów: 194

Autor Wiadomość
Gveir 
Moderator
The Cyborg

Wysłany: Sob 30 Wrz, 2006 19:37   

Zdecydowanie IMO najlepsz? z 16 i 8 bitowych FF jest VI. Przygoda jest d?uga, fabu?a dobra (chocia? nie wyszukana, to obfituje w tak du?a ró?norodno?? zdarze? g?ównego w?tku, ?e hej!), du?o postaci, najwi?cej z ca?ej serii (i to nawet sensownie i wcale nie pobie?nie pokazanych, dwa ?wiaty, pot??n? liczb? przedmiotów, broni i czarów, no i spor? map? ?wiata. Staroszkolny system walki czterema postaciami te? jest naprawd? dobry i si? sprawdza. Jednak wszystko blednie przy klimacie, który zw?aszcza w World Of Ruin jest po prostu genialny i niesamowicie ukazuje zniszczenie i beznadziej? po zniszczeniu ?wiata. Inn? spraw? s? ?wietnie oddane historie postaci, cz?sto niejednoznaczne i zagadkowe, maj? w sobie co? co mo?na zapami?ta?. To jest FF jakiego chcia?bym zobaczy? remake! FF V stawiam tu? za VI - chocia? jest od niej gorsza zw?aszcza w przedstawieniu postaci, które s? znacznie bardziej 'p?askie' i naiwne. Reszta jest jak najbardziej ok ^^

wyzga
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Lut, 2007 22:13   

Mi si? wszystkie od 1-6 podobaj? 8) zag?osowa?em na 1 poniewa? jest chyba najtrudniejsza. V ma baardzo ?adn? muzyk? ( te intro :wink: ).

kay350 
Cactuar
"Styl ?ycia luzik"

Wysłany: Pon 19 Lut, 2007 22:51   

Jak dla mnie to chyba V... chocia? zastanawia?em si? nad VI- w zasadzie stawiam je na równi, ale nie by?o opcji, ?eby 2 zaznaczy? ;) To dlaczego wybra?em 5? Nie wiem, chyba czynnik X mia? tu spory wp?yw :D A tak serio to do mnie przemówi? ?witny system Job-ów... Szczególnie ró?ne kombinacje dla postaci. Dla mnie generalnie "te starsze" s? ?wietn? odskoczni? od "tych nowych", gdzie mo?na skoncentrowa? si? nie tylko na wodotryskach graficznych, ale g?ównie na tym, o co tu chodzi- czyli na fabule.

http://musicshed.blogspot.com/

fortis33
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Sie, 2007 23:51   

dajcie spokuj! gralem w finale I, II, III, IV, V,VI i kilka nowszych i uwazam ze bezkonkurencyjny jest final V z powodu mozliwoscizminieania profesji postaci i ciakawej fabuly. Co prawda profesje mozna zmieniac tez w FF1 i 3 ale nie ma tylu tam zdolnosci i fabula nie jest taka ciekawaj jak w V-ce. Pozatym sa tam tez "Mega Bossowie" Omega i shinryuu z ktorymi fajnie jest sie pomeczyc. :D O levele jest do?? cie?ko zw??szcza kiedy nie ma pszyspieszenia (na konsolach :( ) Wiec gra zajmuje do 70 godzin zanim sie wbije 75lv. ma jeszcze pare wad ale nie ma porownania z pozostalymi czesciami .FF6 tez byl spoko ale osttecznie wole 5-ke

Yuna 
Kupo!

Wysłany: Sob 01 Wrz, 2007 07:29   

FFV jest bardzo ciekawa. Bardzo ciekawie opracowana fabu?a, szkoda, ?e my nie mo?emy interweniowa? w fabule i chroni? ?wiata przed nadej?ciem Exdeatha, có? taka fabu?a i nikt jej nie zmieni. Profesje s? ciekawe. Czasami masterowanie ich zabiera du?o czasu ( A pozatym nie wiem jak udaje mi si? przej?? ca?y ?wiat I na 16 lvl.). Szczególnie : Red Mage, Mimic, Berserker. Dobrze obmy?lone s? niektóre ability, szczególnie podoba mi si? combine. Mo?na tak?e sobie podpakowa? ?atwo (lub nie?atwo zale?y na czym trenujemy) Hp i Mp za pomoc? abilitiy:HP + 10/ 20/ 30 % Monka , lub MP + 10 % White Mage, lub oczywi?cie ability MP + 30 % Black Mage

Fortis33 we? edytuj posta, bo takie co? nie przejdzie uwadze GGY

?ywiec 
Kupo!

Wysłany: Sob 09 Lut, 2008 15:11   

Ciekawa fabu?a, zawsze wokó? kr??y jaka? tajemnica dotycz?ca naszych bohaterów i przesz?o?ci. Ca?a historia jest wo gule ?wietnie u?o?ona a nie jakie? g?upie ratowanie ?wiata ( no tu tez si? go ratuje ale to g?ównie zemsta :twisted: ) wiele postaci o niezwyk?ym odbiegaj?cym od rzeczywisto?ci. No ale szczególnie podoba?y mi si? mowy postaci w szczególno?ci Reml, n i oczywi?cie ka?da posta? mia?a jakie? za?amanie w ?yciu - ka?demu co? si? sta?o czego do ?mierci nie zapomni . Ale co ja b?d? mówi?, musicie zobaczy? :wink:

KJG 
Kupo!

Wysłany: Wto 04 Mar, 2008 14:00   

Dla mnie te? 5 podoba?o mi si? najbardziej poniewa? nie trzeba by?o ca?y czas zmienia? dru?yny bo w innych cz??ciach albo gineli i trzeba by?o zmienia? albo si? mialo 10 kolesi do wyboru :P I wogul? system Jobów no co tam mówi? wi?cej 5 rz?dzi :)

GGY: INTERPUNKCJA na lito?? bosk?.
Ostatnio zmieniony przez Go Go Yubari Wto 04 Mar, 2008 14:09, w całości zmieniany 1 raz  

Hanus 
Kupo!
...whatever

Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008 15:01   

jedynka jest kultowa i za ta ja lubie

Grzybek Z Octu 
Moderator
W?saty Pan

Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008 15:17   

Hanus napisał/a:
jedynka jest kultowa i za ta ja lubie

Bu?ki s? pyszne i dlatego lubi? je je??.

Jak widzisz, dwa powy?sze zdania s? miernym uzasadnieniem prezentowanych upodoba?. Nale?a?oby troch? te my?li rozwin??.

Vivi714 
Kupo!

Wysłany: Sro 17 Gru, 2008 20:41   

FFV - w moim rankingu wygrywa dzi?ki jo'bom. W niektórych cz??ciach FF nudzi?y mnie sposoby rozwijania postaci (np. FFVI). A emulacja IV na z GBA wcale mnie nie kr?ci (kupowa? te? nie b?d?).

Gagarin 
Malboro
kapitalista gwa?ciciel

Wysłany: Pią 26 Gru, 2008 18:21   

fabularnie rz?dzi 6, jest przede wszystkim ciekawa i ma Gau XD mistrza debe?ciaka :P
5 tez nie jest z?a, fabu?a dosy? prosta, postaci jest niewiele, g?ówny bohater jest nieco dziwny, ale ma za to najlepszy system rozwoju postaci! nawet przebi? pod tym wzgl?dem 8 :) no i w 5 mo?emy sobie troch? polata? na smoku :]

Mariusz 
Kupo!
Mono X

Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 12:05   

Szczerze mówi?c trudny wybór gra?em we wszystkie poza trojk?
ka?da by?a dobra ale najlepsza by?a szóstka w zadaj innej nie by?o tak wiele zwrotów akcji ale niestety ostatnia walka nie by?a wymagaj?ca bo ostatniego bosa zabi?em przy pomocy dwóch atma wapon dla tych co nie wiedz? to s? miecze które zabieraj? tyle hp ile hp ma posta? która ich u?ywa
:twisted:

RedWizard
Kupo!

Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 09:16   

Co prawda nie gra?em w cz??ci 4-6 ale pierwsze 3 by?y dla mnie wyj?tkowe. Druga cz??? niestety by?a troch? trudna do ogarni?cia na pocz?tku i trzeba by?o wiele exp aby przej?? do kolejnego dungeon'u ale mia?a ciekawe portrety postaci. W trójk? gra?o si? przyjemnie spotykaj?c starych wrogów z pierwszej cz??ci ale troch? jej brakowa?o tego heroizmu, a jedynka by?a w sam raz, nie trzeba by?o godzin expienia jak w dwójce, nie by?o co prawda mo?liwo?ci zmiany klasy postaci ale nadrabia?a to fabu?? i w???nie heroizmem, niemal ka?da napotkana osada potrzebowa?a od nas pomocy, ka?dy napotkany nowy rodzaj przeciwnika zmusza? do wymy?lania na? taktyk, co z tego ?e reszta finali mo?e mie? to wszystko, a nawet wi?cej... cz??? pierwsza by?? pierwsz? i nie ostatni?(jak nazwa wskazuje) fantazj? twórców, któa wyznaczy?a kierunek nowym RPG :wink: .

firio 
Kupo!

Wysłany: Czw 29 Kwi, 2010 08:17   

Dwójka dla mnie by?a najlepsza i wcale du?o nie musia?em exp dobija?. Tylko poziom normal bez biegania po jaskiniach troch? wkurza?. Fajne bronie i czary (szczególnie Ultima). Fakt w 3,4 i 6 nie mia?em okazji gra? ale obczaje to jeszcze mo?e skorektuje swoj? wypowied? ha ha ha.

Odpowiedz do tematu